Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın minibüsleri
« önceki   123 ... 151617

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 11:13

DOĞU GARAJI TARİH OLUYOR, İLÇE MİNİBÜSLERİ KESTEL'DE DURACAK
Alıntı:
Bursa'da şehir içi trafik yüklerinin azaltılması hedefiyle Ukome kararı doğrultusunda Doğu Garajı’na kadar hizmet veren İnegöl ve Yenişehir otobüslerinin son durağı 11 Mart Cumartesi (YARIN) gününden itibaren Kestel Aktarma Merkezi olacak. Kentin doğu yakasından gelip Arabayatağı İstasyonu’na kadar hizmet veren Burulaş ile sözleşmeli hatların son durağı da artık Kestel Aktarma Merkezi oluyor.Kentin doğu yakasıdan Arabayatağı İstasyonu’na kadar gelen toplu taşıma araçlarının son duraklarının yeniden belirlenmesini içeren Ukome kararı 11 Mart Cumartesi (YARIN) gününden itibaren uygulamaya geçiyor.

Yeni uygulama ile ilgili yazılı açıklama yapan Burulaş, ‘Burulaş ile sözleşmeli çalışan ve Arabayatağı istasyonuna kadar hizmet veren D13, D13/A, D14, D15, D16, D16/A, D17, D18, D19, D20, D21 ve D22 hatlarının son durağının 11 Mart Cumartesi gününden itibaren Kestel Aktarma Merkezi olacağını duyurdu. Açıklamada D11 Göçmen Konutları ve 2/K Kestel TOKİ hatlarında çalışan araçların ise yine eski güzergahlarında hizmet vermeye devam edecekleri belirtildi.

Ayrıca Doğu Garajına kadar hizmet veren 501 Yenişehir ve 601 İnegöl hatlarının son durağı da 11 Mart’tan itibaren Kestel Aktarma Merkezi olacak. Ukome kararı gereğince, İnegöl, Yenişehir ve doğu yönünden gelen bu hatların başlangıç ve bitiş noktası Kestel Aktarma Merkezi olacak şekilde düzenlendi.

Barakfakih Sanayi, Barakfakih Sanayi-Dudaklı, Erdoğan-Seymen-Soğuksu-Sungurpaşa, Ümitalan, Gölbaşı-Gölcük, Ağlaşan-Kayacık-Nüzhetiye, Aksu-Şükraniye-Şevketiye, Aksu-Lütfiye, Aksu-Şükraniye- Kozluören-Babasultan, Gözede-Alaçam, Derekızık-Saitabat, Derekızık-Osmaniye-Orhaniye mahallelerinden kalkan araçların son durağı da Kestel Aktarma Merkezi olarak belirlendi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/dogu-garaji-tarih-oluyor-i ...ak/102448/

Bugüne kadar olmaması büyük hataydı zaten.Misafir e3d

1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 12:32

İlçe minibüsleri kesilecek diye haber başlığı var fotoda Kestel GÜRSU minibüsleri var
Halbuki Kestel GÜRSU minibüsleri eski güzergahlarında çalışıyor çalışacak !!!!!kesilen ise burulaşın gariban ihalelileri ve zaten bu durum işlerine gelen İnegöl Yenişehir otobüsleri yani kime güçleri yetiyorsa
Habere bak fotoya bak
Kimi kandırıyorlar acaba???
Mavi minibüslere zaten dokunamazlar yürek ister onu saymıyorum bile


Misafir 4bb

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 11:52

BURSA Minibüsleri için Mahkeme Kararı!!!!

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin geçen yıl aldığı Kestel ve Gürsu minibüslerinin Doğu Garajı'na girişlerini yasaklama kararına mahkemeden yürütmeyi durdurma çıktı.

UKOME, yargı süreci tamamlanana kadar Kestel ve Gürsu minibüslerinin Doğu Garajı'nı geçici olarak kullanmalarına izin verdi.

YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR..

UKOME, Ankara Yolu trafiğini rahatlatmak amacıyla, Kestel ve Gürsu minibüslerinin Doğu Garajı'nı girişlerini yasaklamış ve bu hattın Bursaray'ın Kestel İstasyonu'na kadar yolcu taşımalarını karara bağlamıştı.

Bununla birlikte İsabey ve Karapınar minibüslerinin de Mimar Sinan kavşağından dönerek ring yapmaları yönünde karar almış, ancak bunu uygulamaya koymamıştı.

UKOME'nin bu kararı üzerine minibüsçü esnafı da, hem Kestel-Gürsu, hem de İsabey-Karapınar hattıyla ilgili kararlarını yargıya taşımıştı. Mahkemeden bu kararla ilgili 'yürütmeyi durdurma' çıkmasının ardından, UKOME de yargı süreci tamamlanana kadar Kestel ve Gürsu minibüslerinin Doğu Garajı'nı kullanmalarına geçici olarak izin verdi.

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”...

Kestel Minibüsçüler Odası Başkanı Meysun Ayva, Doğu Garajı'nın kendilerine tekrar açıldığını kaydederek, “UKOME, Gürsu-Kestel ve İsabey-Karapınar hatlarının güzergahlarını değiştirme kararı aldı.

Bu karar alındıktan sonrada dava açtık ve mahkemeyi kazandık. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldıktan sonra belediyeye tekrar müracat ederek Doğu Garajı'nın bize açılmasını sağladık. BURULAŞ minibüsleri kendi sistemine almak istiyor. Bizler de o sisteme girmek istemiyoruz. Bununla ilgili mücadelemiz sürecek” dedi.Misafir 6ad

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 23:48

İyi olmus acildigi gecen ay cinayet islendi millet gecmeye korkuyordu, teleferik projesinide iptal ettiler, bolgenin akibeti belirsiz.

Efe Elaldı

7 ay önce - Prş 10 May 2018, 15:27

burulaşınn sistemine neden geçilmek istenmiyor parsal anlamda öho lara verildiği gibi destekle minibüslerde bukart sistemine geçmeli bursada bağzı kronikleşmiş sorunların giderilmesi lazım artık uzlaşıcı olmalı herkes burda halka güzel hizmet lazım

Cüneyt5316

7 ay önce - Prş 10 May 2018, 17:59

Çünkü minibüsler yanılmıyorsam vergi olarak 776 küsür otobüsler 1958 civarı vergi veriyor. Hatta belkide Batı’daki otobüslerin minibüse bu yüzden de dönüyor olabilirler. Uzun vade de büyülke mebla olabiliyor.

Rakamlar aşağıdaki anlara gazetesinden alıntıdır. Bursa’ da bu şekilde fark olacağını tahmin ediyorum.
http://www.baskentgazete.com.tr/haber/amp/8844sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara