Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Hattı açıldı
« önceki   123 ... 5051525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 51
akin87
1 yıl önce - Cmt 16 Arl 2017, 14:02

Hazar denizi boğaz mı ki altından tünel geçsin
Kocaman Deniz ...


Deryas
1 yıl önce - Çrş 10 Oca 2018, 14:47
Şükrü Güllüoğlu

1 yıl önce - Cum 02 Şub 2018, 08:45

Var mı güzel gelişmeler? Yük taşıma işleri artık oturmuş olsa gerek.metronews
1 yıl önce - Cum 02 Şub 2018, 10:50

zincirin halkaları eksik, hesapta bu hat asya ile avrupayı bağlayacaktı ama istanbul bağlantısı kopuk, pendikten öte geçilemiyor

Misafir c5c

1 yıl önce - Cum 02 Şub 2018, 11:01

Van gölünden tren nasıl geçiyorsa hazar gölünden de öyle geçiyor. Ne demişler etme cahille muhabbet...

avares_
1 yıl önce - Cum 02 Şub 2018, 15:44

Bu yakinlarda Aliyev Alat(Ələt) limanında yeni terminalin acilisini yapti. Daha genis haberi burdan https://azertag.az/xeber/Prezident_Ilham_Aliyev_B ...EO-1126816 okuya bilirsiniz.. Bu liman BTK demiryolun onemli bir parcasiAhmed Bayezid
1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 14:53
Kazaklar Türkiye’ye hızlı trenle gelebilecek / 28.02.2018


Asrın projesi olarak nitelendirilen Bakü–Tiflis–Kars (BTK) Demiryolu Hattı’nın açılmasıyla Kazaklar’ın Türkiye’ye hızlı trenle gidebilmeleri için görüşmeler yapıldığını belirtti.

Azerbaycan’da bir haber kanalının Azerbaycanlı yetkililere dayandırdığı haberine göre, Kasım 2017’de Azerbaycan’da açılışı yapılan BTK Demiryolu vesilesiyle Kazakistanlıların Kars’a hızlı trenle gidebilmesi için görüşmeler başladığı bildirildi.

Hali hazırda teknik sorunları çözmek için çalışmalar devam edildiğini ve BTK Demiryolu hattının ilk etapta 1 milyondan fazla yolcunun taşınmasını sağlayacağı ifade ediliyor.

Teknik şatları yıl sonuna kadar yerine getirilmesi bekleniyor

Teknik şartların yerine getirilmesi durumunda sene sonuna kadar yüksek hızlı trenle Türkiye’ye gitme ihtimalinin sağlanacağı belirtiliyor. Teknik sorunların başında Türkiye ile eski Sovyet ülkeleri arasında olan rayların açıklık farkı gösteriliyor. Bu sebeple bir raydan diğerine geçmek için ya tekerleklerin değiştirilmesi gerekiyor ya da işlemin otomatik olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.

“Ulaşım turizmin önemli unsurlarından biridir” ifade eden Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanlığı sözcüsü Vugar Şihmammadov, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolunun Büyük İpek Yolu bölgesinden geçmesinin turizm için büyük fırsatlar yaratacağını vurguladı. Özel turistik tren seferleri açma, yolcular için ayrı projeler uygulama gibi planların yapıldığını aktaran Şihmammadov, bu proejelerin Kazakistan ve diğer Asya ülkelerinden gelen turistlerin Türkiye’ye ve diğer ülkelere gitmeleri için iyi bir fırsat olduğunu açıkladı.

Alıntıdır


Yakup

1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 18:22

İran, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu'na bağlanmak istiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İran'ın, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattına bağlanmak istediğini söyledi.


Alıntı:
. 6. Küresel Bakü Forumu ve Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan-İran Dışişleri Bakanları Dörtlü Toplantısı'na katılmak için Bakü'de olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve İran olarak ilk kez dörtlü toplantı yaptıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, bunun, Azerbaycan ve Türkiye'nin bölgede oynadığı rolün göstergesi olduğunu belirtti.

İran da demiryoluna bağlanmak istiyor

Toplantıda geleceğe dair bir yol haritası imzalayacaklarını söyleyen Çavuşoğlu, "Yol haritamız, altyapı projeleri, ulaşım, enerji, ekonomi, ticaret, gümrük gibi konuları içeriyor. İleriki süreçte 4 ülke bu konuda ortak adımlar atacaktır. Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu açıldı. Şimdi İran da bu demiryoluna bağlanmak istiyor" dedi.


Dışişleri Bakanı, 6. Küresel Bakü Forumu’nu da değerlendirerek, dünyada ırkçılığın, yabancı düşmanlığının, İslam düşmanlığının, hoşgörüsüzlüğün arttığı bir ortamda buradan tüm dünyaya güçlü mesajlar çıkacağını vurguladı.

Çavuşoğlu, "Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Tıpkı Azerbaycan'da ve Türkiye'de olduğu gibi birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz ve birbirimize saygı duymalıyız. Farklı inançlarda, etnik gruplarda olabiliriz fakat birbirimizin düşmanı değiliz" dedi.

KAYNAK: TRT.NET.TR


Güzel bir gelisme...


serkan33

11 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 17:48

Arkas 15 güne bir olan sefer sayısını haftada bire düşürecekmiş. Bu arada Arkas'ın hedefi Çin'den Mersin'e yük taşımakmış

Alıntı:
Arkas'tan yatırım atağı

BTK’da sefer sayısı ayda 4’e çıkacak

Göçmez Bakü-Tiflis-Kars hattı ile ilgili bilgi verdi: “BTK bizim önem verdiğimiz bir hat. 15 günde bir standart hatta dönüştü. Bunu haftalık sefere çıkaracağız. Gürcistan’da yavaşlık var ama bu çözülüyor. Müşterilerin bu hatta ilgisini çekmek gerekiyor. Hem maliyet hem de süre anlamında önemli avantajlar sağlıyor.

Başka hayallerimiz de var. Çin’den de taşıma yapma oradan Mersin’e bağlamak gibi. İlk olmanın avantajını kullanıyoruz. Biz de o hatta alıştık.”

https://www.dunya.com/sirketler/arkastan-yatirim- ...eri-409461


Şükrü Güllüoğlu

9 ay önce - Çrş 27 Hzr 2018, 07:46

Hong Kong'lu Kerry Lojistik, Çin'den Kazakistan'a, Kafkasya'ya ve Türkiye'ye yeni demiryolu ve karayolu taşımacılığı hizmeti başlattı. Çin'deki yeni Avrasya kara köprüsü olan Lianyungang'dan başlayarak, Bakü-Tifl is-Kars demiryolu ile Kazakistan ve Hazar Denizi boyunca Türkiye'nin birçok noktasına yük getirecek

Kaynak: Dünya Gazetesi.

https://www.dunya.com/ekonomi/lojistik-devleri-ye ...eri-420543sayfa 51
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 5051525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM