Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - İki Kilise
« önceki   12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Sam55

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 11:30

Alıntı:

Arkadaslar agape kilisesi eski yerinden tasinip denize daha yakin bir yerde 4 5 katli bir yeni bina yaptirmis ve bina hakikatten cok guzel ben fotograf yukleyemiyorum yukleyebilenler google da resimleri var rahip ve cemaatin kendisinin yukledigi fotograflar var yukleyebilir misiniz

Sanırım bundan bahsediyorsunuz.

suleyman 55

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 14:16

Samsun`da yasayan Ortodox Hiristiyanlarin da coktandir kilise istedigi biliniyor . Bence bundan sonra yeni bina yapip sehir merkezine gelmesinler. Altinkaya ya da Antyeri`ndeki eski kilisileri restore edip orda ibadet yapsinlar .

Selin Atakum
6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 16:06

Katolik demek istediniz herhalde zetan sehir merkezindeki #katolik# kilisesi aktif calismiyor diye biliyorum sadece merak edenler belirli saatlerde ziyaret edebiliyor ve ozel gunlerde dua duzenleniyor. Ayrica sehir merkezinde bulunmasinin nasil bir kotu yani olabilir ki sen ben nasil camiye gidiyorsak onlarda kiliseye gidiyorlar ne zarari var anlamadim.
Ortadokslardan bahsedersek eger zaten baptist agape kilisesi atakumda bulunuyordu cokta merkezi bir alanda degil zaten yeni binası yapilmis arkadasta fotoğrafi atmis cok tesekkurler. Bu arada bu yeni binanin devlet destegiyle yapildigini sanmiyorum kendi paralariyla yaptirmis olabilirler bilmeden de konuşmak istemem.

Bu kiliseler Samsunun kulturel zenginligini gosteriyor bence. Yanlis anlamda soylemek istemiyorum ama bu tür bizi cevre sehirlerden ayiran farklar cok onemli bence.Yoksa Samsun un Ordu dan Çorum dan ne farki kalir ki?

Onunden gecen olursa da fotograf gormek isteriz.

Atakum Mehmet

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 22:51

Agape kilisesinin eski lokasyonu evime yakındı. Çok defa önünden geçtim. Şimdi ki yeri nerede?

suleyman 55

6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 02:04

Gozden uzak olma amacli degil sadece . Soz konusu kiliseler tarihi kiliseler ve yikilmaya yuz tutuyor . Bir evin yikilmasini nasil onlersiniz biliyor musunuz ? Icinde oturarak . Bu arada kilisede ibadet edenler istedigi gibi edebilir , hic ama hic gocunmam . Samsun kent merkezi 1924 mubadelesi oncesi belki de Anadolunun en kozmopolit kent merkezlerinden birisi idi . 100 sene once dedelerimiz ninelerimiz kapi komsulugu yapmislar sonucta degil mi ? 100 sene sonraki insanlar icin mi sorun olacak ?

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler