Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Zafer Alanı
« önceki   123 ... 262728

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 28
selimengin
2 yıl önce - Cmt 26 Arl 2015, 10:45

Alıntı:
Değerli Konya'lı arkadaşlarım/dostlarım,

Yusuf Esengül burada demiş ki:
Zafer alanındaki saatin hiç bir cazibesi yok. İnsanlarn ayaklarındaki pislik ile yüzeyi kirlenmiş.İyice dikkat etmek gerekiyor.Belediye yapmış olduğu masrafın karşılğını almak için buraya bakmalı

sizin 7 yıl önce (26 Tem 2008) yaptığınız bir yorumu okudum, bu konudaki yorumunuza katılmıyorum,

Konya'lı dostlarımız, siz bu yerdeki saati göre göre kanıksamış olabilir siniz; ancak bizim gibi yabancılar ve turistler için bu saatin dikkat çekici bir obje olduğunu düşünüyorum...

Bu yer saatini yakın zamanda görmedim ama yazın bir ara baktığımda perişan haldeydi. Millet ayaklarıyla bastığı için cam yüzey çamur içindeydi. Çevresindeki rakamlar sökülmüş kaybolmuş vaziyetteydi. Aslında milletin ayaklarıyla basmasını önlemek için fazla yüksek olmayan bir paravanla (10- 20 cm yeter)çevrilse iyi olur. Mesela sizin çektiğiniz fotoğraftaki çiçeklik paravanı gibi:
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr732/ibrahim_erayb ...C_0486.jpg
Böyle bir paravan hem estetik olur hem de saatin üzerine çıkılmasını tamamen olmasada bir nebze önler.

konlee34
2 yıl önce - Pts 28 Arl 2015, 22:15

(+)

mimar m. karakoç

2 yıl önce - Pts 15 Şub 2016, 18:39

13.02.2016

turkoman
4 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 13:33

Zafer'deki yer saatinin üzerine kar yağınca memleketimizin güzel insanları da değerlendirmiş...

turkoman
3 ay önce - Sal 27 Şub 2018, 12:44

Konya Zafer Meydanı, Yer Saati (Anlık)

sayfa 28
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728
ANA SAYFA -> KONYA