Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Nazmi

2 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 16:28

Alıntı:
2017 - FIS Snowboard Dünya Kupası üst üste 2. kez Kayseri'de

Uluslararası kayak camiası Türkiye ve Kayseri'yi sevdi. Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen 'FIS Snowboard Dünya Kupası' geçen yıl gösterilen başarılı organizasyon nedeniyle üst üste ikinci kez Erciyes'te yapılacak. Şampiyonanın tanıtım toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in de katılımıyla İstanbul'da yapıldı. Erciyes'in sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyük ve en kapsamlı kış sporları merkezlerinden birisi olduğunu belirten Başkan Çelik, 4 Mart 2017 tarihinde yapılacak şampiyonanın hem Kayseri hem de ülkemizin tanıtımında önemli rol oynayacağını söyledi.Türkiye'nin spor tarihinde ilk kez geçtiğimiz kış Erciyes'te düzenlenen 'FIS Snowboard Dünya Kupası' başarılı organizasyon sebebiyle FIS tarafında yine Kayseri'ye verildi. 'FIS Snowboard Dünya Kupası Erciyes Etabı'nın tanıtım toplantısı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayseri Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ve Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu'nun katılımıyla İstanbul'da yapıldı.

BAŞKAN ÇELİK ERCİYES'İN AVANTAJLARINI ANLATTI
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'in Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı kış sporları merkezi olduğunu belirtti. Erciyes'te en baştan beri Büyükşehir Belediyesi olarak planlı ve programlı bir çalışma yaptıklarını dile getiren Başkan çelik, "Konusunda en uzman kişileri şehrimize davet ederek bir planlama yaptık. Bu plan doğrultusunda bugüne kadar harcadığımız para 200 milyon avroyu geçti. Hamdolsun Erciyes sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın en iyi kış sporları merkezi oldu" dedi.
Erciyes'in en önemli özelliklerinden birisinin de tek elden yönetilmesi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, "Büyükşehir Belediyemizin şirketi olan Erciyes A.Ş. tabiri caizse dağın tek sahibi. Tek elden yönetilmesi muhatabın tek olması rahatlığını getiriyor ve böyle şampiyonaların alınmasını da mümkün kılıyor. Bu durum aynı zamanda Erciyes'i daha kullanışlı hale getiriyor. 25 milyon metrekare alanda tek bilet sistemiyle istediğiniz pistte kayabiliyorsunuz. Kayak pistimizin toplam uzunluğu 102 kilometre. Bu pistlerde ve 22 kilometre toplam uzunluğa sahip 18 ayrı mekanik tesisin tamamında tek sistem geçerli. Bu da çok büyük avantaj. Ayrıca Erciyes'e gelen kayak severler için farklı zorluk derecelerinde pist imkanı var. Pistlerimizin yüzde 60'ından fazlası suni karlama üniteleriyle de destekleniyor. Bu da kayak sezonunu uzatmamıza imkan veriyor. Bu anlamda da Avrupa'nın sayılı merkezlerinden biriyiz" diye konuştu.

"ÜLKEMİZİN TANITIMI İÇİN FIRSAT"
Önce Avrupa daha sonra da dünya şampiyonaları olmak üzere üst üste üç kez uluslararası organizasyonları almanın kolay bir iş olmadığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ilerde kış olimpiyatları alabilmemiz için uluslararası organizasyon tecrübesi gerektiğini söyledi ve Kayseri'nin de bu tecrübeyi kazandığını kaydetti. Bu organizasyonların sadece Erciyes değil ülkemizin tanıtımı açıcından da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, "Spor çok önemli bir tanıtım aracı. Elimizde olan bu imkanı hem şehrimiz hem de ülkemizin tanıtımında bir fırsat olarak değerlendiriyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, toplantıda Erciyes'e verilen bir ödülden de bahsetti. Konuşmasında tüm kayak severleri Erciyes'e davet eden Başkan Çelik, Kayseri'nin bir özelliğine de vurgu yaparak, "Kayseri, planlı gelişen huzurlu ve sakin bir şehir. Uluslararası Kayak Federasyonu organizasyon için Erciyes'i tercih ederken Kayseri'nin bu özelliklerini de dikkate aldı" diye konuştu.

KAYSERİ ŞAMPİYONALAR ŞEHRİ OLACAK
Erciyes etabı tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da Kayseri'de çok daha büyük bir dünya şampiyonası için de çalıştıklarını belirterek, "Bundan sonra Kayseri'de bir Dünya Şampiyonası yapma arzumuz var. Bu çok daha büyük bir organizasyon. Buna adeta 5 yıl önceden hazırlanmamız gerek. İnşallah bu mücadeleyi de verip kazanacağız. Bu sürekliliği sağlamamıza destek olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıda konuşan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes dağını dünyanın en büyük kayak merkezlerinden birisi ve hatta kış turizminin vazgeçilmez markalarından biri yapmayı hedeflediklerini belirtti. Yarış günü Kayseri'ye gelecek misafirlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacaklarını ifade eden Cıngı, "Yarışların yanında, sevilen sanatçıların konserleri, izleyici aktiviteleri ve seyirci yarışları da gerçekleştireceğiz. Buradan tüm kayak ve snowboard severleri kış döneminde Erciyes'e davet ediyorum" dedi.

'FIS Snowboard Dünya Kupası'nın Final Etabı'nın organizasyonunu üstlenen Playmaker'ın Ajans Başkanı Kerem Mutlu ise, dünyanın en iyi snowboard sporcularının bu yarışta yer alacağını belirtti ve kristal küre ödülünü kazanacak sporcunun da Erciyes'te belli olacağını söyledi.

FIS Snowboard Dünya Kupası 4 Mart 2017'de Erciyes'te yapılacak. Şampiyonanın canlı yayınlarla birlikte dünyada bir milyardan fazla kişiye ulaştırılacağı belirtiliyor. Dünyanın en iyi 120 snowboard sporcusunu buluşturacak yarış, aynı zamanda kristal küre ödülünü kazanacak sporcuyu da belirleyen etap olacak.

[ ! ]


Üst üste ikinci kez Snowboard Dünya Şampiyonası Kayseri'de düzenlenecek. Daha önce snowboardda Avrupa şampiyonası da düzenlemişti Kayseri. Kayak federasyonu başkanı Erol Yarar, Kayseri'de Dünya Kayak Şampiyonası'nı düzenlemek için kolları sıvadıklarını belirtiyor. 5 yıllık zorlu bir süreç içerisinde, bu organizasyonu kısmetse Kayseri'ye kazandıracaklarını belirtiyor. Şayet bunu da başarırlarsa, Dünya Kış Olimpiyatları'nı düzenleme adına yeterli referansları elde etmiş oluyoruz

Yolun sonu Olimpiyatlar inş.


Nazmi

1 yıl önce - Çrş 22 Şub 2017, 18:12

Alıntı:
Şampiyonlar Erciyes'te BuluşacakUluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen 'FIS Snowboard Dünya Kupası' 4 Mart’ta Erciyes’te yapılacak. Şampiyonayı geçen yıl da üstlenen Erciyes, yapılan başarılı organizasyon nedeniyle üst üste ikinci kez ev sahipliğini alma başarısı gösterdi. Şampiyonanın isim sponsorluğunu İstikbal Mobilya aldı.

FIS Snowboard Dünya Kupası’na Amerika, Rusya, Çin, Japonya, Almanya ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu 16 ülkeden 41’i bayan toplam 154 sporcu katılacak. Sporcular şampiyona için Erciyes’e gelmeye devam ediyorlar. Bu arada şampiyonanın isim sponsorluğunu İstikbal Mobilya’nın alması nedeniyle bir lansman yapıldı.

Yapılan toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, dünya kupalarının olimpiyatlardan sonra dünyadaki en önemli spor aktiviteleri olduğunu belirtti. Dünya Kupası’nda dünyadaki en iyi sporcuların mücadele ettiğini dile getiren Cıngı, “Şampiyona, Türkiye’ye ve Erciyes’e çok ciddi katkı yapacak. Spor kanallarımızın yanı sıra uluslararası Eurosport Kanalı ve ülkelerin kendi kanallarında şampiyona canlı yayınlanacak. Bu tür organizasyonlar masraflı organizasyonlar. Belediyemize organizasyonun daha az yük getirmesi için Kayseri’deki firmalarımızdan destekler alıyoruz. İstikbal Mobilya ile yaptığımız görüşmede şehir adına destek vereceklerini belirttiler. Bu birlikteliği duyurmak için bir araya geldik” dedi.

Boydak Holding Pazarlama Koordinatörü Bilal Uyanık da yaptığı açıklamada Erciyes’in dünyanın en önemli etkinlik alanlarından biri haline geldiğini belirtti ve bu durumu Kayserili olarak kıvançla takip ettiklerini söyledi. Bu tür organizasyonların ülkemizin gelişim ve tanıtımına katkı sağladığını vurgulayan Uyanık, “Biz de bu büyük organizasyona ana sponsorluk yapma kararı aldık. Bu işbirliği şehrimiz ve ülkemize büyük katkı sağlayacak. Sponsorluğun yanı sıra şampiyonanın yapılacağı hafta sonu İstikbal ile bir dizi hafta sonu etkinliği planladık. Bu tür aktivitelerle Erciyes ve markalarımız geleceğe güvenle adımlar atmaya devam edecek” diye konuştu.
Konuşmaların ardından FIS Snowboard Dünya Kupası’nın ana sponsorluğu için sözleşme imzalandı.

[ ! ]


Üst üste 2. kez Erciyes'te düzenlenecek olan Snowboard dünya kupası için sporcular Kayseri'ye gelmeye başlamış. 4 Mart'ta gerçekleşecek olan organizasyonu ülkemiz spor kanallarının yanı sıra, uluslararası yayın yapan Eurosport kanalı ve katılım yapan ülke kanalları naklen yayınlayacak. Erciyes ve Kayseri bir kez daha tüm dünyaya tanıtılacak.

Organizasyonun isim sponsoru da, İstikbal Mobilya olmuş. Dünya şampiyonasına, Kayseri'nin mobilyadaki dünya markasının sponsor olması ayrıca güzel olmuş


Nazmi

1 yıl önce - Sal 07 Mar 2017, 17:35

Alıntı:
2017 FIS Snowboard Dünya Kupası şampiyonu belli oldu

Uluslararası Kayak Federasyonu Snowboard Dünya Kupası'nı, erkeklerde Bulgaristan'dan Radoslav Yankov, kadınlarda ise Rusya'dan Alena Zavarzina şampiyon tamamladı.Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Dünya Kupası'nı, genel klasmanda erkeklerde Bulgaristan'dan Radoslav Yankov, kadınlarda ise Rusya'dan Alena Zavarzina şampiyon tamamladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Erciyes AŞ ve Türkiye Kayak Federasyonu iş birliğiyle, İstikbal ana sponsorluğunda FIS tarafından Kayseri Erciyes Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona 19 ülkeden 104 sporcu katıldı.

Carezza (İtalya), Rogla (Slovenya), Bansko (Bulgaristan), Bokwang (Güney Kore) ve Kazan'da (Rusya) yapılan yarışların ardından final etabı, Develi Kapı'da hazırlanan özel pistte gerçekleştirilen mücadelelerle son buldu.

Erkekler genel klasmanda Bulgaristan'dan Radoslav Yankov şampiyon oldu. İkinciliği Avusturyalı Andreas Prommegger'in elde ettiği organizasyonda, üçüncü basamakta ise aynı ülkeden Karl Benjamin yer aldı.

Kadınlar genel klasmanında ise yarışmayı Rusya'dan Alena Zavarzina şampiyon tamamladı. İsviçre'den Patrizia Kummer'in ikinci basamakta yer aldığı organizasyonda, Çekya'dan Ester Ledecka üçüncü oldu.

Şampiyonanın Kayseri etabında ise kadınlarda Alena Zavarzina (Rusya) birinci, Ester Ledecka (Çekya) ikinci, Patrizia Kummer (İsviçre) üçüncü sırayı aldı. Erkeklerde ise Avusturyalı Andreas Prommegger'in birinciliği elde ettiği Kayseri etabında, Radoslav Yankov (Bulgaristan) ikinci, Karl Benjamin (Avusturya) ise üçüncü geldi.

Ödül töreni
Yarışmanın sonunda Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Kamçı, Çelik ve Yarar yarışmacıları göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik etti.

Öte yandan, toplam 165 bin lira değerindeki para ödülü sporculara dağıtıldı.

Anadolu Ajansı

Erciyes, Kayseri'nin dünya çapında en önemli markalarından biri haline geldiğinin en büyük kanıtı bu tarz organizasyonlar. Avrupa Şampiyonası'nın ardından, üst üste 2. kez düzenlenen Dünya Snowboard şampiyonası, uluslararası spor kanalları tarafından, sporcuların ülkelerinin spor kanalları tarafından naklen yayınlandı ve milyonlarca izleyiciyle buluştu. Kayseri'nin ve Erciyes'in reklamı, tonla para harcansa bu denli etkili bir şekilde yapılamazdı.

Daha çok bu tarz önemli organizasyonları düzenleyeceğiz kısmetse. Erciyes AŞ. çok iyi çalışıyor, yaz - kış her türlü organizasyonun düzenlenmesini sağlıyorlar. Otel projeleri tamamen bittiğinde, dünya çapında gözde bir kayak ve spor merkezi olacak Erciyes. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır

Ne diyorduk? Adım adım olimpiyatlaraMisafir 2ec

1 yıl önce - Sal 07 Mar 2017, 18:29

Eğlence merkezleri alışveriş merkezleri olmadan bir hiç Erciyes turizm kayak merkezi zaman geçirecek doğru düzgün bir yer yok magna hariç turist için barlar diskolar çok yetersiz

Nazmi

1 yıl önce - Pts 30 Ekm 2017, 12:53Bu sene de, snowboard dünya kupası Erciyes'te yapılacakmış. İmzalar atılmamış ama anlaşma sağlanmış. 3 sene üst üste olacak, dünyada başka örneği var mıdır bilmiyorum. Geçen sene bu organizasyonu tv'den 2,5 milyar kişi izlemiş. Kayseri ve Erciyes için büyük bir kazanç. Erciyes, organizasyon anlamında çıtayı biraz daha yükseltmeli. Avrupa kayak şampiyonası, dünya kayak şampiyonası gibi organizasyonlara ev sahipliği yapılmalı. Atlama kuleleri inşaa edilmeli. Organizasyonun en büyüğü 'kış olimpiyatları' ile taçlandırılmalıNazmi

1 yıl önce - Sal 28 Ksm 2017, 11:23

Alıntı:
Erciyes son üç yılda üçüncü kez FIS Snowboard Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katıldığı basın toplantısında FIS Snowboard Dünya Kupası’nın 3 Mart 2018 tarihinde 3. kez Erciyes’te yapılacağı açıklandı. İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Mustafa Çelik, Erciyes’e yaptıkları yatırımdan bahsederek dünyada hiçbir belediyenin bu ölçüde bir yatırım yapmadığını söyledi.FIS Snowboard Dünya Kupası ile ilgili basın toplantısı Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin İstanbul-Levent’teki merkezinde yapıldı. Basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ve Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu katıldı.

“KAYSERİ’Yİ DÜNYA TANIYOR”
Basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kayak sporunun ve bu tür şampiyonaların yapılması için mükemmel bir dağ ve kar olması gerektiğini söyledi. Erciyes’e yaptıkları yatırımlarla dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisini Türkiye’ye kazandırdıklarını dile getiren Başkan Çelik, “Dünya’da hiçbir belediye bizim Erciyes’e kış sporlarına yönelik yaptığımız yatırım kadar yatırım yapmamıştır. 200 milyon Euro’yu geçen bir yatırım yaptık. Otel yatırımcıları da yatırımlarını yapmaya başladılar. Şehirdeki yatak kapasitesi 6 bin 500’ü geçmiş durumda. Altyapıyı tamamladıktan sonra dağın tanıtımına başladık. Eğer ileride hedefiniz Kış Olimpiyatları ise öncesinde Dünya ve Avrupa kupalarının yapılmış olması gerekiyor. İlk sene Avrupa Kupası yaptık, ardından iki kez Dünya Kupası’nı düzenledik. Erciyes’i, Kayseri’yi ve Türkiye’yi dünyaya tanıttığımız için mutluyuz” diye konuştu.

“KAYSERİ, EN HIZLI GELİŞEN KAYAK MERKEZİ”
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da konuşmasında Erciyes’e 10 yıldır sürekli yatırımlar yapıldığını ifade ederek, “Erciyes dünyanın en hızlı gelişen kayak bölgesi” dedi. Kayseri’nin kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapabileceğini de ifade eden Yarar, “Cumhurbaşkanımız 2026 Kış Olimpiyatlarına aday olunacağını açıkladı. Böyle gelişmelerin olması gurur verici. Senelerdir Kış Olimpiyatları es geçilmişti. Kayseri ile beraber harekete geçirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı da konuşmasında sadece Kayseri’yi değil ülkemizi dünyaya tanıtan bir organizasyon üstlendiklerini söyledi. Erciyes’teki altyapının sağlam olması, pistlerin uluslararası standartlarda bulunması nedeniyle bu tür büyük organizasyonları alma başarısını gösterdiklerini vurgulayan Cıngı, “Uluslararası Federasyonun Erciyes Dağı’na sürekli Dünya Kupası vermesi bizim için ayrı önemli. İlk başlarda hiç kimse Erciyes’i tanımazken camiadaki insanlar ‘Yes Erciyes’ demeye başladılar” ifadelerini kullandı.

[ ! ]


Ardarda 3. kez Dünya Snowboard Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağız. 2026 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği için ülke olarak aday olacakmışız. Yapılan yatırımlar, düzenlenen organizasyonlar, kayak merkezinin şehre olan yakınlığı gibi etkenler göz önünde bulundurursak; Kayseri bu adaylığı fazlasıyla hak ediyor. Başka şehirlere, torpil,kıyak gibi bir durum olmadan; siyasi ve bürokratlarımızın bu işin sıkı bir takipçisi olmaları lazım. Ülkemizde bir gün kış olimpiyatları düzenlencekse, o şehir Kayseri olacak inşAllah


Nazmi

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 16:15

Şuan, Erciyes Develi Kapı'da 3. kez üst üste Dünya Snowboard Şampiyonası düzenleniyorsayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET