Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

hangisi olsa daha iyi olur
tersane ve liman mı? 50.5%  50.5%  [48]
hava alanı mı? 24.2%  24.2%  [23]
bir fikrim yok 25.3%  25.3%  [24]
Toplam Oy : 95

adilarslanoglu

9 yıl önce - Pts 13 Ekm 2008, 00:27
Ordu'ya önce para lazım

Tabiki tersane...

Ordu ilinde fındıktan başka geçim kaynagı ne var..Gurbettekilerin gönderdiği para ile hayatını idame ettiren büyük bir kesim var.Fındığın durumu malum.O zaman Tersaneler yapılırda belki işsizliğe ve kalkınmasına faide saglar.Havaalanı Ha trabzonda ha Samsunda yada Gülyalı'da.Kimin ekonomısıne ne kadar katkıda bulunur.Ben senede 2 kere Orduya gidiyorum.Ben Ordu'ya arabamla gidersem yada uçakla gidersem Ordu'da yaşayana ne faydası var.Tabiki teknoloji ve rahatlık çok güzel ama önce insanlara para gerekli....

Sevgiyle kalın....

emrullah
9 yıl önce - Pts 13 Ekm 2008, 15:01

Allah aşkına Ordu'ya havaalanı yapıldığında kaç uçak inicek?

Ben Ordu'luyum yapılması için belki çok uğraş veririrm ama bence boş bir yatırım olur.Boş yatırımdan öte havalanı yerine liman yapılsa daha verimli olur hem ilimize hem ülkemize.Havaalanı yapıldığında korkuyorum indirecek uçak bulamayıp fındık harmanına çevirmelerini.

neşetyıldız

9 yıl önce - Pts 13 Ekm 2008, 17:08

Ordu ili, Karadeniz Bölgesinin cennet köşelerinden bir yerdir,bence en önemli tersaneler,yayla turizmi ve tabiiki fındığı işleyen büyük ölçekli sanayi tesisleri gereklidir.

husnuca
9 yıl önce - Cum 09 Oca 2009, 04:29
Ordu ya ne Gerekli

Ordunun ilk once HAVA ALANi sonra demir yolu ulasimina ihtiyaci var. Ordunun sanayisi Tarim ve Turizim e dayandirilacaksa yani hedef bu iki ana baslik ise kesinlikle Hava alani kesinlikle demir yolu ve iyi bir liman tabi. Bu baglantilar yapildiktan sonra genellikle o illerde buyuk bir sanayi ve ekonomik gelisme yasanmakta.
Orduya Universite yapildi bir cok oretim uyesi nasil gelip gidecek nasil Ulasacaklar bu universiteye Yada Uluslar arasi konferanslar yapilacak. Nasil bir ulasim dusunelecek 2-3 saat samsun yada trabzon mu acaba.
Tabi bunlar cok para gerektiren isler ama ilk ve dogru adim hava alani.
Karsida Rusya ve Ukrayna bu ulkenin insanlarinin ulasmasi icinde bunlar sart. Insanlar artik tatillerini cok kisitli zamanlarda yapiyorlar ve ulasima gunlerce zaman harcamakta kimse istemiyor.

Saygilarimla..

Burak ÇİÇEK
9 yıl önce - Cum 09 Oca 2009, 20:45

Şirin Karadeniz Kentti Ordu'ya tersane ve liman gerekli... Havalimanı zaten çevre illerde mevcut...

ahmet5252
3 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 02:17

demiryolu ,

boztepe452
3 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 17:49

Neler konuşulmuş neler. Ama havaalanı bitti ve gayet gerekliydi. Sonuç olarakta bence işlevini yerine getiriyor sis sorunları ile boğuşmasina rağmen. Ordu için diğer meseleler ise çözüme kavuşamadı çevre yolu bitmedi ve en az 5 yıl daha bitmeyecek gibi. Liman projeleri hayata geçmedi. Teleferik çok şey kazandırdı. Demiryolu konusunda bir gelişme yok ancak dereyolu projesi epey yol aldı. Ordu-Ulubey-Golkoy karayolu yine mesafe alırken Ulugöl turizme kazandırıldı. İlçeler yeni hastanelerine kavuşurken şehir merkezi henüz bekliyor. Ve en önemlisi belki de Ordu artık büyükşehir. Bakalım 10 sene önce açılan bu konuda yıllar sonra ne olmuş olacak. Ama en önemli konu fındık ve bu konuda ciddi pazarlama sıkıntıları mevcut ve tabi dolayısıyla işsizlik. Bir de Ordusporu unutmamak gerekli. Bu şehrin en büyük markası şimdi amatör liglerde.

emrullah
3 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 08:22

Evet 9 yıl önceki konjoktürde havalimanının çok faydalı olmayacağını öngörmüşüm. Yanlış düşünmüşüm şuanda net olarak ne kadar faydalı olduğunu yaşıyoruz. Ama tezimi yine savunuyorum; Ünye ile Gülyalı arasına bir tane liman lazım.

Cemoli D18
3 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 08:26

Liman fayda sağlar.
Çevreyolunu bunca sene bitirememek büyük hata.
Havalimanı ile günübirlik turizm canlanır.
Kampanyalı biletler ile şehre sabah gelip akşam giden ya da bir gece konaklayan turistler olacaktır.
İş tamamen uçak biletinin ucuzlamasına bakar.

ahmet5252
2 ay önce - Prş 05 Nis 2018, 01:00

liman , hızlı tren , üniversite hastanesi , raylı sistem ünye tersanesinin dahada gelistirilmesi , turizm acısından tarihi ve turistlik yerlerin ordulular tarafından daha cok tanıtılması benımsenmesı gerekıyor bugun trabzonlular gıbı sehrinin tanıtımında katkıda bulunması gerekıyor bugun en ufak film karesınde bıle bulunmayan bir il ordu. ve futbol nede diğer spor dallarında en ufak ılerleme kaydemeyen bir sehri kim kulak aşınalıgı edınırkı Orduspor veya süperligde daima kafaya oynayan veya ligde duran bir takım yerli otomobilin en azından erzurum gibi sarj ünitesi üretimi gibi fabrikalar , çikolata ve testil üzerine daha fazla fabrika ve üniversitesinin dahada ileriye gidebilmesi gerekiyor daha bir cok fakulteden yoksun bir unıversıte ancak arazi fiyatı bu kadar ucuk olan bır sehırde bu kadar yatırımı göz ardı etmemek gerekir ve suan devam eden tarıhı projelerı iyi görmek lazım orduya 2, fatsaya ve unyeye yeni organıze sanayıler unye fatsa altınordu cevre yolları karadenız akdenız yolu yeni otogar , sehır hastanesi gibi bircok proje bunlar bıttıgınde Ordu gercekten cok daha guzel ve gelismiş bir sehır olacak insallah

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET