Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
cansu

12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 12:54
Çeşme Wellness Town - [Proje]


Alıntı:
Çeşme’yi zirveye uçuracak proje

Sağlıklı ve kaliteli yaşam kenti olarak projesi yapılan Çeşme Wellness Town, arazi tahsisi için onay bekliyor. Proje, 3.5 milyon turiste hitap edecek.

ÇEŞME’nin termal su değerlerinin ve doğasının kıymetini gören bir grup idealist iş adamının 7 yıl önce başlattığı proje, arazi tahsisi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan onay bekliyor. Çeşme Wellness Town Avrupa ülkelerindeki üst düzey gelir grubunu hedefliyor. Çeşme Wellness Town, "Sağlıklı ve kaliteli yaşam kenti"nde hastaneden termal tedavi merkezine, termal resort rezidanslardan otellere, marinadan kongre merkezi ve eğitim tesislerine, golf sahalarından eğlence ve spor alanlarına farklı işlevleri yerler alıyor. Yapı ve tesisler arasındaki ulaşım, özel metro hattı ile sağlanıyor.

NE DEDİLER: Mimar Mehmet Beset projenin özgün konsepti ile bir ilk ve dünya standardının üstünde olduğunu, hayata geçtiğinde Türkiye’nin turizm gelirlerinin ikiye katlanacağını anlatıyor, "Türkiye Cumhuriyeti’nin marka olarak dünyaya sunacağı ilk konsept olan bu proje, 2003 yılından beri finansmanı hazır olduğu halde bekliyor" diye yakınıyor. Projenin ortağı ve denetçisi Can Melek, "Yaşam kalitesi ile konforun ön planda tutulduğu, dünya standartlarının üzerinde bir kaliteli yaşam kenti oluşturmak" istediklerini söylüyor.

İLGİNÇ ÖZELLİK: Projenin A bölgesi (Çeşme-Paşa limanı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi) 700 bin Euro, B bölgesi ise (Çeşme-Alaçatı Kültür ve Trurizm Koruma Gelişim bölgesi) 2 milyar Euro yatırım ile yapılacak.


Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ege/6146888.asp?gid=142

Baya büyük bir proje gibi duruyor. Özellikle yapılar arasındaki ulaşımın metro ile sağlanacak olması dikkat çekici benim açımdan. Bizler İzmir'de hala şehiriçi metrosunun bitirilmesini bekleyeduralım, bu merkezin projesi onaylanıp da,onların metrosu İzmirMetro'dan önce biterse şaşırmayacağım  


EnderYıldırım
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:08

Çeşme' ye genel kapsamlı bir proje gerekiyordu. Eğer bu yapılırsa sadece Çeşme değil, İzmir' e de büyük yansımaları olacağını düşünüyorum. Çünkü sadece İzmir' in potansiyelinden değil, Çeşme' den de faydalanamadık. Fransa' nın St. Tropez' i dünyaca ünlü. Ama bakın bizim güzelliklerimizden ne kadar ileride...

Namik CAKAR

12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 14:24

Alıntı:
"Türkiye Cumhuriyeti’nin marka olarak dünyaya sunacağı ilk konsept olan bu proje, 2003 yılından beri finansmanı hazır olduğu halde bekliyor"


En büyük zararı kendimiz kendimize veriyoruz! Türkiyede olan bazı şeylere akıl sır erdirmek mümkün değil.

Eğer yerli bir yatırımcı ise , hemen yolu acılmalı hatta desteklenmeli.

Ülkemizin hem Turizim gelirlerine hemde kendi kendini tanıtmaya ihtiyacı var.

Allah yatırımcıya sabır, yetkililere de zihin acıklığı versin.Misafir 82e

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 19:53

Proje iptal edildi yerine marangoz yapılıyorcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet