Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa T2 Tramvay Hattı İnşaat Çalışmaları ve Gelişmeleri (Santral Garaj-Terminal)
« önceki   123 ... 170171172 ... 193194195   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 171
Efe Elaldı

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 01:32

Alıntı:
Bugün 2 mart 2018 gittim baktım gençosman beşyol arasında büyük bir bölümünün kaba inşaatı bitmemiştir.
-Kaba inşaatı geçtim kavşaklar bitmeden bazı babaları kaldıramazsın yani yolun bazı kısımlarına kazma bile vurulmamıştır.

kaba inşaatın devam ettiğini söyledim zaten babalar kaldırıldıktan sonra yapılacak alan küçük bi alan 9 kmlik hatta o yüzden büyük bir bölümü bitti

Alıntı:
Efe bey Recep Altepe Gerektiğinde T2 hattının Bursaraya dönüştürülebileceğini açıklamıştı.Ona uygun olduğunu söylemişti.Emin misiniz?

net eminim recep altepeye bakarsanız siz ooo şuan recep altepe yok artık bu inşaat alçak tabanlı tramvay araçlarına göre yapıldı 60 metre peron boyuyla nereye bursaray koyacağız bursaray peron boyu 120 yüksekliği 92 cm dir o iş geçti ya metro olur ileride yada bu şekil sürer gider

ercanuk
9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 02:01

Bence yüklenici firma da sınıfta kaldı. Ben hiçbir zaman 10 üzerinde çalışan görmedim. Bu hızla yaza da bitmeyecek.

mustafaguler
9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 11:11

Alıntı:
Çok mu zor birer kaldırım taşı ile tramvay yolunu izole etmek. Bana kolay geliyor. Size nasıl geliyor bilemiyorum.

Kaldırım taşı döşemek işin en kolay kısmı. Peki ya sonra? Altıparmak'a kaldırım taşı döşendi, trafik nasıl akacak? Atatürk caddesini nasıl izole edeceksiniz? Tüm otobüs durakları burada. İnönü caddesinin Sönmez ile yeniyol arasını nasıl izole edeceksiniz? Hem otobüs durakları mevcut hemde yol daralması mevcut. Uluyol ise başka bir dünya. Alternatif güzergahlar oluşmadan bu işlerin yapılması zor gibi görünüyor.

Alıntı:
bu inşaat alçak tabanlı tramvay araçlarına göre yapıldı 60 metre peron boyuyla nereye bursaray koyacağız bursaray peron boyu 120 yüksekliği 92 cm dir o iş geçti ya metro olur ileride yada bu şekil sürer gider

Ayrıca bu bilgiye ek ve bence en önemlisi: tramvay araç genişliği 2,40 metre, Bursaray araç genişlikleri 2,65 metre. Bursaray araçlarından bir tanesini bu tramvay hattına sokarsanız peron ile duvar arasına sıkışır araç ve aynı zamanda katener direğine bile sıkışabilir.

Misafir 04c

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 17:12

Panayır kavşağı yılan hikayesine döndü aylardır hiç ilerleme yok. Yeniceabat köprüsünün de genişletilmesi lazım ama trafik felç olmadan başlamayacaklar sanırım

Misafir 42f

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 18:33

panayır kavşağı sanırım 2 geliş 2 gidiş yanından bir yol daha var bir gidiş bir geliş ama köprü sadece 1 geliş bir gidiş nasıl trafik akıcak?

Efe Elaldı

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 22:37

tramvay hattı bittiği zaman beşyol kavşağı ve panayır kavşağıda bitmiş olacak onlar bitmeden hatta bitemez o yüzden daha zaman var ilk baharda tüm işler hız kazanır diye düşünüyorum mayıs ayıyla beraber ağustos sonuna kadar çalışmalar büyük bir hızla bitecektir genelde inşaat sektörü bu şekilde her zaman yumurta kapıya gelince şirketler yükleniyor işlere ben okullar açılmadan hattın ve kavşakların biteceğini düşünüyorum en geç olarak

Misafir c1e

9 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 01:55

Panayır kavşağı neye benzeyecek hiç belli değil.

Misafir 04c

9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 00:14

Kavşakları bitirseler trafik rahatlar tramvay yolunu 2019da bitirecekler zaten trafiği falan azaltmayacak. Kavşaklar trafiği azaltır hiç olmazsa

atk16
9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 09:41

Alıntı:
Belki görenleriniz olmuştur, suryapı marka avmnin önünü. Adamlar orda trafik oluyor diye koca koca duvar taşları dizmişler inanabiliyormusunuz koca koca duvar taşlar. Oraya birer sıra bordür yapsalar olucaktı ama yok... Malesef dünya ileri biz ise geri gidiyoruz şehirciliktr.

Aynen gördüm Cüneyt kardeşim. Oraya güzel bir peyzaj çalışması yapılsa daha şık olurdu. Hiç güzel bir görüntü olmamış. Gerçi ben Bursa'dan ümidimi keseli çok oldu. Bu şehirden bir cacık olmaz kısacası.

Cumalıkızık'a gidersin köylüler kazık fiyatlar çeker seni kazıklar.
Misiye gidersin her yer çer çöp içinde..
Gölyazı'ya gidersin yollar mayın tarlası gibi..
Ulaşım desen berbat..

Efe Kahraman

9 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 09:54

tramvay yolunu Bursaray gibi ayıracaklarını hiç ummuyordum. Hiç beğenmedim. Çok sıkışık duruyor. Hayır Tramvay yolunu çimlerle yapıp götürmesi bu kadar mı zor? metrobüs hattı gibi olmuş

sayfa 171
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 170171172 ... 193194195   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara