Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
MRT1977
3 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 17:46
Kocaeli'ye AMATEM kuruluyor

İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, ilimizde kurulması beklenen AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele kapsamında Kocaeli Valilik binasının içinde bulunan Karamürsel Alp Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Kocaeli Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç'ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda söz alan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney "İlimizde AMATEM açılması çalışmaların devam ettiğini ifade ederek "Binanın Kocaeli Üniversitesi kampüsünde yapılmasına karar verilerek çalışmalarda son aşamaya gelindi. Binayı Sağlık Bakanlığı yapacak. İşletmeyi ise Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı yapacak. Arazi tahsis işlemleri bitti. Şu anda üniversiteyle protokol imzalama aşamasına geldik. Proje ihalesine çıkacağız” şeklinde konuştu.
Alıntı:
kocaeli gazetesi


cenk CAMCAY
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 12:54

Geç kalınmış bir proje ama yinede hiç yapılmamasından iyidir en kısa zamanda bitip hizmete açılmalı bu alanda tedavi bekleyen çok hasta var.

MRT1977
3 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 10:06İHALESİ YAPILAN 300 YATAKLI YENİ GÖLCÜK DEVLET HASTANESİNİN GÖRSELLERİnakser
3 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 13:04

Bu hastane yapılınca eski gölcük hastanesi ne olacak acaba.

Erol_B
3 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 22:39

Bu hastane yapılınca eski gölcük hastanesi ne olacak acaba.[quote]

Gölcük devlet hastanesi hizmet vermeye devam edecek. Bu hastane donanma içerisinde kalan ve 15 temmuz sonrası kapatılan eski askeri hastanenin yerine hizmet vermesi için yapılıyor.MRT1977
2 ay önce - Cum 23 Mar 2018, 01:12

KARTEPE’YE ÇİFTE HASTANE

Kartepeli vatandaşların yıllardır hasretini çektiği hastane sonunda ilçeye geliyor. Şimdiye kadar bir hastanesi bile olmayan Kartepe’ye biri vakıf biri de özel olmak üzere 2 hastane birden yapılacak.Kartepe, bembeyaz doğası ve doğal zenginlikleriyle kentimizin en önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor. Birçok yatırımın yapıldığı ilçede, en ciddi açık ise tam donanımlı bir hastanenin olmamasıydı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez uzun zamandır ilçeye yeni bir hastanenin kazandırılması için görüşmelerde bulunuyordu. Görüşmeler sonuç vermeye başladı. Kartepeliler bir hastane isterken şimdi bir vakıf bir de özel olmak üzere iki hastaneye kavuşacak.

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI

Sema Yazar Gençlik Vakfı’yla gerekli görüşmeleri tamamlayan başkan Üzülmez, 7 gün 24 saat açık olacak tam donanımlı bir hastanenin kente yapılması noktasında vakıfla anlaşmaya vardı. Vakıf sayesinde ne bakanlığın ne de devletin kasasından bir kuruş çıkmadan hastane yapılmış olacak. SGK ile anlaşması olacak hastane için proje hazırlayıp Sağlık Bakanlığı’na sunulacak. Aynı zamanda bakanlık kabul ederse vakıf, hastaneyi devlete hibe edecek.KONAK DA HASTANE YAPACAKAnkara merkezli Sema Yazar Gençlik Vakfı yetkilileri konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunarak, “Kartepe’nin bir hastane talebi vardı. Biz de bu duruma ılımlı baktık. Önceden yapmış olduğumuz sağlık yatırımlarımız da mevcut. Aramızda anlaştık. Bu saatten sonra bakanlık görüşmelerimiz başlayacak” ifadelerini kullandı. Buna ek olarak kentimizde uzun yıllar sağlık hizmeti veren Konak Hastaneleri de yeni bir şubesini bölgede açma kararı aldı. 


MRT1977
2 ay önce - Cmt 07 Nis 2018, 10:12Özel Kocaeli Hastanesi, açılıyor

     

Kocaeli Tıp Merkezi’nin sahibi Yaşar Ellialtı Yeniköy’de TheNess Otel’in bitişiğinde Özel Kocaeli Hastanesi’ni inşa ettiklerini ifade ederek 1 aya kadar hasta kabulüne başlayacaklarını söyledi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Kocaeli Tıp Merkezi’nin sahibi Yaşar Ellialtı yeni bir hastaneyi hizmete sokacaklarının müjdesini vererek, “Yeni bir hastane projemiz vardı. Yeniköy’de Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın teşvikiyle güzel bir hastane inşa edeceğiz. Bizim bir adım atma zamanımız gelmişti. TheNess Otel’in bitişiğinde bir hastane inşa ettik. İnşaat yapım sürecimiz 4 ay kadar sürdü.  1 aya kadar orada hasta kabulüne başlayacağız. 75 yataklı bir hastane, 4 ameliyathane olacak. Yoğun bakım ünitesi de bulunacak. Özeli Kocaeli Tıp Merkezi burada devam edecek. O hastanenin adı Özel Kocaeli Hastanesi olacak. Dahiliye, Kadın Doğum, Çocuk, Göğüs, Nöroloji, Ortopedi, Beyin Cerrahi gibi bütün branşlar yer alacak. 8 bin metrekarelik bir alanda 4 kattan oluşan bir hastane olacak.  Yeni hastane, Yeniköy Merkez Mahallesi, Mine Çiçeği Sokak adresinde hizmet verecek” diye konuştu.

Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 01:23ONKOLOJİ HASTANESİ AÇILIŞA HAZIR

Kocaeli Üniversite Tıp Fakültesi’nin yakınında inşaatı tamamlanan ‘Semahat Aracı Onkoloji Merkezi’ hasta kabulüne başlamak için gün sayarken, 5 yıldızlı otel standartlarında yapılan merkeze 150 personel alımı yapıldı
Tarih: 11 Nisan 2018 20:29


Türkiye genelinde hızla büyüyen ve gelişen üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alan Kocaeli Üniversitesi, sağlık hamlelerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Her gün binlerce hastaya poliklinik hizmeti veren KOÜ, en önemli projelerinden olan ‘Semahat Aracı Onkoloji Merkezi’ni tamamladı. Tıbbi cihazların gelmesini bekleyen merkez, hasta kabulüne başlamak için gün sayıyor. Yaşlı ve bakım merkezi olarak inşa edilen hastane, ihtiyaçtan dolayı 'Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'ne dönüştürüldü. 

150 PERSONEL ALIMI YAPILDI

Aracı ailesinin yaklaşık 25 milyon TL’ye mal ettiği binada görev almak üzere sağlık personeli alım için de düğmeye basıldı. KOÜ Tıp Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 150 personel alımı gerçekleştirdiklerinin müjdesini verdi. Bu ayın sonuna kadar güvenlik soruşturması tamamlanacak personeller, böylece merkez açılmadan önce göreve başlamış olacak.   Koruma İnşaat'ın şantiye sorumlusu Tahir Sertoğlu, gazetemizin editörlerinden Didem Köseoğlu'na merkezi gezdirip, detaylı bilgi verdi.

 TEK ÇATI ALTINDA TEDAVİ

İlk olarak evde bakımı yapılamayan yaşlılara, tıbbi destekli bakım ve rehabilitasyon merkezi olarak inşa edilen bina, ihtiyaç durumuna bağlı olarak inşaat aşamasında onkoloji ve palyatif merkezine dönüştürüldü. Böylece kanser hastalarının ihtiyacı olan radyoloji, mamografi ve fizik tedavi gibi birimler de merkezin bölümlerine eklenerek, tedavi süreci tek çatı altında toplanmış oldu. Hastanenin giriş katında danışma için masalarla birlikte bekleme salonları bulunuyor.

 EV GİBİ HASTANE YAPILDI 

Uzun soluklu ve psikolojik anlamda zor bir tedavi süreci yaşayan onkoloji hastaları için her ayrıntının düşünüldüğü merkezde, temel hedef onların hayat kalitelerini arttırmak. Sosyal hayatla bağlarının kopmaması için onlara yeni bir yaşam alanı sunmak. Bu nedenle merkez, bir hastaneden ziyade aile sıcaklığında bir ev mantığıyla inşa edildi.   3 bloktan oluşan dev hastane, toplamda 5 katlı. En üst katta yemekhane ve kafeterya bulunurken, bodrum katında ise havuz bulunuyor

3 BLOK, 5 KATLI MERKEZ

Umuttepe yerleşkesinde İlahiyat Fakültesi’nin hemen yanında inşaatı tamamlanan 5 katlı merkez; A,B ve C olmak üzere 3 bloktan oluşuyor. Ortada bulunan B Blok doktorların yaşam alanı olarak tasarlanırken, diğer iki blok hastalar için özel hazırlandı. Onkoloji merkezinin giriş kısmını bekleme salonları oluştururken, hastaların kalacakları odalar ise giriş katının hemen üstünden başlıyor. Bir hastaneden ziyade yeni bir yaşam merkezi olarak inşa edilen onkoloji hastanesinde ziyaretçi ve hasta asansörleri bulunuyor.

 VIP ODALAR BULUNUYOR

Her odanın kendine ait banyo ve tuvaleti bulunurken, 2 kişilik odalara ek olarak 4. katta tek kişilik VIP odalar da var. Daire mantığında tasarlanan odada hasta odasına ek olarak bir tane refakatçı odası ve özel balkon da bulunuyor. Böylece il dışından kentimize tedavi görmek için gelen hastalar, ev tutmak yerine aileleriyle birlikte merkezde rahatlıkla yaşayabilme imkanı bulmuş olacak. İbrahim, Kemal, Zümran ve Ayşe Aracı kardeşleri anneleri Sema Aracı'nın adını yaşatmak için 'Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi'ni inşa ettirdi. 

HAVUZDA YÜZEREK TEDAVİ OLACAKLAR

Doğanın içinde temiz havasıyla oksijen deposu olan merkezin bodrum katında bir de havuz bulunuyor. Havuzun kullanımı onkoloji ve palyatif hastalarının hepsini serbest olacak. Böylece yatan hastalardan ziyade diğer onkoloji hastaları da merkezden istedikleri gibi yararlanabilecek. Merkezde aynı zamanda kafeterya, yemekhane gibi sosyal alanlarda bulunuyor. Kaynak: Onkoloji hastanesi açılışa hazırAlıntı:
büyükkocaeli gaztesi
sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET