Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi
« önceki   123 ... 141516 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
merbas86
1 yıl önce - Pzr 04 Mar 2018, 16:01

öncüllerin bu treni 2008 yılında yapılmıştı. yani çok eski bir tren. bunun şimdiki hatta gitmesi söz konusu değildir. o zaman da çarşamba hattında deneme sürüşü gündeme gelmişti ancak olmamıştı sanırım.

smtcglr

1 yıl önce - Cum 09 Mar 2018, 17:07

Yeni gelişme yok mu fotolar atıldı hangi trenler kullanılacak raylar üzerinde. 3 yıl önceki eski trenler kullanılacak mı yeni trenler mi gelecek.

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Prş 22 Mar 2018, 19:05
Havza OSB’ye Demiryolu Müjdesi / 21.03.2018


Samsun’daki OSB’nin içinden geçecek demiryolu bağlantısının Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığını bildirildi.

Samsun’un Havza İlçesi’nde Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar’ı ziyaret ederek, Havza OSB’de yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

ÖNCELİĞİMİZ YATIRIMCILARI ÇEKMEK
Havza OSB’nin demir yolu bağlantının yapılmasının bölgeye gelen yatırımcı sayısını artıracağını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Önceliğimiz bölgemizde istihdamı artıracak yatırımcıların bölgemize gelmesini sağlamak. Havza OSB, ikmal yollarına yakınlığı ve geniş alanları ile yatırımcı için birçok avantaja sahip. Bunu yatırımcılara iyi anlatmamız lazım. Demir yolu bağlantısı işinin tamamlanmasında emeği gecen herkese teşekkür ederim.” dedi.

TSO Başkanı Acar da altyapı çalışmalarının ardından OSB’nin yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başladığını söyledi. Havza OSB içinden geçecek demir yolu bağlantısının Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığını vurgulayan Acar, şunları söyledi:

“Bekdiğin istasyonundan Havza OSB’ye kadar 2 kilometrelik demiryolu bağlantı hattı için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından 5 milyon 300 bin lira ödenek ayrıldı. Nisan ayında yapılacak ihale sonrası bağlantı yolu inşasına başlanarak, yıl sonuna kadar tamamlanacak.

İçinden direkt demir yolu hattı geçen bir OSB yatırımcıların nakliye giderlerini önemli ölçüde düşürüyor. Yatırım için gelen iş adamlarımızda özelikle bu avantajın altını çiziyor. İnşallah demiryolu bağlantı tamamlandığında OSB’ye gelen yatırımcı sayıda artacak. Demiryolu bağlantı yolunun bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Sayın Valimiz Osman Kaymak, Sayın Kaymakam Metin Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Murat İkiz, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu ile milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

AlıntıdırAhmed Bayezid
11 ay önce - Prş 05 Nis 2018, 15:42
Samsun-Sivas Demiryolu Müjdesine Vatandaşlardan Olumlu Tepki / 05.04.2018


Samsun Valisi Osman Kaymak, 2015 yılında yapımına başlanan Samsun-Sivas Demiryolu yenileme çalışmalarının, 2018 yılı Eylül ayında tamamlanacağı müjdesini verdi. Samsun Gazetesi muhabirleri, bu müjdeyi halka sordu. İşte Samsunlu vatandaşların demiryolu yenileme çalışmaları hakkındaki görüşleri

HALK İÇİN YAPILAN HER HİZMET GÜZELDİR
Mustafa KURT: “Yapılan her hizmet halk için güzeldir. Bizim halk olarak beklentimiz zaten hizmet alabilmek. Samsun ulaşım açısından her alanda önde olmalı. Karadeniz’in en gözde şehriyiz. Turizm açısından, iş açısından da çok güzel olur. Hava ulaşımında gelişmeye devam ediyoruz, bunun yanında demiryolu da yenilendiği zaman bir adım daha ilerlemiş olacağız. Samsun zaten demiryoluna alışık bir şehir. Halkımız yenilendiği zaman mutlaka kullanacaktır. Fiyatlara göre ve trafikte yaşanan bir çok soruna göre, demiryolu kullanımı daha cazip geliyor. Yenilendikten sonra Hem Samsun hem Sivas için ekonomik anlamda da bir getiri sağlayacaktır. Samsun daha çok yatırımı hak ediyor, yavaş yavaş hepsinin olmasını istiyoruz.”

TREN YOLCULUĞU HER ZAMAN TERCİHİMDİR
Muhammet PEKTAŞ: “Kısa zamanda yapılırsa çok büyük fırsat. Önceden bizler hep demiryolu kullanırdık. Onun tadı farklıydı, ben hala demiryolu kullanmanın taraftarıyım. Bir hüzün ve heyecan uyandırır bende. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen yollarda manzarayı izleyerek gitmek inanılmaz bir duygu. Geçmişte daha çok heyecanlıydı, şimdi de teknolojiyle beraber hayatımıza kolaylıklar girdi. Ama Samsun için güzel bir proje. Ulaşım olarak karayolunu tercih etmektense demiryoluna razıyım. Halk daha iyilerini hak ediyor. İnşallah en kısa sürede biter ve hizmete açılır da biz de keyfini süreriz. Samsun olarak da her tarafa bağlanmak büyük bir kazançtır.”

DEMİRYOLU KULLANIMI ESKİSİ GİBİ DEĞİL
Emre YILMAZ: Bu proje hakkında bir bilgim yoktu. Şimdi duydum. Ama demiryolundan kimseye zarar gelmez. Aslında demiryolu kullanımı artık eskisi gibi değil. Biz yaşımızdan dolayı zaten kullanmıyoruz. Uçak fiyatları gün geçtikçe daha da düştüğü için insanlar havayolunu kullanıyor. Bence pek faydası olmaz. Ama yenilenmesi tabiki güzel bir olay. Hizmet yapılıyor sonuçta ama daha öncelikli olan durumlar için hizmet yapılmalı. Tren çok zaman kaybettiriyor ama yaşlılarımız eskiden kalma adet olduğu için ve uçak korkuları olduğu için hala kullanıyor. Onlar açısından yapılmış bir hizmet olarak görüyorum.”

NE ZAMAN BİTECEĞİ ÖNEMLİ

Selahattin TAŞÇI: “Bu kötü bir durum değil. Kimsenin karşı çıkacağını düşünmüyorum, Samsun için güzel olur. Son zamanlarda iyi gelişti. Yalnız demiryolu yenileme çalışmalarından önce trafik sorununu çözmek lazım. Büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Önceden önlem alınmazsa Samsun için sonradan daha kötü bir durum olur. Samsun demiryolu da çok eski bir yol. Önceden çok kullanırdık. Yenilendiğinde, zaman ve fiyat faktörleri bizim için uygun olursa yine kullanabiliriz. Ama ne zamana bitecek bir proje belli değil. Yapıldığında hepimiz için güzel olacak.”

DEMİRYOLU KULLANAN BİR HALKIZ
Emin ÖKTEN: “Samsun halkı demiryolunu kullanıyor. Katkısı bizim açımızdan daha iyi. Köyümüzde demiryoluyla gidip geliyoruz. Sivas’a kadar gitmesi de güzel bir durum. Ekonomik anlamda da katkısı olur. Önceden daha çok kullanırdık. Şu an ki durumu zaten kullanılamaz halde. Çok kalabalık olurdu, eski trenlerle konfor açısından çok zordu, raylar risk oluşturuyordu. Yenilendiği zaman ailelerin çocuklarıyla beraber rahat seyahat edebilmesi açısından iyi olur. Bu hizmetleri en kısa sürede bitirmelerini ve daha çok hizmet yapmalarını bekliyoruz.”

SAMSUN EKONOMİSİNİ CANLANDIRIR
Lale KATARCI: “Aslında güzel bir şey. Ben demiryolu kullanmıyorum. Ama ulaşım açısından halk için faydalı olur. Biz öğrenci olduğumuz için demiryoluyla fazla işimiz olmuyor ve fazla kullanmıyoruz. Gideceği hat üzerinde memleketi, köyü, akrabası ve ya tanıdığı olanlar için onları ziyaret etme açısından iyi olur. Sanırım uzun bir zaman alacak. Hemen bitecek bir proje olamaz zaten. Samsun’a da ekonomik ve turistik açıdan faydalı olursa, daha çok insanın burayı görmesi sağlanırsa iyi olabilir. Şimdiden herkese hayırlı olsun.”

İNSANLARI BİRBİRİNE YAKLAŞTIRAN PROJE
Şule KÖSE: “İnsanları birbirine yaklaştıran her fikir güzeldir. Farklı insanlarla iletişim kurmak, onların yaşantısını görmek, kültürlerini tanımak; onların bizim memleketimizi görmelerini sağlamak çok güzel bir duygu olur. Ben, uzakları yakın yapacak olan her proje ve fikrin destekçisiyim. İnşallah fikir olarak güzel olan bu proje, en kısa sürede faaliyete geçer ve yapılır. Uzun zaman alacak projeye benziyor. Ben de ara sıra bu hat üzerindeki yerlere seyahat ediyorum. Ankara’ya da gidiyorum, oraya kadar da bir proje olsa çok güzel olur. Samsun açısından da katkısı büyük olur. Daha çok insan gelir, Samsun’u görür. Ekonomik açıdan bir artı olur. Güzel bir proje. Yapılırsa herkes faydalanır.”

Samsuncanlıhaber


smtcglr

11 ay önce - Cum 06 Nis 2018, 12:03

Gar tarafında çalışmalar ne durumda acaba bayağıdır fotoğraf gelmiyor.

bolt55
11 ay önce - Çrş 11 Nis 2018, 17:37
Gar çalışmaları(+)
(+)


[/img]mirzan

10 ay önce - Pzr 06 May 2018, 23:28

Projenin 2018 sonlarına doğru biteceği iddia ediliyordu, gerçekten yıl sonu açılabilir mi? Çalışmalar ne durumda?

smtcglr

10 ay önce - Pts 07 May 2018, 10:03

haftasonu amasya tarafında idim orda çalışmalar bitmiş bi samsun da kaldı sanırım çalışmalar. diğer yerleri bilmiyoruz tabi

merbas86
10 ay önce - Pts 07 May 2018, 14:14

malesef daha çalışmanın bittiği bölge yok... rayların atılmış olduğu yolun bittiği anlamına gelmiyor... ondan sonra 3-4 aşaması daha var sürecin...

Ahmed Bayezid
10 ay önce - Prş 10 May 2018, 15:59
Samsun'da demiryolu mağdurları çözüm bekliyor / 30.04.2018


Samsun’un İlkadım Yeşiltepe Köyü üzerinde yapımı devam eden demiryolu hattının, yıllardır kullandıkları köy yolunun kapanmasına sebep olduğunu ifade eden İbrahim Kabadayı, mağdur olduklarını belirterek yetkililerden çözüm istedi.

Eylül ayında hizmete başlaması planlanan Samsun-Sivas demiryolu hattı, daha önce güzergah üzerinde sebep olduğu mağduriyetlerle gündeme gelmişti. Demiryolunun 9. km’si Samsun’un İlkadım İlçesi Yeşiltepe Köyü’nde ikamet eden İbrahim Kabadayı da, köyde yaklaşık olarak 50 hanenin, kapatılan yol nedeniyle mağdur durumda olduğunu ifade ederek, yetkililerden çözüm istedi.

KÖPRÜ İSTİYORUZ

Kabadayı, demiryolu çalışmaları öncesinde aynı mevkide köprüye sahip olduklarını belirterek, “Burada çelik köprü vardı, yerine betonarme köprü yaptılar. Etrafını eştiler, bu nedenle artık geçemiyoruz.

Kaymakamlık yoluyla T.C Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne başvurduk. Bize verilen cevapta bölgede sel ve heyelan tehlikesi olduğu için yolun yapılamayacağı söylendi. Ancak dedem ve babam yıllarca bu yolu kullandı, hiçbir şey olduğunu görmedik” dedi. Kabadayı, köy halkı olarak köprünün yapılarak ulaşıma açılmasını istediklerini belirtti.

MADDİ-MANEVİ ZARARDAYIZ

Samsun’un Yeşiltepe Köyü’nde ev ve ahırı olduğunu söyleyen Kabadayı, “Köyün merasının olduğu taraf demiryolu ile kapanmış durumda. 150 dönümlük arazide fındık ve şeftali bahçesine sahibim ancak demiryolu nedeniyle mallarımızı, ürünlerimizi getirip götüremiyoruz. Maddi ve manevi yönden zarardayız, iş yapamaz hale geldik. Köy halkı da benim gibi mağdur durumda, çok büyük zararımız var” ifadelerini kullandı.Şükrü Berk Askarsayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 141516 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM