Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Çiftlik Caddesi
« önceki   123 ... 32333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 33
Misafir 60b

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 14:52

tamam cadde demeyiz lafın gelisi deidk onu anlayın da. samsunda ciftlik ve 56lar vardır bitti. istiklal caddesi yoktur.

Misafir eb0

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 14:56

Aslında Samsun'da "resmi" adı Çiftlik olan bir cadde var. Yüzüncüyıl bulvarının Mert ırmağını aştığı bir köprü var. Bu köprünün Mert ırmağının doğu kıyısıyla kesiştiği noktadan güneye doğru giden ve Kuzey Yıldızı bloklarının altında sona eren caddenin adı Çiftlik'dir. Halk arasında pek bilinmeyen bu caddenin adı değiştirilerek, Çiftlik adının şu anki İstiklal caddesine verilmesi bu konudaki karışıklığı giderecektir.

efy efy
7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 14:58

ben bu caddeyi ziyaret etmiştim geçen yıl gerçekten çok güzeldi hareketliydi

Misafir eb0

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 18:19

(ALINTI)
istiklal caddesi yoktur.
===============

Nasıl yoktur arkadaşım?!... Halk arasında farklı adlar takılıyor diye 3km uzunluğundaki caddeyi yok mu sayacağız?!...

Misafir c1a

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 18:31

Ben Çiflik çaddesini Çiflik çaddesi olarak bilirim ?
istiklal çaddesi olarak ilk defa duyuyorum ? 😨
çiflik ne zamandir istiklal çaddesi olarak 2 çi isim oldu ?

Misafir 60b

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 18:37

Misgair eb0 lafı başka anlama. Samsunlular nezdinde istiklal caddesi diye bir yer evet yok. Tek bir kişiden bu ismi duyamazsın. Onu demek istiyoruz. Kâğıtta adreste istiklali yazabilirsin. Günlük kullanımda çiftlik vardır istiklal yok.

Misafir 5d3

7 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 19:18

Caddenin adi istiklal caddesi diye gecer halk arasinda ciftlik caddesi diyiliyor hic unutmam bundan bi kac sene once ciftlikde bicakli bir kavga olmustu tv haberlerinde samsunun en islek caddesi istiklal caddesinde diye haber yapmislardi o zaman ogrenmistim caddenin asil adinin istiklal oldugunu ama halk arasinda ciftlik dendigini.

ayhanmoonkhan

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 13:14

İstiklal caddesi Bağdat caddesinin Subaşı İlkokulu köşesinden başlar ve Sosyal Meskenlerde 100. Yıl Bulvarı ile keşismede biter. Çiftlik diye adlandırılan kısmı Şehir Klubü ile Lise caddesi arasındaki şu an trafiğe kapalı kısmıdır. Çiftlik adını da içinden geçtiği Çiftlik mahallesinden alır. Çiftlik caddesi adı 1980 lerde popüler olmuş ve günümüze gelmiştir. Çiftlik mahalleside adını Kefeli Sami Çiftliğinden alır. İstiklal caddesi nereden çıktı, ikinci isim mi diyenlere bilgidir.

Misafir 3e3

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 16:57

[ALINTI]
Çiftlik caddesi adı 1980 lerde popüler olmuş
[*] Benim bildiğim, o tarih ellili yıllara kadar gider.

Misafir 793

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 17:22

Ne 80 i kardeşim.col daha eski

sayfa 33
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 32333435   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET