Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Misafir fed

10 ay önce - Cmt 13 May 2017, 21:52

Bursa yi 1960 li yıllarda sanayii şehri olarak seçen ve ilk OSB ni Bursa ya yapan ,dusuncesizlere ne desek boş

Bu noktadan sonra , Bursa ya yapılan yapılacak olan her şey Murat 131 de ki Mercedes aynası gibi durur

Desen ki , dağ eteğini boşaltıp düz zeminde yeni yerleşim planlansa , tarihi kent ile banliyö ayrılsa vs vs , onun içinde geçmiş olsun , malûm başkanın vizyon projem dediği bir top sahası olursa bizimki hayalperestlik olur artık

Bursa da şehir girişlerinde 90 li yıllarda tabelalar vardı , Avrupa şehri Bursa ya hoşgeldiniz diye
Şimdi yazması gereken Hindistan şehri Bursa ya hoşgeldiniz

İki milyonluk şehrin doğu batı ulaşımı tek bir kavşağa bağlı o da acemler ,ve böyle kilit bir noktaya stadyum yapan ,dibine de rant gokdelenlerini dijenlerden ne bekliyorsak artıkMisafir 954

9 ay önce - Prş 25 May 2017, 05:48

Siz ne konuşuyosunuz? Yanlış yeri tıkladınız heral..

Buraya dünya güzeli bir park yapılacak. Şuan yıkımlar tamamlandı. Yapıma ne zaman başlanıcak bilgisi olab varmı?


Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Pzr 07 Oca 2018, 22:01

'SULAR VADİSİ' YEŞİLLE MAVİYİ BULUŞTURACAK
Alıntı:
Yıldırım Belediyesi’nin vizyon projelerinden Sular Vadisi inşaatı hızla yükseliyor.Kentsel dönüşüm projeleriyle ideal bir şehir inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi yeşiller maviyi buluşturuyor. İlçenin marka değerini yükseltecek Sular Vadisi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından atılan proje, mimarisi ve bünyesindeki tesisleriyle Yıldırımlıların yeni buluşma noktası olacak.Projede, merkezde yer alan gölün yanı sıra teras kademeli oturma alanları, Babil bahçesi- seyir terasları, gölgeli oturma bölümü, revan köşkleri ve yol boyu dinlenme köşeleri, havuzlar, şelaleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, cami, Osmanlı çeşmesi, belediye hizmet binası, aletli jimnastik köşesi, maket evcil hayvan bahçesi,kapalı ve açık otopark bulunacak. Belediye hizmetlerinin verileceği birim haricinde içinde herhangi bir yapılaşmanın olmayacağı park, insanları yeşil ve maviyle buluşturacak.Sular Vadisi’nin Yıldırım’ın değişen ve gelişen çehresini yansıttığını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Projemiz sular şehri Bursa’ya yakışacak. 34 bin metrekarelik alanda kazandırılacak Sular Vadisi, bölgeyi beton yığını görüntüsünden kurtararak yeşille mavinin buluştuğu tematik bir yer haline dönüştürecek. Proje tamamlandığında bölgenin değeri artacağı gibi refah seviyesi de büyük ölçüde yükselecek. Yıldırım’a nefes aldıracak proje sadece şehrimize değil Bursa’ya da değer katacak bir eser olacak” dedi.Sosyal alanların yetersizliğin şehirler için önemli bir sıkıntı teşkil ettiğini vurgulayan Başkan Edebali, “Şehirlerin büyümesiyle birlikte plansız yapılaşma ortaya çıkarken sosyal alanlar da yetersiz kalıyor. Biz şehrimizin imar planlarının yarısına yakınında revizyon yaparken sosyal donatılara en az konutlar kadar önem verdik. Sular Vadisi, faaliyete girdiği zaman insanlarımızın dinlenmek için başka alternatifler aramayacak, uzağa gitmeyecek. Sular Vadisi sadece bu bölgedeki insanların değil turizm potansiyeli büyük olan Yıldırım’da yerli, yabancı bütün misafirlerin şehrin stresinden uzaklaşarak doğayla kucaklaşacağı alanlardan bir tanesi olacak” diye konuştu.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/sular-vadisi-yesille-maviy ...36171h.htm 

Umarım Kaplıkaya gibi akıbeti fiyasko ile sonuçlanan bir proje olmaz.Cüneyt5316

2 hafta önce - Pzr 04 Mar 2018, 21:59
Bursa’ya değer katacak projede çalışmalar sürüyor


Alıntı:
Yıldırım Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan projelerinden yeşille mavinin buluşma noktası Sular Vadisi’nde inşaat çalışmaları yüzde 40’lık seviyeye ulaştı.Yıldırım’ın Kültürparkı olarak adlandırılan ve ilçeye değer katacak vizyon projelerden biri Sular Vadisi Doğa Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali tarafından atılan ‘Yıldırım’ın Kültürparkı’, benzersiz mimarisi ile bünyesindeki göl ve tesisleriyle insanlar için yepyeni bir buluşma noktası olacak.

Projenin merkezinde yer alan gölün yanı sıra teras kademeli oturma alanları, babil bahçesi- seyir terasları, gölgeli oturma bölümü, revan köşkleri ve yol boyu dinlenme köşeleri, havuzlar, şelaleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, cami, Osmanlı çeşmesi, belediye hizmet binası, aletli jimnastik köşesi ve maket evcil hayvan bahçesi Yıldırım’ın çehresini değiştirecek. Belediye hizmetlerinin verileceği birim dışında içerisinde herhangi bir yapılaşmanın olmayacağı park, insanları yeşil ve mavinin birbirinden güzel tonlarıyla buluşturacak.

Proje Bursa’ya değer katacak

Sular Vadisi Doğa Parkı ve Rekreasyon Alanı projesinin mekânsal ve sosyal dönüşümün unsurlarını bünyesinde barındıran önemli bir çalışma olduğunu belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Suyun anlamını bulduğu sular şehri Bursa’ya yakışacak bir proje. 28 bin metrekarelik alanda kazandırılan Sular Vadisi, bölgeyi beton yığını görüntüsünden kurtararak yeşille mavinin buluştuğu tematik bir yer haline dönüştürecek. Proje tamamlandığında bölgenin değeri artacağı gibi yaşam standartları da büyük ölçüde yükselecek. Yıldırım’a nefes aldıracak proje sadece şehrimize değil Bursa’ya da değer katacak bir eser olacak” diye konuştu.

Doğayla buluşma noktası

Yıldırım’ın imar planlarını düzenlerken sosyal donatı alanlarına da en az konutlar kadar önem verdiklerini dile getiren Başkan Edebali, “Bunun sonucunda Sular Vadisi gibi benzersiz, Türkiye’nin en büyük spor kompleksi gibi eşsiz ve kültür merkezleri, parklar, meydanlar gibi niteliği yüksek çalışmalarımızı bir bir hayata geçirmeye karar verdik. Sular Vadisi, faaliyete girdiği zaman insanlarımızın dinlenmek için yeşille, suyla buluşmak için uzak yerlere gitmesine gerek kalmayacak. Gençlerin, yaşlıların, 7’den 70’e herkesin burada buluşabilecekleri, zaman geçirebilecekleri, turizm potansiyeli büyük olan Yıldırım’da yerli, yabancı tüm misafirlerin yaşamın stresinden uzaklaşarak doğayla kucaklaşabileceği alanlardan bir tanesi olacak” ifadelerini kullandı.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/bursaya-deger-kataca ...43337h.htm

Hayırlı uğurlu olsun. Artık bitse de Bursa güzel bir buluşma noktası daha edinse...sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet