Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
A.B.ÜNVER
9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 10:54

TCDD Sivas Lojistik merkezinin proje ihalesi 04.02.2016 tarihinde "SİVAS LOJİSTİK MERKEZİ VE DEMİRYOLU BAĞLANTISI UYGULAMA PROJELERİNİN HAZIRLANMASI İŞİ" adı ile yapılmış. 19.04.2016 tarihinde "ENYE İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ" ile 492.770,00 TL ile sözleşme imzalanmış. İhale dökümanına göre 19.01.2017 tarihinde işin bitirilmiş olması ve projelerin teslim edilmiş olması gerekiyor. Projeler hazırlanalı en az 1 sene geçtiyse, yapım ihalesine çıkılması için acaba ne sorun var ki hala bir çalışma yok?

turan58

9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 15:05

Sivasa yapilacakmi yapilacak ise ne zaman baslayacak ve nereye yapilacak benim bildigim kadariyla eski yeri ipyal olmuştu.?

Fırat_444
9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 15:12

7 Yıl önceki projelerimi konuşuyoruz.Gümrük bakanımız bizim Malatyalı olduğu halde Gümrük baş müdürlüğü inşaatı tosbağa hızıyla ilerliyor. Öncelik bizim Malatya'nın sıranızı bekleyin.turan58

9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 15:44

Firat 444 sizin dediğimiz gibi olsa idi sivasinda su anda ikinci üniversitesi yapılmış veya yapılıyor olur idi bilmem anlata bildimmi

A.B.ÜNVER
9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 16:48

Fırat444 biz ne anlatıyoruz, sen ne diyorsun. Malatyaya yapılan gümrük müdürlüğünü konuşanmı var. Git kendi çöplüğünde horozlan.

beratdemir
9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 18:30

Lojistik köy yatırımlarının Gümrük Bakanlığıyla ne alakası var. Lojistik köy yatırımlarını yapan Bakanlık Ulaştırma bakanlığıdır.

konumuza dönecek olursak ; Sivas lojistik köy proje ihalesinin yapıldığı esnada lojistik köyün Budaklı mevkiisine yapılması planlanıyordu. Proje ihalesini kazanan firma Budaklı'da lojistik köyün projelerini hazırlarken Budaklı mevkisinde DSİ kanallarının olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine lojistik köy Budaklı'dan 2. OSB'nin içerisinde bir alana kaydırıldı ve proje ihalesini kazanan firma 2. OSB deki alanda projeleri hazırladı. Son durumda Habib Soluk Bey haziran ayı gibi lojistik köyün yapım ihalesinin yapılacağını söylemişti.beratdemir
9 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 18:35

Lojistik Köyün İhalesi Nisan Ayında Yapılacakmış

Valimiz Gül, "İlimizin En Büyük Zenginliği Hızlı Tren Projesi Olacak"
- 19 Mart 2018 Pazartesi
Valimiz Davut Gül, şehrimizdeki yatırım ve projelerin basın kuruluşları aracılığıyla kamuoyuna paylaşılması amacıyla başlatılan kurum ziyaretleri kapsamında son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) 4. Bölge Müdürlüğü'nde bölge müdürü Mustafa Korucu ve kurumun diğer yetkililer ile bir araya geldi.

Programda ilk olarak söz alan Bölge Müdürü Mustafa Korucu, kurumun yürüttüğü çalışmaları ve hedeflerini sunum eşliğinde katılımcılara anlattı. Korucu, bölge müdürlüğü olarak 2017 yılında 49 proje hazırladıklarını ve bu projelerin toplam tutarının 51 milyon 647 bin lira olduğunu ayrıca fiziki gerçekleşmenin de yüzde 51 oranında olduğunu kaydetti. 2018 yılında ise 40 adet proje hazırladıklarını ve yıl içerisinde 231 milyon lira harcama gerçekleştirileceğini belirtti.

İl genelinde bin 781 personel ile hizmet verdiklerini kaydeden Korucu, TCDD olarak altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getirdi.

Valimiz Davut Gül ise her hafta bir kurumun il genelinde yürüttüğü çalışmaları ele almak için toplantı düzenlendiklerini ifade ederek, TCDD Bölge Müdürlüğü'nün de Sivas'ta önemli çalışmaları bulunduğunu söyledi.

Gül, Kars'tan Sivas'a kadar 2 bin 23 kilometre demiryolu ağı bulunan TCDD Sivas Bölge Müdürlüğünün; lojistik merkez, Samsun-Sivas demiryolu ve hızlı tren projeleri ile yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu kaydetti.

Lojistik merkezin Sivas'ın uzun zamandır gündeminde olduğunu ve nisan ayı içerisinde de projenin ihaleye çıkacağını dile getiren Gül, "Lojistik merkez aynı zamanda 2. Organize Sanayi Bölgesi'ni de hızlandıran bir çalışma olacak. Sanayi bölgemiz her parseli demiryolu hattı döşenmiş bir OSB olacak. Dolayısıyla burada üretilenler lojistik merkezine, lojistik merkezde organize sanayi bölgemize güç katacak. Diğer yandan Samsun-Sivas demiryolu projesi var. İlimizi limanlara yakınlaştıracak bu proje ile daha ucuza daha fazla yükü taşıyabileceğimiz bir sistem olacak." şeklinde konuştu.

Hızlı trenin 2019 yılında hizmete gireceğini belirten Gül, "Alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Hızlı tren aynı zamanda Erzincan'a da gidecek, ilimize bağlı Hafik, Zara ve İmranlı ilçelerimiz bu hizmetten faydalanmış olacak. İlimizin en büyük zenginliği 2019 yılında hızlı trene kavuşacak olması. Sivas olarak buna hazırlıklı olmalıyız. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile esnaflarımız altyapısını buna göre hazırlarlarsa ilimize ziyarete gelenler çok memnun kalacaklar." diye konuştu.

Kaynak : http://sivas.gov.tr/valimiz-gul-ilimizin-en-buyuk ...esi-olacak


Fatih C1
9 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 18:43

Yapılmaz denen bir proje daha yapılıyor.

UğurSarissa
9 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 21:05

Alıntı:

Yapılmaz denen bir proje daha yapılıyor.

Fatih Bey projelere ekseriyetle yapılmaz denilmiyor lakin Sivas'ta işler en az 5 yıl ağırdan yürüyor


Misafir ab7

9 ay önce - Sal 20 Mar 2018, 10:28

Abi, Karsda bile durum

http://www.reklam_link.com/2017/04/kars-lojistik-mer ...-acilacak/

haberi yeter zaaaharrrr bize,

Temel karamollaoğlu zorladıkça hukumeti, aman ha Sivası iyi uyutuyorduk uyanaçak
Temelin peşinden gitmesinler birkaç narkozumuz vardı dayayınnn millete dediler ellaaam ,

Sivasın bir düşmanı var ama 20 senedir kambur gibi çökerlendi,
20 sene önce tüm şartlarımız aynı olan iller bile Sivası 2 ye 3 katladı,
ardımızda gelen Çorum bile bize yaklaştı ve hemen hemen aynı
yakında Tokatta geçer Yozgat yerinde sayar,
Sivasda avutulmaya devammm, halkımıza ninni iyi geliyor, zahaarrr.sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET