Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
cCcenk38
9 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 17:08

AGÜ Spor-Galatasaray karşılaşmasından kareler...
cCcenk38
6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 19:52

KAYSERİSPOR YÖNETİMİ VE KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU
Spor, insanlar arasındaki en önemli ortak zevklerden biridir. Farklı siyasi görüşten olup hiç bir zaman aynı görüş altında bir araya gelmesi düşünülemeyen insanlar renklerin sevgi ve kardeşliğinde aynı tribünde bir araya gelirler. Ve aynı renklerin kazanması için omuz omuza aynı heyecanı yaşarlar. Birlikte sevinir ve birlikte üzülürler. Takımlar da şehrin sosyal hayatına renk kattıkları gibi, ülkede ve uluslar arası arenada tanınmasında maddi manevi büyük pay sahibi olur.
Kayseri'de önemli yere sahip bulunan AGÜ SPOR bayan basketbol takımı geçmişten günümüze kadar çeşitli isimler adı altında çok özel günler yaşadı ve bizlere de yaşattı. TED KOLEJİ,KASKİ ve AGÜ isimlerriyle TBBL takımı olarak mücadele eden takım şehrimize çok önemli başarılar kazandırmış ve hepimizi gururlandırmıştır. Fakat bugün ki gelinen nokta hiç te iç açıcı değildir.
TED KOLEJİ adıyla yola çıkan basketbolm takımımız kendini tüm Türkiye'ye önemli bir takım olarak kabul ettirdi. Maddi destek alabilmek adına KASKİ adını aldı ve Avrupa'nın 2 numaralı kupasında final oynadı. Önce Rus takımına, AGÜ adıyla da Kıbrıs takımına kaybederek ikinci oldu.
Yıllar geçtikçe her şeyini değiştiren basketbol takımı yönetim kurulu ve teknik direktör değişikliği ile mali kaynağını hiç değiştirmedi. Değişmeyen yönetim kurulu, teknik direktör ve maddfi rahatlık kulübe kötü yönde etki etti.
Rakipsiz ve hesap sorulmaz olan yönetim kurulu maalesef mirasyedi gibi davranarak Büyükşehir Belediyemizin kendilerine aktardığı kaynakları hovardaca harcamış ve bugün ki gelinen noktada iflasın eşiğindedir. Sezon başlayacakken borçlar nedeniyle transfer yasağı alan kulüp geçici çözümle bunu aşmış olsa da en son geçen hafta genç takımın Giresun'da otobüsünün haciz edilmesi tehlikenin çok yakın olduğunu göstermektedir. Geçtiğimiz yıl 5000 gibi seyirci sayısıyla oynayan takım bu sezon ancak 300 kişiye oynamaktadır. Yakında salonda hiç seyirci kalmayacaktır.
Kayseri'de sporsever olup da bu gidişin nereye varacağını tahmin etmemek olur mu? Meysuspor basketbol takımı, Elektrikspor ve Erciyesspor futbol takımları bugün ne durumdaysa , yarın AGÜ bayan basketbol takımının olacağı da aynıdır. Takımları hangi branşta olursa olsun profesyonel liglere sokmak ne kadar zor ise, ligden düşürüp spor mezarlığına gömmek de o kadar kolaydır. AGÜ basketbol takımı bir an önce yıllardır yönetiminde olanlardan ve bunca imkana rağmen takımı istenilen başarıya ulaştıramadığı halde hangi nedenle ısrarla görevde tutulduğunu bilmediğimiz teknik direktörden kurtulmadığı müddetce sonu spor mezarlığı olacaktır.
Bizler Kayserispor yönetimi ve büyükşehir belediyesine kamuoyu önünde tarihi bir çağrı yapıyoruz: Sayın Erol Bedir; başkanlığınızla birlikte büyükşehir belediyemizle el ele verince Kayserispor'un bugün ne halde olduğunu görüyoruz. Aynı başarıyı basketbol dalında da göstereceğinize yürekten inanıyoruz. Adı Kayserispor olacak bir basketbol takımı taraftar desteğinden mahrum olmayacağı gibi, şehrimizi temsilde daha da sorumlu olacaktır. Bu önemli görevden kaçamazsınız. Bu takımın kapanmasına seyirci kalmayacağımızın, takımı aldığınızda sonuna kadar yanınızda olacağımızın bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Bu yazıyı hazırlayan spor sevdalısı şehrin 3,5 evladının katkılarıyla hazırlanmıştır. Kulübün içinde bulundu maddi sıkıntıların araştırılıp sorulması ise sehirimizi yöneten birokrat ve siyasilere bırakılmıştır saygılarımızla


cCcenk38
4 ay önce - Cmt 12 May 2018, 13:53

SON DAKİKA: Kadınlar Basketbol Ligi'nde şehrimizi temsil eden AGÜSPOR, kulüp bünyesine geçip Kayserispor adı altında faaliyetlerine devam edecek.Misafir b06

4 ay önce - Cmt 12 May 2018, 14:16

Cenk kardeşim kaynak belirtirmisin böyle bir haber yok internette

cCcenk38
4 ay önce - Cmt 12 May 2018, 14:30

Bu günkü genel kurulda alınan kararla başlamış oluyoruz..sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET