Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Kestel
« önceki   12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Cüneyt5316

3 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 03:48

Misafir sözlerinde kimi yerde hemfikirim lakin o kadar da kötüleme kesteli. Bursada herkesin oturmak istediği bir tokisi var. Ayrıca Kestel bana göre çok güzel bir yer. Konutlarda oturan yakınım var ve akşamları canı sıkıldığında Derekızıka gidip eğlenebiliyorlar. Kestelin tek kötü yanı bana göre; girişin (Bursa caddesi) tek şerit olması. Koca caddede tek cep Onur marketin orda var. Yolları merkezinde çok yetersiz. Meydanın altı otopark olmalıydı. Belediye otopark yapmış ama uzakta kalıyor meydana. Bence Bursa caddesi gidiş emniyettin ordan da geliş vermeliler.

Misafir 846

3 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 18:01

Kestel'in o kadar çok sıkıntısı var ki daha geçen gün caddenin ortasında rögar taştı ve kim bilir hangi fabrikanın kıpkırmızı zehirli suları caddeye aktı , Vani Mehmet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği diye bir dernek bile açıldı , Kestel Toki'den ya da Toplu Konutlardan ibaret değil sonuçta. Alt yapı sorunu var , özellikle hava kirliliği başta olmak üzere çevre kirliliği var , merkez mahallelere hizmet eşit ölçüde verilmiyor ( halk otobüsü geçmeyen tek merkez mahalle Kale Mahallesi , ortaokulu olmayan mahalle Kale Mahallesi , çöp toplama bakımından sıkıntılı olan Kale Mahallesi ), Kestel'in eski şebeke suyu yok artık özellikle yağmurdan sonra sıkıntı çok öyle ki kendim çeşme suyundan mikrop kapıp bir hafta ilaç içmek zorunda kaldım , fabrikalar ilçenin merkezinde , Kestel Mezarlığı da yetmiyor yeni alan olarak da ilçenin bir ucu olan Turanköy öneriliyor , Bursa Otobüs Terminaline giden otobüs sayısı az öyle ki Bursa Otogardan Kestel'e gelmek zulüm Kestellilerden başka herkes biniyor ayakta kalıp rezil oluyoruz ve sefer sayısı da çok az , en basit bir kan tahlili yapmak için Şevket Yılmaz'a gitmek zorundayız , Kapalı pazar yeri yok kışın ve yağmurda rezalet , Mandıras deresi ıslahı yapıldı güzel oldu ama en azından karşıya geçiş için küçük de olsa bir köprü yapılabilirdi , 10 sene olacak hala üniversiteden tık yok vs vs say say bitmez.

Misafir 08a

2 ay önce - Cum 23 Mar 2018, 13:02

Kestel İnegöl'e 20 dakika uzaklıkta bir yer. Çok kişi İnegöl'e çalışmaya gidiyor. İnegöl TOKİ bölgesinde mükemmel bir eğitim kampüsü kurulmuş Kestel-İnegöl arasına kaliteli bir üniversite kurulmalı. Bu kampüs yeni üniversite için çok uygun buna benzer bir kampüste Kestel'e kurularak Kestel-İnegöl arasına bir üniversite kurulmalı. Böylece Bursa'nın batısı ile doğusu orantılı olarak kalkınmış olur. Bursanın doğu ilçelerine yıllardır bir yatırım yapılmıyor bütün yatırımlar batıya Nilüfer odunluk görükle bölgesine kaydırılıyor. Kentin doğu yakası bu kadar gözden çıkarılmamalı. Kestel Gürsu bölgesi Doğu Anadolu ve Güneydoğudan Bursa'ya göç edenlerin toplanma mekanı oldu. Dışarıdan gelenler kestel ve gürsuya doluşurken şehrin batı bölgeleri Newyork tadında yaşıyor böyle bir plansızlık olmaz. Kestel'de AVM bile yok. 20 dakika ötedeki İnegöl AVM'ye ve Kent Meydanına gidiliyor. Kestelin niye AVM'si bile yok. Osmangazi-Nilüfer parlayan yıldız kestel gürsu bölgesi patates tarlası.

Misafir e47

2 ay önce - Prş 29 Mar 2018, 22:00

Misafir08a ve Misafir846'ya sonuna kadar katılıyorum sanayinin zehrini ve göçünü kestel çekiyor ama sefasını başkaları yaşıyor. Avm'si bile olmayan marketlere bağımlı 60bin nüfusluk ilçe mi olur. Kapalı pazar yeri bileyok. Terminale sefer sayısı az. Altyapısı zayıf bence. İlçenin içinde kalan fabrikalar taşınsın yerine yeşil alan,park vs yapılsın. Ayrıca Toki ve Konutlara yatırım yapılıyor diğer mahalleler üvey evlat sanki.Özellikle Bursa Caddesi çok dar sağlam bir değişim lazım . Hastanenin yeri de kötü eski taş ocağı tarafına yapılabilirdi her şey konutlara yapılacak değil ya zaten Kestelli olarak görmüyor çoğu kendini ve beğenmiyorlar da.

Misafir 2bc

2 ay önce - Prş 29 Mar 2018, 22:54

Bursa'ya ne zaman gitsem Ankara'ya doğru dönüşte Kestel'den geçerken inanılmaz ağır yemek kokuları geliyor koku o kadar ağır ki arabanın camını açtığınız anda aman aman deyip kapatıyorsunuz. Sebebi buradaki yemek sanayileri lütfen buna bir önlem alınsın çok ağır yemek kokusu etrafı ciddi anlamda rahatsız ediyor.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA