Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mustafa Taşlı

1 yıl önce - Sal 13 Hzr 2017, 10:00

Meydandaki Subaşı Camii de proje kapsamında yıkıldı. Daha başka binaların da yıkılacağını söyleniyordu ama galiba sadece söylenti. İnşallah sahili bu kadar uzun süre kapatmış olmalarına değen bir eser ortaya çıkar.

mehmet güngör bağ

1 yıl önce - Sal 04 Tem 2017, 22:12

Malesef üzücü haber var
Bu akşam saatlerinde Gemlik adliyesinde görevli İdris Büyükdönme isimli polis memurumuz şehit oldu saldırgan daha sonra intihar etti şehit olan polis memurumuza Allah Rahmet Eylesin
Olayın terör boyutun bulunmadığı bildirildi.
Kaynak: Hürriyet Gazetesi internet sitesi


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 00:20

GEMLİK İLÇESİ İSKELE MEYDANI ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPIM İŞİ
Alıntı:
Gemlik İlçesi İskele Meydanı Çevre Düzenlemesi Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İhale Kayıt Numarası : 2017/457803


1-İdarenin
a) Adresi :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Zafer Mahallesi Ankarayolu Cad. No:1 TR- 16240 OSMANGAZİ/BURSA
b) Telefon ve faks numarası : 2244441600 - 2247161206
c) Elektronik Posta Adresi : ihale.sbmd@bursa.bel.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :
Yaklaşık 250 m'lik mesafedeki dolgu alanında, zemin kaplamaları, yaya köprüsü, trafo deplasesi, aydınlatma işlerine ait çevre düzenleme inşaat, mekanik, elektrik imalatları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer : Bursa İli, Gemlik İlçesi
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 180 (yüz seksen) takvim günüdür.

3- İhalenin
a) Yapılacağı yer :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Destek Hizmetleri Dai.Bşk. İhale Toplantı Salonu Zafer Mah. Ankarayolu Cad. Bodrum 1.Kat No:1 TR-16240 Osmangazi / BURSA
b) Tarihi ve saati : 16.10.2017 - 09:00

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=1259

Hayırlı uğurlu olsun umarım çay bahçelerinin olduğu alanlar temizlenip düzenlenir.Cüneyt5316

1 yıl önce - Pzr 25 Şub 2018, 21:21
Gemlik'teki dönüşüme yoğun ilgi


Alıntı:

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kentsel dönüşüm kapsamında bin 400 konuta 17 bin talep geldiğini belirterek, "Türkiye’de ilk defa deprem olmadan önce devletimiz önlem almış oluyor" dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, depremden önce ilk kez tedbir alınan yerin Gemlik olduğunu vurgulayarak, “Gemlik’in büyük dönüşümü hızla devam ediyor. Belediyemizin yapmakta olduğu bin 400 daireye 17 bin talep var. İlk etabı inşallah Mayıs ayında bitirip teslim edeceğiz. Yıl sonuna kadar bin daireyi bitirmeyi amaçlıyoruz. Okulunu, camisini, sağlık ocağını belediye olarak biz yapıyoruz. 7 bin kişinin yaşayacağı bir mahalle oluşturuyoruz. Hükümetimiz bin 400 konuta 17 bin talep gelince Gemlik için bir Kanun Hükmünde Kararname çıkardı.Türkiye’de ilk defa deprem olmadan önce devletimiz önlem almış oluyor. Daha öncekilerde depremden sonra çalışma yapılırken, şimdi deprem olmadan hem zemin sıkıntısı hem de bina stoğu nedeniyle 10 bine yakın binamızın dönüşmesi gerekiyor. Şu anda resmi kurumlara hizmet veren binalarımızı dönüştürüyoruz. Bu süreçte resmi kurumlar kiraya çıkıyor. Adliye ve emniyet binalarımız şu an kirada. Yakın zamanda adliyenin temelini atacağız. Diğer kurumlarımızda zamanla yeni binalarına taşınacak” açıklamasında bulundu.

Belediye tarafından dar gelirli vatandaşlar için daireler yapıldığını söyleyen Yılmaz, “Belediye ve özel sektör hızlı bir şekilde dönüşümü gerçekleştiriyor. Bizde vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu, özellikle müteahhitten bina alamayacak olan orta gelir ve dar gelirli vatandaşlarımıza hitap edecek olan konutları yapıyoruz. İnşallah Mayıs ayında teslim edeceğiz. Bin 400 konut Gemlik ilçesinin doğusunda bulunan Cihatlı Mahallesi'nde yapılıyor. Orman Bakanlığından bize geçecek makilik arazi ise güzel bir havaya ve manzaraya sahip, orası da güzel bir bölge olacak. Gemlik'te bu konutlarla dönüşümü tamamlayarak depremi tehdit olarak ortadan kaldıracağız. Sahildeki yapılar olduğu gibi devam edecek, vatandaşımız dönüşüm istiyorsa dönüşüm yapacağız. Geri dönüşüm yapamayacak olanlara ise gönüllülük esasına göre takas ederek daire vereceğiz” dedi.Kaynak: http://www.olay.com.tr/mobi/gemlikteki-donusume-y ...rl=][/url]


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 03 Mar 2018, 21:47

GEMLİK’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gemlik Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen, Gemlik İskele Meydanı çevre düzenleme çalışmaları kapsamında inşa edilecek kafeterya ve sosyal donatı alanlarının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bursa’nın değerine değer katan hizmetleri bir bir gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin yüzünü güldürmeye de devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gemlik Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen, Gemlik İskele Meydanı çevre düzenleme çalışmaları kapsamında sahil çay bahçeleri yenileme projesinin temeli törenle atıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, törende yaptığı konuşmada, kentte yaşanan değişim ve gelişime dikkati çekti. Gemlik’in Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olduğunu söyleyen Başkanvekili Köse, “Son zamanlarda çok konuşulan Gemlik, dönüşüm çalışmalarında Türkiye’nin merakla takip ettiği bir ilçe haline geldi. Sadece burada değil, Bursa genelinde uygulanacak dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek olmalıyız” diye konuştu.

Ortak akılla, bilgi deneyim paylaşımlarıyla ve geçmiş tecrübelerden de yararlanarak bunun başarılabileceğine değinen Köse, “Büyükşehir Belediyesi olarak Gemlik’te önemli projelere imza attık. Sahil düzenleme çalışmaları, dere ıslahları ve deniz temizliği noktasında Gemlik’in daha yaşanılabilir bir ilçe olması için gayretle çalışıyoruz” dedi.

Gemlik’in vitrini
Gemlik’te yapılan çalışmaları da hatırlatan Başkanvekili Köse, meydanların şehirlerin vitrini olduğunu söyleyerek, “İskele meydanı da Gemlik’in vitrinidir. Burada yapılacak her iyileştirme, güzelleştirme, değişim ve dönüşüm, Gemlik algısını etkileyecektir” açıklamasını yaptı. Meydandaki çevre düzenlemesi ve sahil çay bahçeleri yenileme çalışmalarını anlatan Köse, “Bu çalışmalar kapsamında Gemlik Belediyesi, dolgu alanı ve güvenlik gerekçesiyle yıkılan 5 adet kafeyi yapacak. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de 10 bin metrekarelik bir meydanda çevre düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Çarşı Deresi üzerine çelik köprü, oturma grupları, çocuk parkı, aydınlatma, zemin kaplamaları ve peyzaj düzenlemeleri yapacağız. Yaz aylarında bitirilmesi planlanan çalışmalar tamamlandığında, Gemlik’e nefes aldıran, sosyal hayatı canlandıran bir meydan ortaya çıkacak” dedi.

Zeytin Dalı Meydanı
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Gemlik’in her geçen gün daha da yaşanabilir bir hale geldiğini söyledi. Büyükşehir ve Gemlik belediyelerinin hizmetleri ve merkezi hükümetin ilçeye kazandırdığı yatırımlarla, Gemlik’in çehresinin değiştiğini anlatan Yılmaz, yaklaşık 32 yıl önce yapılmış olan çay bahçelerinin yenileceği proje kapsamında Kayıkhane mevkiinden Üniversite kısmına kesintisiz yürümeyi sağlayacak yürüyüş alanının da yapılacağını belirtti. Yılmaz, bölgede oluşturulacak meydana, Kurşunlu’dan getirilecek 600 yıllık bir Zeytin ağacının konuşlandırılarak Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘Zeytin Dalı Meydanı’nda yaşatılacağını vurguladı. Yılmaz, Gemlik’e her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise Gemlik’in bugüne dek yaşadığı sıkıntılara değinerek, Büyükşehir ve Gemlik belediyelerinin işbirliğiyle özel bir hizmet gerçekleştirdiğini söyledi. Gemlik’in denizden daha fazla faydalanmasının önemine de değinen Aydın, Gemlik’in nefes aldığı, sağlıklı yaşam alanlarına sahip olacağına değindi. Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da katıldığı törende, protokol konuşmalarının ardından dualarla temele ilk harç döküldü.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/gemlik-in-cehresi-degisi ...ber/25438/

Hayırlı uğurlu olsun.


Misafir 43e

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 11:56

Gemliğin çehresini değiştireceklerine (ki böyle bir şeye kimse ihtimal dahi vermiyor) önce yalova yolundan gemlik merkez'e dönüş yolunun oradaki rezaleti halletsinler.Dün oradan geçtim yoğun yağı neticesinde köprünün altında en az 50 cm su birikmiş kanalizasyonlar,rogarlar tıkanmıştır.Trafik polisi geldi o açmaya çalıştı.Rezaletti tek anlamıyla Gemlik'e giremedik.2018'e gelmişiz hala altyapımız yok maalesef.Demek ki adam akıllı daha kuvvetli bir yağış olsa Gemlik merkezine giriş yapamayacağız.Misafir 18d

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 12:00

Fırtınanın vurduğu Gemlik'ten geriye kalan manzaraya bakar mısınız? Bir kente güzellik veren o kentin doğasıdır. Yani denizidir, gölüdür, ormanıdır, yeşilidir.

Fırtına sonrasında Gemlik denizinden çıkanlar;
http://www.gundembursa.com/haber/gemlik-i-firtina ...07942.html


Misafir 2a8

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 12:06

Deniz resmen bana attıklarınızı size iade ediyorum demiş. Ayıp be güzelim denizlerimizi çöp deryasına çevirenlere ibret olsun bu görüntüler.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 12:10

Tek kelime ile rezalet. Milletimize yazıklar olsun. Malesef insanoğlu kendi kendini katlediyor.

Cüneyt5316

10 ay önce - Pzr 29 Nis 2018, 21:34
Atatürk Parkı yenileme çalışmalarında sona gelindi


Alıntı:
Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin en eski parklarından biri olan Atatürk Parkı'ndaki yenileme çalışmalarında sona gelindi.Parkın toprak zemini, yürüyüş yolu ve vatandaşların sağlıklı bir zeminde yürüyebilmesi ve olası kazaların önüne geçilebilmesi için yeniden düzenleniyor. Parkın daha kullanışlı ve modern bir görünüme kavuşması için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, bu kapsamda Atatürk Parkı'nda yoğun çalışma yürüttüklerini dile getirdi.Park içerisine serilen rulo çimlerin yanı sıra çeşitli türde süs bitkisinin ekim işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Uysal, otomatik sulama sistemi ile sulanabilir hale getirilecek park alanında, zeytin motifli aydınlatmaların da montaj işlemlerinin tamamlandığını söyledi.Yenileme çalışmalarında sona gelindiğini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, süs havuzunun onarılarak yeni bankların yerleştirilmesi ile birlikte parkın estetik ve modern görünümüne kavuşacağını dile getirdi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, ihtiyaç duyulan mahallelerde park yapım çalışmalarına, mevcut parklarda da yenileme çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.Yılmaz, “Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için gayret ediyoruz. Özellikle de emekli ve yaşlılarımızın buradaki asırlık ağaçların gölgesinden faydalanmalarını sağlayacağız” diye konuştu.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/ataturk-parki-yenileme-ca ...50920h.htm

Zeytin motifli aydınlatmaların olacağını söylüyor başkan. Merak ettim açıkçası. Umarım bu park güzel olur bari..sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet