Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erciyes - Kayak Merkezi
« önceki   123 ... 535455 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 54
Nazmi

1 yıl önce - Pzr 25 Şub 2018, 16:14

Alıntı:
Artaş’tan Erciyes’e 10 milyon dolarlık lounge

Kayseri'de 244 odalı Radisson Blu Hoteli ile hizmet veren Artaş Grubu, ildeki ikinci yatırımı için odağına Erciyes'i aldı.
Erciyes Dağı'nda 15 bin metrekare arazi satın alan grup, dağın en çok ihtiyacı olan lounge (etkinlik alanı) yatırımını hayata geçirecek. İçinde caferestoran ve kayak malzemeleri satan dükkanları bulunduracak olan lounge'ın yatırım bedeli 10 milyon doları bulacak. Kayseri Radisson Blue Otel Genel Müdürü Atakan Altuğ, Erciyes Dağı'nın sosyal etkinlik alanlarında eksikliğinin bulunduğunu söyledi. Eksiklikleri gidermek amacıyla bu yıl 10 milyon dolarlık yatırımla, 3 bin metrekare alanda lounge yapacaklarını aktaran Altuğ, "İçinde cafe-restoran, bar, kayak malzemeleri satan mağazaları da kapsayan lounge'ı bu yılın ekim ayında açacağız. 1.000'e yakın kişiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip olan alanla Erciyes'e yeni bir soluk getireceğiz" dedi.
SNOWBOARD DOPİNGİ
Grubun Kayseri'deki ilk turizm yatırımını 2014'te hayata geçirdiğini anlatan Altuğ, 244 odalı Radisson Blu otelinin son üç yılda yüzde 100'ün üzerinde büyüme oranı yakaladığını ifade etti. Altuğ, "Otelimizde 2016'dan 2017 yılına misafir sayısında yüzde 70'e yakın büyüme oranı yakaladık. Geçen yıl 81 bin kişi ağırladık. Bunun yüzde 20'si yabancı misafirlerden oluşuyor. Ağırlıklı Avrupa ve Ortadoğu'dan ağırladık. Yıl sonu doluluk ortalamamız yüzde 75'i buldu" diye konuştu. Bu yıl misafir sayısında 100 bini aşmayı hedeflediklerini anlatan Altuğ, doluluk ortalamasında da yüzde 85 oranını yakalamayı planladıklarını aktardı. "Aralıktan beri yüzde 90 doluluk oranlarını yakaladık" diyen Altuğ, Erciyes dağının şehir turizmine büyük katkı sağladığını kaydetti. Altuğ, sözlerini şöyle sürdürdü. "Kayseri'nin sanayi şehri olmasının verdiği avantajla iş amaçlı seyahat edenleri ciddi oranda ağırlıyoruz. Bunun yanı sıra aralık ve mart aylarında kayak amaçlı gelen turistler otelimizi tercih ediyor ve doluluklarımız yüzde 90'ları geçiyor. 3 yıldır Erciyes'te Snowboard Dünya Şampiyonası gerçekleşiyor. Bu yıl şampiyona ile şehirdeki tüm oteller yüzde 100 dolu olacak."

[ ! ]


Erciyes için güzel yatırım

Erciyes'teki ve şehir merkezindeki otellerin yüksek doluluk oranlarına ulaşması, yeni otellere ihtiyacın olduğu anlamına da geliyor. Erciyes'e daha yapılacak yatırımların olduğunu, potansiyelinin önemli kısmını daha kullanmaya başlamadığını düşünürsek, ilerleyen dönemlerde hem Erciyes'de, hem de şehir merkezinde bir çok otel projesiyle karşılaşacağız gibi gözüküyorefy efy
1 yıl önce - Pzr 25 Şub 2018, 16:26

çok güzel işler yapılırsa şimdiden hayırlı olsun kayserimize

bahadır 0302

1 yıl önce - Pts 26 Şub 2018, 14:16

Türkiye’nin en geniş pisti

Erciyes’i keşfetmeye Tekir Kapı’dan başlamak gerekiyor. Çünkü kayak kiralama yerleri, restoranalar kafeler genelde burada yoğunlaşmış durumda. Belediyenin restoranında fiyatlar son derece ucuz. Çaya burada hâlâ 2 TL. İsterseniz güne burada bir kahvaltıyla bile başlayabilirsiniz. Tekir’deki ana pistin genişliği tam 70 metre. 1650 metre boyunca bu geniş mavi pistte kayabilirsiniz. Dünyada eşine zor rastlayacağınız bu pistte iki kayakçının birbirine çarpması neredeyse imkansız.
Tekir’in en önemli özelliklerinden biri de acemi eğitimlerinin burada veriliyor olması. Üstelik acemiler için filelerle çevrilmiş ayrı bir yer var. Yani usta kayakçılarla yeni başlayanlar yan yana hiç kaymıyor. Kızak kaymak isteyenler için de yine burada ayrı bir bölüm bulunuyor.

yusuf38
1 yıl önce - Cmt 10 Mar 2018, 18:32


(+)


Nazmi

11 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 20:37

Sucuk seven, kendine güvenen arkadaşlar buyursunlar

sayfa 54
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 535455 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ