Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu - Yeni Otogar [Proje]


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ömer3510

5 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 17:04
Ordu - Yeni Otogar [Proje]


Alıntı:
Ordu'da Yeni Otogarın Yeri Belli Oldu

Ordu Belediye Meclisi üyeleri, kasım ayı toplantısı için Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Salonu'nda bir araya geldi.

Ordu Belediye Meclisi üyeleri, kasım ayı toplantısı için Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Salonu'nda bir araya geldi. Toplantıda Ordu'ya yapılacak olan yeni otogarın yeri de tespit edildi. Yeni otogar, Eskipazar'da yapılacak.

Her ay rutin olarak yapılan belediye meclisi toplantısının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Önemli kararların alındığı toplantıda, Ordu'ya ikinci otogar alanı projesinin kabulü de vardı. Eskipazar Mevkii, Orsan karşısında yapılacak olan otogarın, 22 bin metrekarelik alan üzerinde yapılması ve yapımına gelecek yıl başlanması planlanıyor. Gündeme ilişkin önemli kararların alındığı toplantıda, merkez nüfusu 150 bin olan Ordu'nun yeni otogar projesi grup üyelerinin onayına sunuldu. 22 bin metrekarelik bir alanda Eskipazar Mevkii Orsan karşısına yapılması düşünülen otogar projesi grup üyelerinin onayı ile kabul edildi.

AK Parti grup üyelerinin alanın yetersiz olduğuna ilişkin görüşleri bildirmesi üzerine Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, "Alanın büyük olması değil fonksiyonel olması önemlidir." diye yanıt verdi. Torun, "Samsun, Erzurum, Kocaeli gibi illerin otogarlarında uzun zaman incelemeler yaptık. Önemli olan alanın büyüklüğü değil işlevidir. Biz bu alanı alabilmek için 2 yıldır 30 kişiyi ikna etmek için büyük çaba harcadık." dedi.

Otogar konusunda görüşme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Torun, bu zamana kadar belediye mülkiyetine bu araziyi kazandırmak için bekledik, önümüzdeki yıl somut veriler elde edeceğiz. Başka illerdeki örnekleri de inceleyerek önümüzdeki yıl hedefimiz burayı yapmak." diye konuştu.


http://www.haberler.com/ordu-da-yeni-otogarin-yer ...49-haberi/

Ordu otogarının mevcut kullanıldığı nokta çok elverişli ve tam şehrin göbeğinde yer alıyor olabilir ama Ordu'nun Büyükşehir olmasıyla otogar konusunda ilk somut gelişme atılmış oldu, Otogar konusundaki tüm gelişmeleri burada paylaşabiliriz.


emrullah
5 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 18:30

Yeni otogarın yapuılacağı yeri daha önceden farklı başlıklarda paylaşmıştık

cami kubbesinin arkasında ki yeşillik alana(+)


bu kavşağın 70 metre ilerisine yapılmayı planlanıyor(+)


tunahan52

4 yıl önce - Çrş 08 Oca 2014, 00:55

O yeşil alanda şu anda Memur kent kurulu değilmi ?boztepe452
11 ay önce - Prş 30 Mar 2017, 13:04

otogar ihalesi yapılmıştı ama tam yerini bilen var mı harita üzerinde

eren 952
11 ay önce - Prş 30 Mar 2017, 15:43


(+)


Sol alt taraftaki sarı çizgi otogarın etrafımı çeviren yolmuş.ahmet5252
1 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 00:32

Ordu büyükşehir belediye baskanı enver yılmaz bir acıklamasında 2018 yılı içerisinde hizmete gireceğini söyledi ama herhangi bir baslama varmı orduda olan arkadaslar fotograflarını atarsa bizde bilgilenmis olur :

eren 952
2 hafta önce - Sal 27 Şub 2018, 00:21

http://www.ordu.bel.tr/HABERLER-41338-BTCEQPHHT5Q ...YE_BASLADI Sonunda inşaat başlamış.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET