Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih413
6 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 23:20
Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane'den Haberler

Bu konu başlığında il geneliyle ilgili haberleri ve yorumlarınızı paylaşabiliriz.

fatih413
6 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 23:22
Belediyelerin Borçları

Listede 80 il var Gümüşhane yok. Gümüşhane belediyesinin hiç borcu yok herhalde.

murad_1299
6 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 23:22

Ben beğenmedim bu şehri, Trabzonla mesafeler kisalirsa zamanla gelişeceğini düşünüyorum, tren falan gecerse de iyi olur, potansiyeli olan bi şehir bence ama degerlendirilir mi bilemem.

Bu arada Karaca mağarasını beğenmiştim

Yiğit3344
6 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 23:24

Varlığı ile yokluğu belli olmayan bir şehir. Orda insanlar napıyor hakkaten.

Gümüşhane haberleri diye başlık açmış ama içinde haber bile yok. Bu nasıl başlık açmak.

En son Yiğit3344 tarafından Pts 26 Şub 2018, 23:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Alperbatuhan
6 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 23:30

Gümüşhane üniversitesinde konferansa gitmiştim kyk yurduda dağın başında. Şehir diyemedim en yakın ile bağlı bir ilçe olmalıymış. Amasya gibi şirin bir şehir bekliyordum değilmiş

Mahrumiyet bölgesi resmen. Bayburtu saymıyorum orası daha bir berbat

fatih413
1 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 20:05
Müslüman ülkede hayvanları aç bırakmıyorlar.

Alıntı: Gumushane.gen.tr
Alıntı:
DKMP Gümüşhane Şube Müdürü İlbeyi Aydın, yaban hayatı için biçilmemek üzere ekilen tarlalardaki buğdayların olgunlaşarak başak verdiğini söyledi.

Kurum olarak 2014-2018 yılları arasında yaban hayatı için 164 adet farklı alanda toplam 594 dönüm tarla ekilerek biçilmemek üzere tamamen yaban hayatına bırakıldığını kaydeden Aydın, bunun yanısıra ayrıca 2016 yılından itibaren de yine yaban hayatı için meyve fidanı dikimi projesi kapsamında 3 bin 220 adet meyve fidanını toprakla buluşturduklarını ifade etti.

Alıntı:
Hazreti Ömer'in 'Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç kaldı demesinler' sözünden yol çıkan Doğa Koruma ve Milli Parklar Gümüşhane Şube Müdürlüğü ekipleri 4 yılda 164 farklı noktada toplam 594 dönümlük alanı kuşlar için ekti. Bu sayede yabani hayvanlar kışın aç kalmıyorlar.

31 Temmuz 2018 - Yeni Şafak

Alıntı:
Gümüşhane’de Yaban Hayatı Unutulmuyor
IHA/27.01.2016
YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YİYECEK BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKEN YABAN VE SOKAK HAYVANLARI İÇİN DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GÜMÜŞHANE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE YEMLEME ÇALIŞMASI YAPILDI.

fatih413
1 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 20:31
Gümüşhaneli Dağcılar Dünyanın En Tehlikeli Yolunda

Alıntı: gumushane.gen.tr

fatih413
1 ay önce - Çrş 01 Ağu 2018, 20:40
Türkiye’nin En Büyük Şemsiyesi Gümüşhane’de

Alıntı: gumushane.gen.tr

fatih413
1 ay önce - Pzr 05 Ağu 2018, 19:21
Doğu Karadeniz’in Tek Kanatlı Üretim İstasyonu Gümüşhane’de

Alıntı: iha.com.tr
Alıntı:
Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta, bölgede doğaya salınacak kınalı keklikleri Gümüşhane’de kurulan üretim istasyonunda artık kendilerinin ürettiğini söyledi.

Türkiye’nin 8, Doğu Karadeniz’in tek kanatlı üretim istasyonunda popülasyonun artırılması ve tarım zararlısı süne ile mücadele amacıyla kınalı keklik üretiminin başladığını kaydeden Usta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 40 dekarlık alanda kurulan “Kanatlı Üretim İstasyonu”nda yılda 10 bin adet Kınalı Keklik üretileceğini belirtti.

Bozulan ekosistemlerin ve doğal dengenin korunması amacıyla azalan ve nesli tükenen sahalara üretilerek keklik salınması yoluyla doğanın eski haline getirilmesinin sağlanması ve diğer taraftan türkülere kadar giren ve kültürde önemli yeri olan keklikle insanların hasretinin dindirilmesi amacıyla Gümüşhane’de 40 dekarlık bir alanda Keklik Üretim İstasyonu kurduklarını ifade eden Usta, “Bilindiği üzere, Keklik, buğdayda önemli bir zararlı türü olan süne ile doğal yollarla mücadele etmemizi de sağlar. Özellikle kışlak diye tabir edilen ve sünenin kışladığı dağlarda erken ilkbaharda hareketlenen süneleri tüketen keklik önemli bir ekolojik işlev görmüş olur. Bu amaçlarla ülkemizin değişik yerlerinde keklik üretme istasyonları kurulmuştur. Bunlardan bir tanesi de Gümüşhane, Kelkit ilçesinde yıllık 10 bin kapasiteli kınalı keklik üretecek şekilde ’Kelkit Kanatlı Üretim İstasyonu’ kurularak hizmet vermeye başlamıştır” dedi.

Üretim istasyonlarının açılmasındaki amacın buğday zararlısı sünenin azalmasının sağlanması, halkın özlediği kekliklerin ötüşünü duymak, doğanın dengesi ve aynı zamanda diğer yaban hayvanlarının da besin kaynağı olan kekliğin doğal ortamda popülasyonunun arttırılması için keklik yetiştirilmesi ve sonrasında belirli bölgelere salınması olduğunu dile getiren Usta, “2017 yılı da dâhil olmak üzere keklikler şimdiye kadar diğer bölgelerimizdeki keklik üretim merkezlerinden getirilerek doğaya salınmıştır. Mayıs 2018 itibari ile üretim faaliyetine başlamış olan Kelkit Kanatlı Üretim İstasyonu ile hem İlimizin hem de yakın çevredeki illerin talep ettiği keklik 12. Bölge Müdürlüğümüze bağlı Gümüşhane Şube Müdürlüğümüzce karşılanacaktır” ifadelerini kullandı.

Kanatlı Üretim İstasyonunun yapımına Mart 2016’da Kelkit ilçesine bağlı Karşıyaka köyü sınırlarında tahsis edilen 40 dekarlık alanda başlanarak 2 milyon 32 bin 40 TL’ye mal edildiğini hatırlatan Usta, 2018 yılı Mayıs ayında faaliyete geöen Kanatlı Üretim İstasyonunun yıllık kapasitesi 10 bin olarak planlandığını, Yozgat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Malatya Şube Müdürlüğünden gelen 5 bin adet yumurta ve 3 bin 500 adet civcivle kınalı keklik üretimine başlandığını, 2018 yılında Kelkit’teki istasyondan Çorum, Giresun, Iğdır, Kocaeli, Kütahya ve Ordu’ya keklik transferi yapılacağını sözlerine ekledi.

fatih413
1 ay önce - Pts 06 Ağu 2018, 21:40

Alıntı:
Gümüşhane'de 7 katlı Camii

ANKARA'nın Keçiören ilçesinde 2 yıl önce büyük tartışma yaratan 6 katlı apartman caminin bir benzeri bu sefer Gümüşhane'de yükselmeye başladı... Hatta bu sefer kat sayısı da arttı... Gümüşhane'nin Oltanbey Mahallesi’nde yapımı devam eden Gümüşhane Diyanet Vakfı Cami ve Külliyesi inşaatı, ilginç mimarisi ile dikkat çekiyor. İnşaat halindeki 7 katlı cami, sosyal medya da gündem oldu. Fotoğrafı paylaşılan camiye ‘apartman cami’ benzetmesi yapıldı. Caminin alt katlarının kurs ve kütüphane olarak kullanılacağı belirtildi. Çevre sakinleri de cami mimarisinin dikkat çektiğini belirtti.

Caminin yapımını üstlenen yetkililer, eğimli arazi şartları nedeniyle yapının katlı planlandığını belirterek binanın çok amaçlı kullanılacağını ifade etti. Caminin alt katlarının kurs ve kütüphane olarak kullanılacağı belirtildi.

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan Ahmet Şefik Kolaylı Caddesi üzerinde yer alan Esentepe Yeni Camii, mimarisiyle görenleri şaşkına çevirmiş ve 'apartman cami' olarak haberlere konu olmuştu. Caminin apartman bölümünün Kur'an kursları ve hafızlık faaliyetlerinde kullanılacağı açıklanmıştı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET