Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ferhat1688
9 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 21:12

Mudanya Üniversitesi özel üniversite olacak. Öğrenci profilinin maddi açıdan sıkıntısı olmayacaktır genel itibariyle. Ayrıca üniversitede öğrencilerin mutlaka üniversitenin dibinde oturması gerekmez. Geçit'te de oturulabilir Güzelyalı'da da. Her ikisi de üniversitenin bulunduğu konuma 10 dk mesafe. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Cüneyt5316

9 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 21:19

Şimdi aklıma geldi. Türkiye’de çoğu özel üniversiteler yurt/pansiyon da yaptırıyor kendi öğrencilerine. Belki böyle birşeyde olabilir.

oqsijen
8 ay önce - Sal 20 Mar 2018, 22:37

Bu bölgede (Mudanya'da) daha öncede Üniversite kurma projeleri vardı. Mesela Balkansiad'ın Balkan üniversitesi projesi vardı; ayrıca Odtü nün vakıf üniversitesi gibi çalışacak küçük bir kampüs için bile Mudanya belediyesinden yer istediğini duymuştum, fakat hiçbiri gerçekleşmedi. Mudanyanın İstanbul'a ve Bursaya yakınlığı sebebiyle emlak ve arsa fiyatları sürekli yükseliş göstermektedir, bir çok sitenin aidatı bile kent merkezlerindeki konutların kiralarına eşdeğer. Bu sebeple 15.000 öğrenci kapasiteli bir üniversitenin bu maliyetler çerçevesinde kurulabilmesi büyük bir vizyon gerektiriyor çünkü riski çok fazla. Ama yıllardan beride bu bölgenin bir üniversite ihtiyacının olduğunu düşünmekteyim çünkü Mudanyanın Sanayi ya da Turuzimle gelişebileceğine inanmıyorum ve yanlış buluyorum, bence Mudanya ekonomisinin Bilim ve Sağlık sektörü üzerinden gelişmesini çok daha verimli olacağını düşünmekteyim.

[/url]

Misafir 2ed

8 ay önce - Çrş 21 Mar 2018, 12:20

göndermiş olduğunuz bu videoyu izledim söylediklerinizede katılıyorum bu sohbet mart başı gibi yapılmıştı orada söylenen bir hafta veya on gün içinde inşaat başlanacak diyordu ama bildiğim kadarı ile inşaat henüz başlamadı ve 2019 yılında da eğitim öğretime geçilecek deniyordu zamanda geçiyor inşallah yetişir 2019 yılına ayrıca kurulacak üniversite özel olacak anladım kadarı ile böyle olunca kiraların yüksek olması etkilemeyebilir. belki okul kendi yurdunuda yapar bence sorun şu yapılan yerleşke yakınında zaten daire yok heryer villa en yakın daireler mudanya ve balat var her ikiside yaklaşık 10 km bu durum öğrenciler için sıkıntı olabilir bölgede imar durumuda villa olduğu için hiç bir zaman daire olmayacak

oqsijen
8 ay önce - Pzr 08 Nis 2018, 17:25

Alıntı:
Gıyasettin Bingöl ile Doruk Sağlık Grubu anlaştı...
06 Nisan 2018 Cuma, 07:34
İlhami YILDIZ
ilhamiyildiz@bursahakimiyet.com.tr

Türkiye'nin 4. büyük, ihracatta 2. büyük kenti olmamıza rağmen aynı büyüklüğü maalesef eğitim alanında gösteremiyoruz.
Bursa maalesef üniversite açısından fakir kent.
Bu açığı kapatmak için özel yatırımcıların da taşın altına elini sokması gerekiyor.
İşte bu noktada Sınav Eğitim Kurumları Başkanı Gıyasettin Bingöl yeni özel üniversite kurmak için kolları sıvadı.
Üniversitenin adı Mudanya Üniversitesi.
Hedef 2019 yılında öğrenci alabilmek.
Bu üniversite açılır açılmaz belki YÖK tarihinde bir ilk olacak.
Açılacak bölümlerden biri de Tıp Fakültesi olacak.
İşte bu noktada kentimizin iki grubu prensip anlaşmasına varmışlar.
Ömer Yavuz Namlı'nın yönetim kurulu başkanı olduğu, Mustafa Esgin'in medikal direktörlüğünü yaptığı Doruk Sağlık Grubu ile Gıyasettin Bingöl tıp fakültesi açılması konusunda anlaştılar.
Şu an Doruk Sağlık Grubu'nun elinde iki hastane bir tıp merkezi bulunuyor öte yandan inşaatı devam eden bir hastane binasında da çalışmalar son hızla devam ediyor.
Edindiğimiz bilgilere göre hastanelerden biri tıp fakültesi olacak.
O da muhtemelen İzmir Yolu ile Orhaneli Yolu'nun kesiştiği noktada ki inşaatı devam eden hastane...
Kısaca bu hastane ile iki grup da hayallerine kavuşacak.
Bursa'ya da bir tıp fakültesi kazandırılmış olacak.
Biz şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Haber Kaynak: Bursa Hakimiyet İlhami Yıldız yazısı

2019 hedefi devam ediyor sanırım.

Cüneyt5316

8 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 01:15

Bu Orhaneli-İzmir yolu kesişiminde nerde hastane yapılıyor ki? Ben çözemedim?

Ferhat1688
8 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 08:56

Alıntı:
Bu Orhaneli-İzmir yolu kesişiminde nerde hastane yapılıyor ki? Ben çözemedim?

Doruk hastanesi inşaat alanı:

Projeye ait görseller:

İnşaat şu anda devam ediyor.

Seçkin ERBİL
8 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 08:56

Hastane inşaatı İzmir yolundan Orhaneli yoluna girdikten sonra Artı2000’in Ofis+ projesini geçtikten sonra sağda, İlman plazanın bitişiğindeki parselde başladı

Misafir 2ed

8 ay önce - Sal 17 Nis 2018, 15:34

mudanya üniversitesi inşaatının nezaman başlayacağını bilen varmı ?

Misafir 2c3

7 ay önce - Çrş 25 Nis 2018, 19:15

Bugün TBMM'de kabul edilen 20 yeni üniversite kurulmasıyla ilgili tasarı içerisinde Mudanya Üniversitesini göremedim. Mudanya Üniversitesi projesi iptal mi oldu acaba?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet