Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kentsel Sorunlar
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
ahmet sert
1 yıl önce - Sal 27 Eyl 2016, 17:40

Alıntı:
Bu başlık Bursa'yı ve Bursalı kardeşlerimizi rencide edici olmuş bence elbette Bursanın her kentimiz gibi belli başlı sorunları olabilir ama bu kente köy demek doğru değil bence başlık ismi "Bursa'nın Kentsel Sorunları" olarak degistirilse iyi olur kanımca

Doğru bir yaklaşım.Hemen hemen her ilimizde ve ilçemizde bu tür yapılaşma az ya da çok, iyi ya da kötü var.Kendimizi kandırmaya gerek yok.Ben de çokça arkadaşımdan, hatta belediye başkanının ağzından, yaşadığım şehre Balıkesir'e ait bu tür yaklaşımları epey duydum, hala da duyuyorum.Aslında gittiğim küçük büyük ,hemen her yerleşim yerinde bu tür benzetmeler, yakıştırmalar yapmak moda olmuş durumda. İstanbul'a bile sıklıkla mega köy denilen bir ortamda bu furyaya herkes kapılmış gidiyor.Gidiyor da, ben her zaman sohbet ettiğim kişilere şunu sorarım."İyi güzel, eleştiriyorsun da, sen yaşadığın şehir için ne yapıyorsun.Söyleyeyim mi, hiçbir şey.Tamam, elden gelen şeyler sınırlı.Şehrin etkili ve yetkili insanlarında bitiyor çoğu şey.Ancak, en azından yaşadığın şehre ait farkındalıkları arttırmak, şehrini tanıtmak, korumak ve kollamak, geliştirmek adına az ya da çok birşeyler yapmaktan niye geri kalırsın?

Misafir 54d

1 yıl önce - Sal 27 Eyl 2016, 22:32

arkadaslar balikesir adana hadi bir yana ama bursa Turkiyenin buyiksehirlerinden 4uncusudur. Yani adana antep vs ile karsilastirmamak gerek. Ozellikle ilce belediyeleri gereksiz islerle cok ugrasiyorlar. Gercekten cok merak ediyorum bir donem boyunca ne is yapiyorlar?

Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2016, 21:48

Altepe çekirgeye delmeli metro yapma gibi bir plan olduğunu söyledi. Bence o hattan önce yıldırım metrosu yapılmalı.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Pts 03 Ekm 2016, 13:22

Kentsel dönüşümler. Kaç yıldır beklenen yerler var.Başladıkları yerlerde yarım kalıyor mahkemelik oluyor

faba
1 yıl önce - Pts 03 Ekm 2016, 20:09

Evlerin yıkılıp tarla bağ bahçe park yapılan kentsel dönüşüm hayal ediyorum..

Mert JR
1 yıl önce - Sal 04 Ekm 2016, 18:43

Tam bu başlığa kentsel dönüşüm muhabbetini yazmaya girmiştim zaten sıcak şekilde tartışılıyormuş. Benim nezdimde Türkiye'de kentsel dönüşüme en çok ihtiyaç duyan il Bursa'dır. Bu derece nüfuslu ve güzel bir sanayi kentine yüksek kesimlere çıkıp şehre doğru baktığınızda oluşan baştan aşağı varoş ve gecekondu görüntü hiç yakışmıyor. Fotoğraf çekeyim diyorsunuz manzara arıyorsunuz her yer çanak anten her yer 1960-70'lerden kalma güvensiz bina her yer çarpık kentleşme. Ya Timsah Arena'yı çekeceksin ya şehrin merkezindeki şu bilmemneye konmuş kelebek gibi duran Toki konutlarını En son Bursa ziyaretimden sonra bu konu beni çok düşündürdü meğer ciddi problemler yaşanıyormuş. Google'da bile adam akıllı Bursa manzara resimleri bulunmuyor bulunanı da aşağıdaki gibi maalesef. Resim Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.

(+)

Misafir 4ff

1 yıl önce - Pzr 20 Ksm 2016, 13:09

Her taraf bonsaici dün tam 4 kişi yok yolda kaldım yok açım diye para istedi. Versen gidip romanlardan mal alacak, gittikçe yaşanmaz bi hal haldi vatan mh. si, bina mi satabilsem direk gidecem. Kendi memleketime bile donmeyi dusunuyorum. Bu bonsaicilerin verdiyi rahatsizligi suriyeliler bile yapmiyor. Ekmeklerinin peşindeler çoğu bunlar ise pislik peşinde.

Cüneyt5316

6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 21:17

Yollardaki rögar kapaklarını düzeltsinler. Yoldan 5-6 cm aşağıda ve araba ile geçince çok sarsılıyoruz. Maalesef Bursada gider kapakları ile ilgili çalışmalar hiç beğenilmiyor.

Misafir 45c

5 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 16:19

Kaçak inşaat şikayeti için yildirim belediyesini aradim tc istediler, haliyle vermedim, işgüzar bir belediye calisani tarafindan kimligimin karsi tarafa verilmeyeceginin garantisi var mi yok, boyle kacakla mucadele olmaz sirf bu yuzden kac kisi sikayet etmekten vazgeciyor, kendileri bilir bende o zaman gazetelerdeki sikayet koselerine yazarim dedim, kac defa sahte isimle sikayet yazdim hepsini yayinladilar. Ayrica belediyenin zaman zaman acikladigi 6 aylik yada yillik yikim yaptigi bina sayilarida cok az, o rakamlardaki bina sayisini sadece 1 mahallede yapiyorlardir.

Mert Akgün
4 ay önce - Cmt 28 Nis 2018, 21:36

Alıntı:
Kaçak inşaat şikayeti için yildirim belediyesini aradim tc istediler, haliyle vermedim, işgüzar bir belediye calisani tarafindan kimligimin karsi tarafa verilmeyeceginin garantisi var mi yok, boyle kacakla mucadele olmaz sirf bu yuzden kac kisi sikayet etmekten vazgeciyor, kendileri bilir bende o zaman gazetelerdeki sikayet koselerine yazarim dedim, kac defa sahte isimle sikayet yazdim hepsini yayinladilar. Ayrica belediyenin zaman zaman acikladigi 6 aylik yada yillik yikim yaptigi bina sayilarida cok az, o rakamlardaki bina sayisini sadece 1 mahallede yapiyorlardir.

hocam sen de Allah aşkın, oldu mu hiç? yanii..

seçimler gelirken belediyeler kaçak evlere elektrik doğalgaz bağlarlar, kurala uyan vatandaşın verdiğinden çok daha uygun fiyatla kaçaklara ruhsat verilir. seçim öncesi kim gidip yıkacak Allahını seversen. 1 oy 1 oydur

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet