Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 22:58
Balıkesir - Hasan Can Kültür Merkezi


ALTIEYLÜL'E HASAN CAN KÜLTÜR MERKEZİ GELİYOR
Alıntı:
İstanbul Ümraniye'nin Balıkesirli Belediye Başkanı Hasan Can, bilindiği üzere Altıeylül İlçesine Kültür Merkezi yaptıracağı sözünü vermişti. Can'ın can dostu Zekai Kafaoğlu gazetemizin 27. Kuruluş yılı için geldiği DEMOKRAT'ta Kültür Merkezi inşaatının temelinin yeni Öğretmen Evi'nin olduğu bölgede Aralık ayında atılabilmesinin planlandığının müjdesini verdi.Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ilçesine kazandırmayı planladığı Kültür Merkezi'nin yapımının kesinleştiğini, kardeş belediye İstanbul Ümraniye'nin Balıkesirli Başkanı olan Hasan Can'ın üstleneceği bu önemli eserin büyük bir eksikliği kapatacağını ve kültür merkezine “Hasan Can Kültür Merkezi” adının verileceğini de aktardı.

ÇİZGİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN, BAYRAĞI YERE DÜŞÜRMEDEN..
Başkan Kafaoğlu, Özakbaş Ailesi'nin gazetecilik mesleğinde 50. ve DEMOKRAT'ın 27. yayın yılını kutlamak için ziyarete geldiği Özcan Özakbaş'a Balıkesir ile ilgili önemli müjdeleri ve kapağı açılmamış haberleri aktardı. Kafaoğlu, Özakbaş'a “Öncelikle sizlerin Balıkesir'e basın yayın yoluyla yaptığı hizmetler için müteşekkiriz. DEMOKRAT çizgisini hiç değiştirmeden bugünlere kadar gelmiş ve halkın gönlünde her zaman yeri olmuş bir mevkute olma özelliğini taşımaktadır. Gazetecilik mesleğini doğru yoldan sapmadan yürütmenin günümüz şartlarında ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Vatandaşın gözü, kulağı, sesi oluyorsunuz. Aksi giden şeylerde yetkililerini uyarıyor, kamuoyu yararına görev ifa ediyorsunuz. Tüm çalışanlarınızla birlikte gönülden kutluyorum tüm DEMOKRAT Ailesi'ni” diye konuştu.

GÖREV VE HİZMET AŞIĞI BAŞKAN
Göreve geldiğinden bu yana hep halkın içinde olan ve Altıeylül halkının istek ve taleplerine kulak veren Başkan Kafaoğlu, ilçesinin 81 mahallesine ayak basmadık yer bırakmayı bırakın, defalarca gittiği bu mahallelerde tam bir halk adamı muamelesi gördü.
Kar demedi, kış demedi, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demedi, hep mobildi, hareket halindeydi, koltuk-makam heveslisi hiç olmadı. Sorunları çözmek adına gerçek bir hizmet adamı gibi davrandı, öyle de sürdürüyor hizmet anlayışını. Sonuçta kazanan kendisi oluyor, siyasette önünün daha da açık olacağı ve yükseleceği muhakkak.

İLK KAZMA HAYIRLISIYLA ARALIK AYINDA VURULACAK
İşte bu duygu ve düşüncelerle dinlediğimiz Zekai Başkan, Balıkesir'de olmayan, sadece Karesi AVM ve Salih Tozan toplantı merkezine sahip olan merkeze bir kültür merkezi ya da bir kültür sarayı, artık adına ne derseniz deyin, çok önemli bir eksiği kapatacak eser kazandırmak için kolları çoktan sıvamıştı ve bu eser hayata geçmek için, start verilmek için, ilk kazmayı vurmak için artık geriye gün sayıyor. Yanlış duymadınız, HASAN CAN KÜLTÜR MERKEZİ geliyor Altıeylül'e. Bu Kültür Merkezi nasıl olacak, Kafaoğlu'ndan dinleyelim:

ULUSLARARASI BOYUTTA BİR KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK
“Tabi ki Çocuk Köyü gibi Büyükşehir'in yapmış olduğu uluslararası boyutta bir kültür merkezi olacak. Ama bunun yanın-da yine de kültür merkezlerine ihtiyacımız yok değil. Üniversite şehriyiz, merkezde üç belediye var. Belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının, okulların programları oluyor. Bunlara yer bulunamıyor. Bunu da kardeş şehrimiz Ümraniye Belediyesi yaptıracak. Bununla ilgili ön görüşmelerimizi yapmıştık. Mimarlarını, mühendislerini göndermişler ve ham proje ortaya çıkmıştı. Proje ile ilgili bir protokol imzaladık. Ümraniye Belediye Başkanımız Balıkesirli. Üçüncü dönem belediye başkanlığı yapıyor ve Ümraniye'yi Ümraniye yapan o. O'nun da ismini vermek istiyoruz. Meclisten alacağımız onayla Hasan Can Kültür Merkezi'ni inşallah bu dönem içinde kazandırmayı hedefliyoruz. Hasan Can Kültür Merkezi, ALGEM II ve Kapalı Pazar Yeri inşaatını inşallah bu dönemde tamamlamayı hedefliyoruz. Ayrıca İsmail Akçay tartan pistinin olduğu bölgedeki Yeni Kapalı Spor Salonu'nun yanına Olimpik Yüzme Havuzu yapılıyor. Bu yüzme havuzu oradaki kompeksin içinde. Projelerimiz devam edecek, bizde proje hiç bitmez, hizmet kervanı sürer.”

Başkan Kafaoğlu DEMOKRAT'a ziyarete beraberinde Yeditepe Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Mezunu oğlu Vasfi Kafaoğlu ile birlikte geldi. Kafaoğlu yapılan hizmetler için ise nacizane, “Altıeylül halkı bunu hak ediyor, Altıeylül mutlu insanların yaşadığı bir şehirdir, ne yapsak yeridir" diyor.

Kaynak: http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/gundem/ ...liyor.html

Hayırlı uğurlu olsun.Erdal Düven

1 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 04:06

Öğretmen evinin bulunduğu bölge bir hayli hareketleniyor hukuk barosu öğretmen evi karşısında 10 burada avm şehir hastanesi derken ilerleyen yıllarda çok hareketli bir bölge olacağı kesin tabi bu yapılan yatırımlar emlak piyasayasını ve bölgenin değerine değer katmasına neden oluyor buda bölgede arsa ve mal varlığı olanlar içinde bir hayli önemli hale geliyor

ahmet sert
1 yıl önce - Pzr 12 Mar 2017, 19:15

Hasan CAN Kültür Merkezinin ihalesi yapılmış.Kazanan Şirket:

ÜMRANİYE BEL KARDEŞ BELEDİYE BALIKESİR İLİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE KÜLTÜR MERKEZİ YAPIM İŞİ RIFAT YÜZBAŞIGİL 7.921.000,00 TLahmet sert
4 hafta önce - Prş 22 Şub 2018, 22:50

Alıntı:
ÜMRANİYE BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KARDEŞ BELEDİYE BALIKESİR İLİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE KÜLTÜR MERKEZİ YAPIM İŞİ KOÇAK TAAH+BİNSAN İNŞAAT 4.990.000,00 TL

Daha önce teknik aksaklıklar yüzünden defalarca iptal olan Kültür Merkezi İhalesi en sonunda sonuçlandı, 19 Şubatta ihale vardı.İnşallah artık bir sorun çıkmaz ve kısa sürede faaliyete girer diyelim, hayırlı olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET