Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Sizce Hnagi Semt ve İlçe Ulaşım Sıkıntısı Çekiyor?
Buca 28.6%  28.6%  [12]
Karşıyaka 7.1%  7.1%  [3]
Çiğli 7.1%  7.1%  [3]
Bayraklı 14.3%  14.3%  [6]
Karabağlar 4.8%  4.8%  [2]
Konak 2.4%  2.4%  [1]
Güzelbahçe 2.4%  2.4%  [1]
Urla 2.4%  2.4%  [1]
Torbalı 0.0%  0.0%  [0]
Seferihisar 0.0%  0.0%  [0]
Cennetçeşme 4.8%  4.8%  [2]
Eskiizmir 0.0%  0.0%  [0]
Yeşilyurt 7.1%  7.1%  [3]
Alsancak 0.0%  0.0%  [0]
Mithatpaşa 4.8%  4.8%  [2]
Şirinyer 2.4%  2.4%  [1]
Gürçeşme 0.0%  0.0%  [0]
Basınsitesi 0.0%  0.0%  [0]
Hatay 9.5%  9.5%  [4]
Çamlık 0.0%  0.0%  [0]
Balçova 0.0%  0.0%  [0]
Narlıdere 0.0%  0.0%  [0]
Gümrük 2.4%  2.4%  [1]
Esentepe 0.0%  0.0%  [0]
Toplam Oy : 42

Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 17:54

İnsanların Aktarmayı Tercih Etmemesini Sebebi Gereksiz Yere Vakit Kaybetmesidir. Çünkü İzban arada sırada yavaş gidiyor. Otobüsler Tıklım Tıklım. Şöförler Hareket Saatinde İstediği Zaman Kontağı Açmıyor.
OYüzden Millet Aktarma Yapacak Otobüs Bulamıyor Mecburen Taksi Tutmak Zorunda Kalıyorlar. Bayraklı'Da Böyle Birşey Maalsef Yaşanıyor.

aek35
6 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 18:24

Alıntı:
Tespitler çok doğru ancak sorun birazda bizim insanlarımızda. Cumartesi gecesi Bornovadan 515e bindim otobüs o kadar kalabalık olduki neredeyse tutacak yer yoktu. Otobüsün en kalabalık olduğu anlar Bornova Metro - Şirinyer İzban istasyonları arasıydı. Kimseler aktarmayı tercih etmiyor yada Eshot düzgün besleme hatları oluşturmayı beceremiyor.

Kendi yaptığım bir denemeyi söyleyeyim. Gaziemir'de oturduğum evden Konak'a gitmem otobüs durağına yürümem dahil 65 dk. civarı(trafiğin olmadığı bir saatte). Aynı yerden besleme+İzban+Metro ile Konak'a gitmem 75-80 dk.yı buluyor. En çok vakiti de besleme otobüsü için durağa gitme, otobüsü bekleme, istasyona varınca treni bekleme kısmında kaybediyorum.(ortalama 20-25 dk.) Hilal'de aktarma istasyonu olmadığı için Alsancak kör noktasına girince 10 dk. daha gidiyor. Halbuki düzgün bir besleme sistemi olsa ve Hilal'de aktarma yapabilsem 30 dk daha erken varacağım gideceğim yere. Bu durumda benim de tercihim otobüs oluyor maalesef.

Ben güzergahı akıllıca belirlenmiş(bölge halkının istekleri dikkate alınarak), saatleri aktarma yapılacak sisteme tam uyumlu, vakit kaybettirmeyen bir aktarma sistemi gelirse büyük çoğunluğun aktarmayı tercih edeceğini düşünüyorum. İnsanlar trafik curcunasına karşın trenin sessiz, konforlu halini tercih edecektir. Ayrıca bir kesim var ki onlara ne yapsak aktarmayı tercih etmeyecekler gibi ancak bu kesim ufak bir kesim bence.

Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Sal 27 Arl 2011, 20:56

En Büyük Sorun Gaziemir-Buca-Konak Arasında Oluşuyor. Ordaki Bazı mahallelerde otobüsler saatinde kalkmıyor. Bazı Caddeler dar oluyor. Veya Menderes Caddesi gibi otobüsleri bazı caddelere yük olarak gönderiyorlar. Sonrada Araç Sürücülerini çileden çıkartıyor. Mesela Artık Yeşilyurt'tan Gaziemir'e gitmek isteyenler Konaktan ve Halkapınar'dan 90-152 hatları can sıktığı için ve sorun yaşattığı için Mecburen 879 kullanıyorlar.Ve Semt Garajından AKtarma Çok Kolay Oluyor. Böyle Hatların çoğaltılması lazım.

Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Çrş 11 Oca 2012, 20:28

Mithatpaşa'da İse Caddede Araçların Geçiş Sorunu Var. Park Eden Araçlar ve Geniş Kaldırımlar Yüzünden Yol Tek Şerite Düşüyor. Sonrada Ordan Geçen Bazı Otobüsler Sorun Çıkarmaya Başlıyor.

tolgailgim
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 15:10

Bana kalırsa Buca genel olarak pek fazla sıkıntı çekmiyor ulaşım olarak çünkü sürekli otobüs geçiyor. Asıl sorunu evka-1'de oturanlar çekiyor bazen yarım saat hatta daha fazla beklediğimiz günler oluyor. Sefer saatleri ile hiç uyuşmuyor. İzkent'e gidiyorsun istemediğin kadar otobüs var ve sürekli geliyor.

Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 15:18

Alıntı:
Bana kalırsa Buca genel olarak pek fazla sıkıntı çekmiyor ulaşım olarak çünkü sürekli otobüs geçiyor. Asıl sorunu evka-1'de oturanlar çekiyor bazen yarım saat hatta daha fazla beklediğimiz günler oluyor. Sefer saatleri ile hiç uyuşmuyor. İzkent'e gidiyorsun istemediğin kadar otobüs var ve sürekli geliyor.

Aynı Şey Yeşilyurt'ta Oluyor. Şöförler İstedikleri Saatte Kontağı Açıyorlar. Bunun Yüzünden Devlet Hastanesi Durağı Önünde 2 Taraftaki Duraklarda Uzun Kuyruklar Oluşuyor.Ama Cennetçeşme'ye Bir Gidersin Hem Otobüs Çok Hemde Çok Çabuk Eskiizmir ve Eşrefpaşadaki Duraklara Geliyorlar.Buna Çözüm Bulunması Lazım.

Relax 35
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 17:39

Alıntı:
Aynı Şey Yeşilyurt'ta Oluyor. Şöförler İstedikleri Saatte Kontağı Açıyorlar. Bunun Yüzünden Devlet Hastanesi Durağı Önünde 2 Taraftaki Duraklarda Uzun Kuyruklar Oluşuyor.Ama Cennetçeşme'ye Bir Gidersin Hem Otobüs Çok Hemde Çok Çabuk Eskiizmir ve Eşrefpaşadaki Duraklara Geliyorlar.Buna Çözüm Bulunması Lazım.

Açıkca konuşmak gerekirse 79 ve 18 binen Devlet Hastanesi yolcularını çözebilmiş değilim. Çünkü Devlet Hastanesine gidecek olan vatandaşın 79 ve 18 binmesi durumunda baya bir süre gereksiz yere yeşilyurt un içinde dolanıyorsun diğer taraftan o güzergah (yeşilyurt yani) ın yolları dar ve düzgün olmamasından dolayı ve tabiki böyle bir yolda adam arabasını bırakıp gidip yolu kitlemesinden dolayı da bu gereksiz süre kaybı artıyor. Boyuna dur kalklardan sarhoş oluyorsun yani başta da dedim devlet hastanesine gidecek olan vatandaş neden böyle bir işkenceyi tercih ediyor çözemiyorum. Bana tek neden hattın adının Yeşilyurt olması geliyor. Halbuki basın sitesinden giden bir otobüse binmiş olsa bu işkenceye katlanmamış olacak ve dolaylı yoldan da 79 ve 18 in yolcusunda azalma olacağından iki hattan da 1 tane otobüs azaltılsa 2 otobüs girmemiş olur o yola çok az bile olsa etkisi olacaktır. Bunda Eshot'unda payı bence büyük çünkü az önce de dedim hastanenin acil tarafından geçen hatlarda alt köşede bir ufak tabela ile bazı hatlarda basın sitesinden geçer yazdığı gibi Yeşilyurt Devlet Hastanesi yazan bir tabela da olursa vatandaş ona da binecektir.

tolgailgim
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 17:45

Alıntı:
Aynı Şey Yeşilyurt'ta Oluyor. Şöförler İstedikleri Saatte Kontağı Açıyorlar. Bunun Yüzünden Devlet Hastanesi Durağı Önünde 2 Taraftaki Duraklarda Uzun Kuyruklar Oluşuyor.Ama Cennetçeşme'ye Bir Gidersin Hem Otobüs Çok Hemde Çok Çabuk Eskiizmir ve Eşrefpaşadaki Duraklara Geliyorlar.Buna Çözüm Bulunması Lazım

Haklısınız aynısıda evka'da oluyor. Otobüs geç kalkış yapınca benim bulunduğum durağa gelesiye kadar otobüs tıklım tıklım doluyor hatta bazen öyle günler oluyor ki almadan geçtiği oluyor. Sefer saatlerine sadece 06:00 ve 10:00'a kadar uyuyorlar ondan sonra ayarları bozuyorlar gene.

Yalın35_Göztepeli

6 yıl önce - Pzr 18 Mar 2012, 01:49

Maalsef Bayraklı'da bazı mahallelerde sefer saatlerine uymama ve doluluk yüzünden otobüslerin durakları boş geçme durumları oluyor. Bunada bir çözüm bulunsa keşke.

Misafir 8b5

3 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 20:28

Ayrancılar da ulaşım sıkıntısı var belediye otobüsü nefen yok dolmuşlar bebek arabası var diye bizi almıyo isyan ediyorumm bi anne olarak

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege