Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Esenyurt - İstanbul'un en kalabalık ilçesi
« önceki   123 ... 58596061   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 59
Arte OxoşkvA

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 00:33

Arkadaşlar Esenyurtta Evim Yüksekdağ projesinden ev baktım bugün. Proje innovia 2'nin hemen bitişiğinde.

O bölgeye ilk kez gidip gezme fırsatı buldum. Bölge hakkında bilgi verebilir misiniz. Oradan ev almak mantıklı mı sizce?

Misafir 108

3 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 02:04

Güzel ilçe fakat yaşayan kitle için aynısını söylemek zor. Doğu göçü çok fazla burda.

ÖzgürZB
2 ay önce - Çrş 28 Mar 2018, 06:52

Esenyurt'ta Zeytinburnu gibi eskiden gecekondu semti diye bilinen şimdilerde ise gelişmekte olan, yeni yatırım ve binalar ile çehresi değişen semtlerden bir tanesi... Acaba Asayiş konusunda Esenyurt'ta durumlar nasıl? Fotoğraflarda Gecekondu gibi gözüken mahallelerde bazı sıkıntılar olduğunu duymuştum haklılık payı var mıdır?

Taşınmayı veya orada çalışmayı düşünen insanlar için bilgi verebilir misiniz?

AhmetDemir

2 ay önce - Çrş 28 Mar 2018, 07:28

Esenyurtta oturacaksaniz arabaniz yoksa bulundugunuz yerden kimildamayin . Buyuksehirin metro yapamamak icin yeminettigi bir ilce. Bir devlet hastanesi dusununki goz , kalp damar vs daha bir cok brans poliklinikleri olmayan buyuk bir saglik ocagi niteliginde. Tabelasinda da Necmi Kadioglu yaziyor. Ulasim tamamen Kars ve Ardahanin bagrindan kopup gelmis beyefendi cok saygideger nsancil minibus soferlerine emanet.Fuhus site kavraminin oldugu her yerde var. Luks semtlerinde cop kutularinin etrafi cevrilidir ama fakir mahallelerde durum tam aksine yani Esenyurt verdiginin karsiligini aldi

Buyrun sizde gelin Esenyurta

İnsan
2 ay önce - Prş 05 Nis 2018, 09:07

Alıntı:
Esenyurtta oturacaksaniz arabaniz yoksa bulundugunuz yerden kimildamayin . Buyuksehirin metro yapamamak icin yeminettigi bir ilce. Bir devlet hastanesi dusununki goz , kalp damar vs daha bir cok brans poliklinikleri olmayan buyuk bir saglik ocagi niteliginde. Tabelasinda da Necmi Kadioglu yaziyor. Ulasim tamamen Kars ve Ardahanin bagrindan kopup gelmis beyefendi cok saygideger nsancil minibus soferlerine emanet.Fuhus site kavraminin oldugu her yerde var. Luks semtlerinde cop kutularinin etrafi cevrilidir ama fakir mahallelerde durum tam aksine yani Esenyurt verdiginin karsiligini aldi

%100 katılıyorum Ahmet Demir'e

İlcenin %80 yapılasması 10-15 yılda içerisinde olmasina rağmen 50 yıl önce yapılaşmıs Esenler, Zeytinburnu sokakları gibi daracık ve üstelik bir kaç fuhuş, kumar ve terör yatağı durumundaki sitelerin dışında kalan binaların bir tekinin bile otoparkı yok.

Daracık sokaklar park etmiş araçlardan geçilmiyor. Yeşil alan konusunda ise boklu dere yatağından başka da doğru düzgün çocuk parkı bile yok.

Abartmıyorum Mehtercesme ve Mehmet akif mahallerini iyi bildiğimden söylüyorum bu iki koca mahallede ancak 1'er tane çocuk parkı var ki, onlarda cami ve sağlık ocağının bitişiğinde -anacadde üzerinde- olduğundan genelde otobüs minibüs yolculuğu öncesinde sigara molası için kullanılıyor.

TEM. ve E5 yolu arasında olan bu ilcenin nüfusunun yarısı bu anayollara bağlanmak için minübüslerden sarkarak ancak gidebiliyor. Ben şahsen henüz binebilmis değilim. Bir yıldır metrobuse ancak tabanvay ile gidebiliyorum. Metrobüse son iki kilometre kala -yoğunluktan dolayı- minibüsleri yolcu almıyor.

İlçede bir saat dolaşmanız durumunda onlarca defa zabitalar ile karşılaşırken günlerce bir tek polis otosu göremezsiniz.

Şehitler ve gaziler parkı denen boklu dere yatağı uyuşturucu müptelası neidüğü belirsiz çeteler ile dolu.

Afganistan, Suriye, Özbekistan ve daha sayamadığım ortaasya ortadoğu ve afrika ülkelerinin azılı katilleri, hırsızları ile dolusmus durumda.

Sadece Suriye'li sayısı 200 bin civarı...
Yani nüfusunun 3 de 1'i bu azılı yabancılar ile dolusmuş. Kaldıki TC. Vatandaşı olanlarinda %70' kadarı da son bir kaç yıl icersinde Doğu ve G.doğu anadoludan gelmiş İstanbul kültürüne çok ama çok uzak insanlardan oluşuyor.

İlçe emlakçı ve mütaahitten geçilmiyor.
Belediyenin her karışını peskeş çektiği bu 8-9 kardeşli ortaklıklarla bir araya gelip mutahitliğe soyunup, soyma derdinde olan 3-5 yıllık İstanbullu mütahitler, insaatlarinda daha fazla kâr amacıyla otopark gibi ihtiyaçlar bir yana, bir çocuğu çatı katları diye katları kacak yapmakta. Özellikle Güzelyurt mahallesinde hemenhemenher binanin bir-iki kati kaçak. Yani kısacası rezalet ..

Ve ilceyi yıllardır peskeş cekip kaçan eski başkanın yerine gelen şimdiki belediye başkanı insanların zekasıyla alay edercesine kaybedecekleri oyları Esenyurt Mekke'dir, Kudüs'dür, İslamdır diyerek kendi zeka seviyesini ortaya alanen koyabiliyor.

Anlayacağın aynı zamanda tımarhane durumunda Esenyurt.

Sakın gelmeyin !

Ayrıca, buraya gelen çıkamıyor da. Bir yıldır çıkamadım bu lanet bölgeden.

En son İnsan tarafından Prş 05 Nis 2018, 13:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 59
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 58596061   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL