Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ozgurok
11 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 20:13
Çeşitli Gayrımenkul Yatırım Haberleri


Buraya henüz netleşmemiş olası veya ayrı bir başlık gerektirmeyecek küçük çaplı yatırım haberlerini gönderebiliriz diye düşündüm.

Aşağıdaki haberi reklam_link forumunda uldum. Gönderen arkadaş kaynağı belirtmemiş.
Kaynak belirtmesini istedik. Belirttiği takdirde ben de ekleyeceğim.

Alıntı:
Trump’ın adı bile ABD’li yatırımcıyı Türkiye’ye çekti

Son dönemde Türkiye’deki gayrimenkul projelerine ilgi duyan Donald Trump, ABD’li inşaat şirketlerinin de Türkiye’ye gelmesine öncülük etti
Şu anda sadece Florida’da 1.5 milyar dolarlık projesi olan ABD’li Leviev Boymelgreen Developers, Trump’ın adını duyunca Türkiye’de yatırım yapmaya karar verdi. Şirket, İstanbul, Ege ve Akdeniz’de rezidans ve tatil köyü kurmayı planlıyor

Türkiye’de Yeşil İnşaat ile birlikte gayrimenkul yatırımlarına hazırlanan dünyaca ünlü emlakçı Donald Trump, Türkiye’ye başka Amerikalı yatırımcıların gelmesine de vesile oldu. Brooklyn’in en büyük inşaat şirketlerinden biri olan ve şu anda sadece Florida’da 1.5 milyar dolarlık yatırımı süren Leviev Boymelgreen Developers, Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldı. Abdullah Acar’ın sahibi olduğu Acar Enterprises ile anlaşan şirket, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’da en az 20 bin metrekare alana sahip araziler alacak.

Şirket, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki arazilere 50 katın üzerinde yüksekliği olan rezidanslar, Bodrum ve Antalya’daki arazilere ise tatil köyleri kuracak.

Milyar dolarlık yatırım
Leviev Boymelgreen Developers’ın kendilerine 50 bin metrekare ve üzeri arsa talebiyle geldiklerini söyleyen Abdullah Acar, “Onları 20 bin metrekareye ikna edebildik. Çünkü artık Türkiye’ye çok büyük arsa kalmadı. Donald Trump’ın Türkiye’ye yatırım yapacağını öğrenince yatırım kararı aldılar” dedi.

ABD’li şirketin Türkiye’de milyar doların üzerinde yatırım planları yaptığını da anlatan Acar, “Şirketin Türkiye’deki yatırımıları, İstanbul ile Ege ve Akdeniz’de olacak. Bu bölgelerde turistik, ticari ve konut projelerine uygun, 20 bin metrekarenin üzerinde arazilerle ilgili teklif bekliyorlar” diye konuştu.

Vatan 25.03.2007Ege T.
11 yıl önce - Pts 02 Nis 2007, 10:59

Alıntı:
Zorlu İzmir’de turistik tesis yapacak
Denizbank’taki hisselerini sattıktan sonra İstanbul’daki Karayolları arazisini alarak, gayrimenkul sektöründe ağırlığını artıran Zorlu Gayrimenkul, İstanbul’dan sonra İzmir’de de büyük yatırımlara başladı. Zorlu Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü Levent Ergül, İzmir ve Marmaris’te 3 gayrimenkul aldıklarını, yeni alımlar da yapabileceklerini belirtti.

Levent Ergül, Zorlu Grubu’nun İzmir’i iyi tanıdığını, ana üretim bölgesi olan Manisa’ya yakın olması ve turistik potansiyeli nedeniyle İzmir’in Ankara ve Bursa’nın önüne geçtiğini ifade etti.

İşte Zorlu’nun yeni projeleri:
* Zorlu, Marmaris Aksaz Askeri Üssü’ne giden yol üzerinde 152 dönümlük arazide 2008 yılında turistik tesis yatırımına başlayacak.

* Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Çeşme bölgesinin turizm tahsisi için açtığı ancak sonra iptal ettiği ihalelere katılacak.

* Çeşme’de Mersin Koyu’nda 20 milyon metrekare üzerinde 2 milyon metrekare imar hakkı verilen alanda 5 ya da 6 yıldızlı oteller, marina, günübirlik tesisler ve 200 bin metkekarelik bölümde de yabancılara kiralama için yazlık konutlar yapacak.

* Zorlu, İzmir kent içinde Küçükbay Grubu’na ait Akmerkez Gıda’yı 34 milyon 300 bin dolara aldı. Bu şirket bünyesinde 15 bin metrekarede sineması, mağazaları ve eğlence merkeziyle çalışır durumdaki Orkide Alışveriş Merkezi bulunuyor. Otopark olarak kullanılan 17 bin metrekarelik eski tütün deposu ise modern görünüşle kente uyum sağlayacak biçime getirilecek. Alışveriş merkezi, iş merkezi, otel ya da rezidans yapılabilecek.

* İzmir’de Basmane-Karşıyaka arasında bazı gayrimenkullerle ilgilenmeye devam eden Zorlu Gayrimenkul, yatırımlarında İstanbul’dan sonra en önemli ağırlığı İzmir’e verecek.


http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=haberde ...tegoryid=2


Ege T.
11 yıl önce - Çrş 04 Nis 2007, 18:16

Alıntı:

Hollanda merkezli, ana yatırım alanı finans olan yatırım fonu TRE Investments, Türkiye’deki ilk yatırımını gayrimenkul sektöründe yaptı. Projelerinin adı O’live Park. İzmir’in Urla ilçesinde 30 lüks villa olan O’live Park “modern bir köy.” İnşaat aşaması bitti, villalar satışa sunuldu.

TRE Investments’ın bu ilk yatırımının arkası geliyor. Gayrimenkul sektöründe özellikle de İzmir ve çevresine yatırıma devam kararı aldılar. Bu kararın alınmasında kuşkusuz fonun murahhas azası Vedat Osman Gökalp’ın etkisi oldu.
Gökalp, Hollanda’da yaşıyor. Şimdilerde bir ayağı Türkiye’de, yeni projeler için çalışıyor.

Yeni projeleriniz yine konut üzerine mi olacak?
3 yıllık planda Türkiye’ye 150 milyon dolarlık bir yatırım hedefliyoruz. O’live Park bu planın ilk parçasıydı.
İzmir’de fizibilitesini yürütüğümüz bir konut projesi ve bir de alışveriş merkezi projemiz var. Şu an yatırımlarımız İzmir üzerine. İzmir, potansiyeli gizli olan bir şehir. Biz gelecekte İzmir’in yıldızının daha da parlayacağını düşünüyoruz. Yabancı ilgisi de bunu doğruluyor.


Yazının tamamı için:
http://www7.gazetevatan.com/root.vatan?exec=yazar ...amp;wid=67hilal gür
11 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 11:47

Anadolu' da ve Istanbul' da alişveris merkezi insaatlari hizla ilerlerken ve surekli yeni projeler uretilirken, ben Izmir' de herhangi bir projeden haberdar değilim.

Izmir 'de planlama asamasinda ya da insaa halinde olan alisveris merkezi projesi var mı Izmirli arkadaslar?


ozgurok
11 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 22:51

Yeni Asır
Alıntı:
ÇANKAYA'DA 25 KATLI BİNANIN AÇILIŞINA HAZIRLANAN GRUP, YENİ YATIRIM İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Güreller'den bir rezidans daha

25 milyon dolara mal olan gökdeleni tamamladılar, şimdi de Alsancak'a kurma kararı aldıkları ikinci proje için toplam 50 milyon dolar ayırdılar


İstemi ve İlhan Gürel kardeşler öncülüğünde yaptığı yatırımlarla ismini duyuran Gürel Grubu, Çankaya'da Hilton Oteli'nin karşısında inşa ettiği 25 katlı Gürel Tower Residence'ta fiyatı yüzbinlerce doları bulan lüks daireler adeta kapışıldı. İzmir ve Ege'nin diğer illerinden birçok işadamının gösterdiği büyük talep sonucu, 25 milyon dolara inşa edilen rezidanstaki 100 dairenin 91'i daha bina açılmadan satılınca grup, yeni rezidans yatırımları için harekete geçti.
Grup, ikinci rezidansını da Alsancak'ta kurma kararı aldı. Bu semtte ayrıca dünyaca ünlü markalara ait mağazaların ağırlıkta olacağı bir de çok katlı alışveriş merkezi inşa edecek olan grup, bu iki yeni proje için toplam 50 milyon dolarlık yatırım yapacak

En geç 1 ay
Gürel Tower Residence'ı kentte misafir ettikleri ABD'li bir arkadaşlarının, "İzmir'de güzel bina göremedim" sözünden hareketle inşa ettiklerini belirten işadamı İlhan Gürel, rezidansın açılışını en geç 1 ay içerisinde yapacaklarını söyledi. "İzmir ve Ege'nin seçkin isimlerinden gördüğümüz ilgi bizi çok mutlu etti" diyen Gürel, "Bu nedenle Alsancak'ta da böyle görkemli bir rezidans daha kurma kararı aldık. Yerimiz hazır, yatırıma yakında başlayacağız. Ayrıca Alsancak'a bir de dev alışveriş merkezi kazandıracağızdedi.

Kentin prestiji
Bu iki yeni yatırımın toplam 50 milyon dolara mal olacağını belirten Gürel, şöyle konuştu:
"İkisinin de İzmir'in prestij yapıları şeklinde inşa edilmesi konusunda kararlıyız. Kentte gerçekten güzel bina eksikliği var. Ankara, Konya ve Bursa gibi birçok kent bunları yapabiliyor. İzmir olarak biz niye yapamayalım? Güzel binalar yapılmadığı takdirde İzmir, 3-5 yıl içinde köy gibi kalır. Oysa, İstanbul son dönemde yapılan güzel binalarla Avrupa kenti oldu."
ozgurok
11 yıl önce - Pts 14 May 2007, 16:08

Yeni Asir
Alıntı:

İZMİR DEMİR ÇELİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YATIRIM İÇİN YER ARIYOR
İzmir'e yeni bir otel


İskenderunlu işadamı Halil Şahin, "Kentin en büyük eksikliği olarak gördüğüm alanlarda yatırım yapmaya devam edeceğim" dediİzmir Demir Çelik (İDÇ) Yönetim Kurulu Başkanı İskenderunlu işadamı Halil Şahin, 2 yıl önce yerleştiği İzmir'e yatırım yapmayı sevdi. 2005 yılında 79 milyon dolar bedel ile İDÇ'nin yüzde 55 hissesini yine İskenderunlu Koç ailesiyle birlikte kurdukları Şahin-Koç Çelik Sanayi A.Ş. ile İş Bankası'ndan satın alan Şahin, İDÇ'de son 2 yılda 40 milyon dolarlık yatırıma imza attı.

Karını artırdı
Yatırımlarla verimliliği artırarak, karını yüzde 340 oranında artırma başarısı gösteren Şahin, kendi şirketi Şahin Koç Çelik Sanayi A.Ş. firması ile İzmir'e yeni bir otel kazandırmak için de kolları sıvadı. İzmir'de lüks bir otel yatırımı için çalışmalarını sürdüren Şahin, uygun bir yer bulması halinde, yapacağı otel ile İzmir'in otel sorununun çözümüne de katkı sağlayacak. Otel ile birlikte İDÇ'nin Nemrut'taki limanını da büyütmeyi planlayan Şahin, işadamı olarak karlı gördüğü alanlarda yatırıma sıcak baktığını dile getirdi.

EXPO için
Şahin, "İzmir'in bu süreçte en büyük eksikliği otel. İzmir son 2 yılda önemli miktarda otele kavuştu. Yıl sonuna kadar 2 büyük otel de hizmete girecek. EXPO'ya aday olan İzmir'de bu oteller yetmeyecektir. Ben de işadamı olarak bu alanda yatırım için çalışmalara başladım. Bu konuda birkaç görüşmem oldu. Uygun bir yer bulunması halinde otel yatırımına başlamayı düşünüyorum" dedi.

EnderYıldırım
10 yıl önce - Pzr 24 Şub 2008, 17:11

Bir dev geliyor

Dünyanın en büyük otel işletmecinden biri olan İspanyol turizm devi Barcelo, İzmir ve Bodrum’a geliyor. İki otel açmak için yer arıyor.


İspanyol turizm devi İzmir ve Bodrum’a geliyor. Aynı zaman da dünyanın en büyük otel işletmecinden biri olan İspanyol turizm devi Barcelo, İzmir ve Bodrum’da otel açmak için yer arıyor. Türkiye’de şu anda ikisi İstanbul’da biri Antalya’da olmak üzere üç otel işleten Barcelo, 2010’a kadar dört otel daha açma kararı aldı. Bunlardan ikisi için İzmir ve Bodrum’u seçen grup, diğer ikisini de Ankara ve yine Antalya’da açacak.

İKİ OTEL AÇACAĞIZ
Hürriyet EGE’ye konuşan Barcelo Türkiye Müdürü Enrique Acrich, 2008’de, biri İzmir’de olmak üzere iki otel açacaklarını, 2010’a kadar da Türkiye’deki otel sayılarını 7’ye çıkaracaklarını söyledi. Acrich, Barcelo’nun 1931’de kurulduğunu vurgulayarak, "Şu anda 15 ülkede 162 otelimiz var. Toplam çalışan sayımız 17 bin. Amerika’daki otellerimiz doğrultusunda genel itibariyle Amerikan pazarına hakimiz" dedi.

TEKLİFE AÇIĞIZ
İzmir’de şu anda yer için görüşmelerinin devam ettiğini belirten Acrich, görüşmeler sürdüğü için bilgi veremeyeceğini vurgulayarak, "Şu anda profesyonellerle ve şirketlerle temas halindeyiz. Ayrıca, bir turizm yatırımcısı olarak da, bize uyabilecek her türlü teklife açığız. İdeal olarak 200 odalı bir otel hizmeti verebileceğimiz bir alan arıyoruz. Bodrum’da da arayış içersindeyiz," şeklinde konuştu. Otelleri olmayan her yerde yatırıma hazır olduklarını belirten Acrich, uzun süreli kiralama sözleşmesi veya işletmek anlaşmalarıyla da, otellerin olmadığı her yerde yatırma hazır olduklarını söyledi.

ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ŞEHİR
İzmir' i seçme nedenlerini anlatan Acrich: "Biz, önce, yatırım için İzmir’i Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olarak potansiyel arz ettiği için seçtik. Bunun yanında, İzmir’in Milan’ı geride bırakarak, EXPO 2015’e ev sahipliği yapacağını düşünüyoruz, hatta buna inanıyoruz. Bu açıdan da, EXPO’nun İzmir’de büyük bir patlama yapacağını ve kenti çok değiştireceğe inanıyoruz. Bu çerçeveden de gelişmenin parçası olmak istedik." dedi. Bodrum’a da odaklandıklarını belirten Acrich, "Bodrum da, Antalya’dan sonra, Türkiye’nin en önemli turist bölgelerinden biri. Ege Bölgesi’nde sezon kısa olmasına rağmen, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği, düzenli müşterilerimiz çok iyi bir seçenek olacaktır" dedi.


Hürriyet Ege


EnderYıldırım
10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 16:33

Sitede hastanenin, inşaa aşamasında olduğu belirtiliyor.

**2008 yılı içerisinde Antalya, İstanbul Göztepe, Samsun, Ordu, Diyarbakır ve yıl sonunda açılması planlanan 40.000 m2 lik kapalı alanı ile Medical Park İzmir Hastanesi Türkiye’nin en büyük özel hastanelerinden biri olacaktır.

Medical Park


Misafir 721

9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 17:17

İzmirde prim çok prim yapan yerler Amerikan kolejinin olduğu yer Poligon ve Hıfzıssıhha bölgesidir. İstanbullu yatırımcılar daha çok bu bölgeyi seçiyor

Misafir 162

9 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 19:12

Karşıyaka ve Konak bölgesinde apartmanlar en aşağı 30 yaşında sahildekiler daha eskidirsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet