Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
turkoman
1 yıl önce - Sal 13 Şub 2018, 14:28
Konya-Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği


Konya merkezli olarak kurulması planlanan uluslararası bir topluluk. En azından tarımsal anlamda daha çok yol kat edilmesini sağlayacak bir birlik olacak belli ki bu.

Alıntı:
ULUSLARARASI TARIM ŞEHİRLERİ BİRLİĞİ KURUYORUZ

Dünyadaki tarım şehirleri ile tarımsal gelişmeler ve teknolojilerin paylaşılması adına yeni bir birlik kuracaklarının da müjdesini veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, konuşmasını şöyle tamamladı: “Tarım Şehirleri Birliği diye Konya merkezli bir birlik kuruyoruz. Bu konuda İçişler Bakanımızla da görüştük. Kendisi çok memnun oldu, heyecanlandı. Böyle birliklere ihtiyaç olduğunu ifade etti. Tarım Şehirleri Birliği, dünyadaki önemli tarım şehirleri ile işbirliği içinde teknoloji gelişiminden tecrübe paylaşımına kadar son derece teknik bir birlik olacak.”


Kaynak: http://konhaber.com/haber-tuzcuoglu_konya_belediy ...10651.html


turkoman
1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 10:47

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği’nin kurucu üyeleri başta Konya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere; Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kahramanmaraş, Kocaeli, Ordu, Sakarya, Samsun ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Tarım Şehirleri Toplantısı’na katılarak sonuç bildirgesine imza atan Azerbaycan, Afganistan, Bosna Hersek, Filistin, Irak, Kenya, Sudan, Tacikistan ve Ukrayna’dan şehirler de birlik kurulunca üye olacaklarını taahhüt ettiler.


Kaynak; http://konhaber.com/haber-konya_merkezli_uluslara ...16957.htmlcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET