Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Yaşlı Serbest Kartı Hakkındaki Görüşler, Öneriler [ANK ]
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 39

Yaşlı serbest kartı uygulamasından memnun musunuz?
Memnunum 13.7%  13.7%  [28]
Memnun Değilim 60.8%  60.8%  [124]
Daha İyi Bir Uygulama Olabilir (Bu başlıkta açıklayın) 25.5%  25.5%  [52]
Toplam Oy : 204

Misafir ce4

11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 22:39

Kardeşim gün gelecek yaşlanacakda herkes yani yaşlılar çoğu adam ekmek almak için sincandan ulusa gidiyor. Ben bunu normal karşılamaya başladım artık çünkü yaşlılar her gün gidiyor. İşi gücü yom emekli ne yapsın. Gidipde mahallesinden ekmek veya alışveriş yapmazlar giderler ulusa ama onlara ücretsiz değilde 1tl yapsan kimse gitmez ihyacı olan gider. Adam hem beleşe gidiyor hem de otobüsü dolduruyorlar. Hergün okula giden öğrencilerden yer isterler işin gücün yoksa ayakda bekle ekmek almayı biliyorsun. İşçiler çalışanlarda biniyor otobüse insaf biraz. Bizim insanlarımız her zaman beleşçidir. 1tl olsun bak gör kim biyor? Üstünede belirli saatlerde yapılsın sabahları millet işe okula gider yaşlılar da ekmek almaya gidiyor.Yazık ya valla ülkenin haline bak

Misafir c28

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 14:18

Hafta Sonu: 61-65 yaş için Saat kısıtlaması var mı?

Mehmet0660
9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 14:35

Ülkemizde 5/6 milyon 65 yaş üstü insan var bunun 5 milyonu büyük şehirde ise devlet her zaman baba dır günlük 5 liradan ayda 150 tl yol parası yatırsın maaşlarına 3 aylıklarına ozaman kim biner binmez belli olur otobüscüler de mırın kırın etmez herkes parası ile biner o zaman ulus a ekmeğe giderlermi bilemem

Misafir e1a

9 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 15:55

Herseyi anlarım da +65 bir insan neden huzur içinde evinde oturmak varken kızılaylarda uluslarda keşmekeşin içinde kendini zor durumda bırakır hiç mi yorulmaz , ben 30 yaşında o hengamenin içinde bunalıyorum, zorunluluk olmadıkça gitmiyorum, gitmek de içimden gelmiyor ama maşallah yaşlılarımız bizden genç(!) . bu insanlar hiç bir işi yokken boş boş dolanmaya gidiyorlar buralara sanki matah bir seymiş gibi, ... tamam canları sıkılıyor emekli olunca, iş güç olmayınca ama başka yerlerde de gezebilir ve sosyalleşebilirler.. nedir yani bu kalabalıkların içine girme ihtiyacı, durduk yere kuru kalabalık yarattıklarını öğrenmeleri lazım biraz! Şimdi saçma sapan seyler söylenmeden ben söyleyeyim yaşlılara saygım sonsuz, yaşlarına hürmetim sonsuz ancak lütfen onlar da çalışma hayatının yoğun olduğu mevkilerde fuzuli yer işgal edeceklerine mahallelerinde yapsınlar işlerini herşey (sağlık ocakları, banka şubeleri vs) her mahallede var artık, kızılay-ulus şart değil.

mursel kasap
7 ay önce - Sal 24 Nis 2018, 13:30

Yaşlıların sabahtan akşama kadar gezmesinden değil de otobüs durağa yanasirken hayatlarinda ilk defa otobüse atlayan amcalara şaşıyorum.Hadi milletin sırasını gasp etmelerini geçtim.Benim gibi gençleri koltukta görsünler.Kendileri veya başka adamları uşak tutmalarına sinir oluyorum.Öncelikle şunu soyliyeyim otobüste yaşlılarımıza ara sıra yer veririm fakat bir hastalığı varsa ayakta duramıyorsa insan gibi derdini anlatan yaşlılara yerim her zaman açıktır.Yalnız başka yolcuları uşak tutup başıma aslan kesilen dengesizlere gıcık oluyorum.Tabi bu yazdığım sorunlar her hatta olmuyor hattına göre değişiyor.Mesela cankaya,batikent hatları bu konuda en sorunsuz diye biliyorum.Ama kecioren tarafı ise tam sinir bozucu uşak tuttukları adamların bir küfür edip dövmedikleri kaldı bizi ve ben otobüse her bindiğim de yaşlılar ne zaman tepeme üssüse acaba benden yer isteyecek mi bana kızacak mı.Yer vermem için başkalarinı bana karşı uşak tutacak mı diye sürekli kaygilaniyorum.İstanbulda bile o kadar çok otobüse bindim hiç bu yaşadığım sıkıntıları orda yaşamadım.Hani derler ya her kes araba alıyor trafiği kilitliyor.İşte belediye sürekli aynı sistemden çalışıp mahallelere yeterli otobüs vermezse bende özel araçtan sasmam.Özel araçta en azından muhatap olma tartışma filan yok.Aslında biz buraya boşuna yazıyoruz hiç bir şey değişmeyecek.Devlet 65'liklere sınırsız bu hakkı vermiş.Kimsenin gücü yetmez sınırlama ve komple kaldırmaya anca meclis kararı ile düzenleme yapılır.

Misafir 354

5 ay önce - Sal 03 Tem 2018, 17:03

Sevgili gençler yaşlılara kızmayın lütfen bizde gençtik ben öğretmen emeklisiyim 30 yıl çalıştım .62-65 yaş kartı için yıllık 130 tl ödeniyor belli saatlerde bu kart geçiyor ayrıca metro da geçmiyor paralı kartla metroya biniliyor allah ömür verirse 65 olursanız ücretsiz her saat biniliyor . O yaştaki insanın hastane vergi alışveriş ziyaret kontrol tamirat bir sürü işleri oluyor ve çocukları torunları çalışıyor veya öğrenci herşeyi kendileri yapmak zorundalar .Ben 65 yaşından sonra bu kartı hakettiğini düşünüyorum . İsteyerek yer veren insanlar sağolsun .zorla yer vermeyin kimse sizi zorlamıyor . Zaten tlf dan kimseyi görmüyor bazı gençler. Halk ekmek poşeti taşımak ne demek Vakko mu taşısın.Bir arkadaş yaşlılar gezmeden geliyor diye yazmış emekli ol sende gez . Yaşlı genç herkese sağlıklı günler dilerim

mursel kasap
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 16:14

Bende bu durumdan şikayetçiyim.Sadece bastonlu yaşlılar ve gazi hamile çocuklu bayanlara yer vermiyorum.Bunun dışında kimseye yerimi vermiyorum.Anca insan gibi derdini anlatan yaşlılar olursa yerimi belki verebiliyorum.65+Likler Çoğu hatlarda çok var.Örnek vermek gerekirse Yükseltepe,Etlik,Keçiören,Karapürçek,Dikmen,Ayrancı eskiden Belli saatlerde binme hakları vardı.Son 4 yıldır ankara kart çıktığından beri otobüslerde fink atıyorlar.Çoğu bir durak için otobüsleri gereksiz yere işgal ediyor.Ne zaman Ego,ya binsem yaşlılar yanıma gelse psikolojim bozulur.Acaba yaşlı amca ile gereksiz yere ağız dalaşına girip tartışıcağız mı kaygısı gelir üstüme.Neyse ki son 1 yıldır tam karta geçtiğimden beri öho,den şaşmıyorum.En azından yaşlılar öho,ye binip bizlere laf söylemiyorlar.Vakti zamanında sırf bana laf ettikleri için kaç kere tartışmışlığım oldu bunlarla.Genelde tartışma sebebi yer vermeme ve sıra tartışması filandı.Çoğu ayakta durur sapa sağlamdır senden benden genç gibi gözükür.Ama ayakta durmaya gelince zayıf olurlar.Ne zaman Ego,ya binsem ön taraflarda yer olmasına rağmen ısrarla arkaya gelip inadına yer vermemizi beklerler.Her hat için demiyorum ama belli hatlarda 65+likler rahat vermiyor.65+Likler konusunda en rahatı 5.Bölge dikkat ederseniz 5.Bölge hatlarında 65+Likler otobüsleri doldurmaz.Hep çalışanlar işciler biner.Gerçi 5.Bölgede yolcu sayısı pik saatler hariç bir elin parmağını geçmiyor 5.Bölge 65+lik konusunda en rahatı diyebilirim.

Misafir 91c

1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 17:12

İnsan 7 de neyse 70 de de odur. Kötü arsız kurnazı dahada çakal olur ancak iyi insan da vardır. Yalnız iyisinin de kötüsününde artık belli yaştan sonra (çok yaşlı ise) farkı kalmaz elden ayaktan düşer muhtaçtır bu insanların sahiplenilip korunması insanlık vazifesidir.

Misafir 785

1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 18:28

Bir öğrenci kardeşiniz olarak Sabah ve akşam pik saatlerde yaşlı vatandaşlarımızın otobüse binmesi kısıtlanmalı

Misafir b38

1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 19:16

Brükseldeki gibi ankarada tüm yaşlılara ve öğrencilere ücretsiz toplu taşım sunulmalı. Eğer toplu taşımayı belediye yapıyorsa belediyenğn varlığı zaten sosyal hizmet sunmak değil midir? Tamamen ücretsiz olsa millet arabasıyla da trafiği tıkamaz

sayfa 39
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet