Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
H.ANIL

11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 15:38
Pearl of İstanbul Projesi


Hattat, Marmara'yı ay-yıldızla 'dolduracak'

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, Dubai'de deniz doldurularak inşa edilen Palmiye projesinin bir benzerini İstanbul'un Büyükçekmece ilçesine bağlı Güzelce'de Marmara Denizi'ne yapacaklarını açıkladı. Hattat, denizi doldurduktan sonra dolgu alanına Türk bayrağındaki hilal ve yıldız şekillerini vereceklerini belirterek, "Pearl of İstanbul (İstanbul'un İncisi) adlı bu projemiz 400-500 milyon dolara mal olacak" dedi. Hattat şunları söyledi:
"Dubai'deki Palm Island ve The World projelerinde olduğu gibi biz de denizi doldurarak Türk bayrağındaki ay-yıldız şeklinde bir proje hazırladık. Projedeki hilalin ortasında 500 yat kapasiteli marina olacak. Hilalin üstünde ise yüksek katlı iki otel ve villalar yer alacak. Projenin gerçekleştirilebilmesi için 100 bin metrekarelik dolgu alanı izni aldık. Projemiz, karadaki arsa ve deniz dolgu alanı dahil toplam 300 bin metrekare üzerine inşa edilecek."
Hattat, karadaki bölümde villa, rezidans ve alışveriş merkezinin yanı sıra bir de eğlence merkezinin olacağını kaydetti.

http://www.milliyet.com.tr/2007/01/28/ekonomi/res ...m/aeko.jpg

365 gün denize girilecek

Mehmet Hattat, Pearl of İstanbul projesinde bir de 'tropik park' kuracaklarını belirterek şunları söyledi:
"Güzelce'de 365 gün 24 saat denize girilebilmesini sağlamak için üstü kapalı bir tropik park yapacağız. Bu bölüm sürekli kapalı olacağı ve gerektiğinde ısıtılacağı için yılın her günü denize girmek mümkün olacak. Japonya'da bunun benzeri var. Üstü hangar gibi kapalı. İçinde bitki ve ağaçlar da olacak."

http://www.milliyet.com.tr/2007/01/28/ekonomi/aeko.html


ilhan
11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 20:14

hattat once diamond of istanbul projesini hele bir bitirsin ondan sonra ciksin konussun bence

Deniz.Ylçnky
11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 20:26

Hattat'ın bu kadar aktif olması ve bir vatandaşımızın bukadar proje üretmesi beni mutlu ediyor.
     Ancak Marmara denizinin kuzeyi belirlenmiş ve belirlenememiş birçok dikey atılımlı fayla dolu. Deniz tabanını incelerseniz var olan kuzey marmara göçüğü bunu ispatlar.
     Dubai kenti arap levhasının (arabistan,körfez,güney iran) ortasında. Böle bir yerede istediğiniz kadar denizi doldurun. Sonra doldurduğunuz yere gökdelen yapın. Bina iyi olsun yeter.
    Bu adam gidip dubai'ya özeniyorsa gitsin orada yapsın. Kuzey marmarada dolgunun üstüne birde yüksek bina ....

    Bunların hepsi bi yana ben projede yıldıza rastlamadım. Üstelik hilal de çok ince ve bayrağımızdakine pek benzemiyor. Bunun hepsi bi yana kıyıya çok yakın. Sanki kara ile arasında küçük bir kanal geçiyor.KeNaNeY
11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 22:10

hattat daha yerli araba üretcekti  

gökhan(D)
11 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 22:42

Merak ettigim bir konu: Deniz dolgusu yapacaksiniz, deniz'de arsa nasil alinir? Deniz'in imar planimi vardir? Fiyati nedir?  

alim80
11 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 01:08

Türkiyede başka bir şehir mi kalmadıda İstanbulda yapıyorlar.

Yazık yav gerçekten yazık. Dubai özentisi hep. Dubai denilen yer 30 yıl önce balıkçı kasabası idi. İstanbulda nasıl dubai özentisi yapılar düşünülbelir. Binlerce yıllık tarihi ve külütürel bu şehre gerçekten yazık.

Türkiyede İzmir, MMersin, Antalya gibi şehirlerde var. Mimar olan topbaş rant uğruna bu kıyıma nasıl göz yumabiliyor.Bu şehri daha ne kadar birilerine peşkeş çekecekler? Şimdi birileri buranın şehrin dışında olduğunu söyleyecek. İstanbul bir bütündür. Merkezi dışı olmaz. Haydarpaşa prıjesi tepkiler olmasa idi çoktan ihale edilecekti. zeytinburnuna 2 tane gökdelen dikilecek. tamda boğazan tarihi yarımadanın arkası. Minareler arasından artık gökdelende göreceğiz.Burç

11 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 13:35

Bu mantıkla : bırakalım Istanbul'a hiç yeni bir proje yapılmasın,
sadece gecekondu yapılsın. Rant'ı yok etmek için harika bir yöntem!
şehrin yarısını gecekondu dolduranlara sormak lazım rantı.
Güzel projeler ile planlı bir gelişme yaratmaya çalışanları engelleyen zihniyet asıl sorun.
O "balıkçı kasabası" Dubai, bir ticaret ve turizm merkezi olarak Istanbul'u geçtiyse,
işte bu zihniyetteki insanlar yüzünden oldu bu.


abdullah37

11 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 13:52

Alıntı:
Bu mantıkla : bırakalım Istanbul'a hiç yeni bir proje yapılmasın,
sadece gecekondu yapılsın. Rant'ı yok etmek için harika bir yöntem!
şehrin yarısını gecekondu dolduranlara sormak lazım rantı.
Güzel projeler ile planlı bir gelişme yaratmaya çalışanları engelleyen zihniyet asıl sorun.
O "balıkçı kasabası" Dubai, bir ticaret ve turizm merkezi olarak Istanbul'u geçtiyse,
işte bu zihniyetteki insanlar yüzünden oldu bu.


Kesinlikle katılıyorum.İstanbul'da gökdelenlerin yerini gecekondular alsın.Dubai Towers gibi milyarlarca dolarlık reklam ve tanıtımı karşılayacak İstanbul'a müthiş bir görünüm kazandıracak proje böyle zihniyetler tarafından engellendi.Yurtdışından İstanbul'a geldiğimizde bizi gökdelenler yerine  gecekonduların karşılaması gayet hoş ve estetik!!!


alim80
11 yıl önce - Sal 30 Oca 2007, 12:49

Gökdelen yapılmasın diyen yok. Hiç kimsede gecekondulardan rahatsızlık duymmazlık etmez.

Gökdelen yapılacak yerler bellidir. Levent,Maslak ve Kozyatığı. Bu yerler dışında yapılacak yüksek binalar İstanbula zarar verir. O zmaan haydarpaşayada kızmayalım yapılsun 7 tane gökdelen. Varmı böyle birşey.

Mersin ve Antalya gibi şehirlerden bahsettim. Bu proje bu tür şehirlerde yapılması gerekir. Plazalar,gökdelenler İstanbulun tarihi ve kültürel yapısının önüne geçmemeli. Dubaide bunları yaparsınız hatta 400-500 katlı ninalarda yaparsınıuz ama bu İstanbulda olmaz.


atıf53
10 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 18:26

Diamond of İstanbul hızla yükseliyor 1-1.5 sene içierisinde tamamen bitecek galiba.
Rahemtli ÖZAL'ın 15 sene önce idi galiba Kumburgaz dozerlerle yıkılmalı, LEVENT ve MASLAK hattına gökdelenleri sıralamalı İstanbul u finans merkezi yapmalı diye gazete de çıkan bir haberi vardı.
PEARL OF İSTANBUL projesi ÖZAL ın fikir babalığını yaptığı bir projedir. Herkes güneye yatırım yaparken ÖZAL Hattat grubuna İSTANBULA bu projeyi kazandır İstanbula yatırım yap diye özellikle bunun üzerinde durmuştur. Umarım en kısa sürede başlarlar bu projeye...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet