Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu - Yeni Otogar [Proje]


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ömer3510

5 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 17:04
Ordu - Yeni Otogar [Proje]


Alıntı:
Ordu'da Yeni Otogarın Yeri Belli Oldu

Ordu Belediye Meclisi üyeleri, kasım ayı toplantısı için Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Salonu'nda bir araya geldi.

Ordu Belediye Meclisi üyeleri, kasım ayı toplantısı için Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Salonu'nda bir araya geldi. Toplantıda Ordu'ya yapılacak olan yeni otogarın yeri de tespit edildi. Yeni otogar, Eskipazar'da yapılacak.

Her ay rutin olarak yapılan belediye meclisi toplantısının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Önemli kararların alındığı toplantıda, Ordu'ya ikinci otogar alanı projesinin kabulü de vardı. Eskipazar Mevkii, Orsan karşısında yapılacak olan otogarın, 22 bin metrekarelik alan üzerinde yapılması ve yapımına gelecek yıl başlanması planlanıyor. Gündeme ilişkin önemli kararların alındığı toplantıda, merkez nüfusu 150 bin olan Ordu'nun yeni otogar projesi grup üyelerinin onayına sunuldu. 22 bin metrekarelik bir alanda Eskipazar Mevkii Orsan karşısına yapılması düşünülen otogar projesi grup üyelerinin onayı ile kabul edildi.

AK Parti grup üyelerinin alanın yetersiz olduğuna ilişkin görüşleri bildirmesi üzerine Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, "Alanın büyük olması değil fonksiyonel olması önemlidir." diye yanıt verdi. Torun, "Samsun, Erzurum, Kocaeli gibi illerin otogarlarında uzun zaman incelemeler yaptık. Önemli olan alanın büyüklüğü değil işlevidir. Biz bu alanı alabilmek için 2 yıldır 30 kişiyi ikna etmek için büyük çaba harcadık." dedi.

Otogar konusunda görüşme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Torun, bu zamana kadar belediye mülkiyetine bu araziyi kazandırmak için bekledik, önümüzdeki yıl somut veriler elde edeceğiz. Başka illerdeki örnekleri de inceleyerek önümüzdeki yıl hedefimiz burayı yapmak." diye konuştu.


http://www.haberler.com/ordu-da-yeni-otogarin-yer ...49-haberi/

Ordu otogarının mevcut kullanıldığı nokta çok elverişli ve tam şehrin göbeğinde yer alıyor olabilir ama Ordu'nun Büyükşehir olmasıyla otogar konusunda ilk somut gelişme atılmış oldu, Otogar konusundaki tüm gelişmeleri burada paylaşabiliriz.


emrullah
5 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 18:30

Yeni otogarın yapuılacağı yeri daha önceden farklı başlıklarda paylaşmıştık

cami kubbesinin arkasında ki yeşillik alana(+)


bu kavşağın 70 metre ilerisine yapılmayı planlanıyor(+)


tunahan52

4 yıl önce - Çrş 08 Oca 2014, 00:55

O yeşil alanda şu anda Memur kent kurulu değilmi ?boztepe452
1 yıl önce - Prş 30 Mar 2017, 13:04

otogar ihalesi yapılmıştı ama tam yerini bilen var mı harita üzerinde

eren 952
1 yıl önce - Prş 30 Mar 2017, 15:43


(+)


Sol alt taraftaki sarı çizgi otogarın etrafımı çeviren yolmuş.


ahmet5252
10 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 00:32

Ordu büyükşehir belediye baskanı enver yılmaz bir acıklamasında 2018 yılı içerisinde hizmete gireceğini söyledi ama herhangi bir baslama varmı orduda olan arkadaslar fotograflarını atarsa bizde bilgilenmis olur :eren 952
9 ay önce - Sal 27 Şub 2018, 00:21

http://www.ordu.bel.tr/HABERLER-41338-BTCEQPHHT5Q ...YE_BASLADI Sonunda inşaat başlamış.

ahmet5252
7 ay önce - Pts 30 Nis 2018, 17:23

Bu proje hakkinda herhangi bir bilgi veya fotograf yokmu

boztepe452
7 ay önce - Sal 01 May 2018, 18:59

Proje devam ediyor çelik konstrüksiyon montaj çalışmaları vardı en son ama şu ara pek bir şeye benzemiyor inşaat alanı yeni başladığından çokta acelesi de yok malum çevre yolu bir türlü bitemiyor...

ahmet5252
7 ay önce - Prş 03 May 2018, 23:36

sanki biraz kücük gibi ama hayırlı olsun

TERMİNAL BİNASI %25 SEVİYESİNE GELDİ

ÇELİK YAPI İMALATLARI DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde, çevre yolunun hemen kenarında yapımına başlanan şehirler arası otobüs terminali inşaatında %25 seviyelerine gelindi. Başkan Enver Yılmaz, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ve en kısa zamanda modern bir terminal binasını vatandaşların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Altınordu ilçe merkezinde kısıtlı bir alanda hizmet veren eski otogarın yaşanan yoğunluğu karşılayamamasından dolayı büyük bir ihtiyaç olarak görülen yeni otogar inşası için Büyükşehir Belediyesi hummalı bir çalışma yürütüyor. Terminal inşaatında işin büyük bir bölümünü oluşturan çelik yapı imalatları devam ediyor.

ALTINORDU’YA YAKIŞIR MODERN BİR TERMİNAL BİNASI OLACAK

Terminal binası yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminalinde inşaat çalışmalarımız sürüyor. Şu an çalışmalarda % 25 seviyesine geldik. Trafo binası ve giriş kulübesinin betonarme imalatı tamamlandı. Çevre düzenlemesi ile ilgili toprak serimi yapıldı ve zemin sıkıştırması gerçekleştiriliyor. İşin büyük bir kısmını oluşturan çelik imalatı devam ediyor. Kısa sürede çalışmaları bitirip, Altınordu ilçemize yakışan modern bir terminal binasını hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

25 MİLYON TL’LİK YATIRIM

25 milyon TL’yi bulacak olan yeni otogarın sadece şehirler arası otogar olarak değil, kentin günlük ulaşım ihtiyacına hizmet veren ilçe minibüslerinin de toplanma alanı olacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Toplam 22 bin m2lik alan üzerine inşa edilen yeni terminalimiz ile birlikte kentimizin uzun yıllar beklediği önemli bir hizmeti daha hayata geçirmiş olacağız. 3 bin 177 m2lik terminal binasından oluşan projede, 18 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 32 adet otobüs park alanı (şehirler arası), 54 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 60 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 2 adet kafeterya ve 6 adet dükkân bulunuyor” diye konuştu.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Terminalin 22 bin m2lik alan üzerine projelendirildiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Hayata geçireceğimiz proje, standardı yüksek güneş panelleri sistemiyle yıllık tahmini 322.000 KW elektrik üretecek. Bu kapsamda güneş enerjisi sistemiyle kendi elektriğini üretecek, ısı pompasıyla da ısıtma ve soğutma sistemini sağlayacak çevre dostu bir bina olacak” şeklinde konuştu.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


facebook Ordu büyükşehir belediyesi sayfasından alıntıdırcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET