Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mustafa OKURs
1 yıl önce - Pts 09 Oca 2017, 01:50

Dallıkavak Tünelinin ihalesi durduruldu Büyük bir bölümü delindi ama Geçen sene durduk yere ihalesi durduruldu şuanda hiçbir şantiye filanda yok çok saçma onu şimdi açsalar ne güzel olurdu o Tünel çoğu arabanin suspansiyonuna bedel olurdu yokuş yukarı zigzag çıkıyon ayip etti Hükümet Rizeden çok oy aliyor diye geçiktirdi Erzurum Rize Artvin yollarını Hortik dagıda 2019 da açılcak diyorlar ama ihalede 2017 11. Ayında delme işlemi bitecek yazıyor seza inşaatda bağlantı yolları ile birlikte yani demem o ki 2019 içinde Rize erzurum arası 2 saat 200 km otoban düz yol olucak

erkan_gs_mk

7 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 00:13

1 yıldan fazla olmuş bu proje ile ilgili herhangi bir bilgi, görsel falan yok.

Kırık tünel inşaatı umarım devam ediyordur. Yukarıda bir üyemiz ise en son Dallıkavak tünelinin durduğunu söylemiş.

Nette araştırdım lakin 2017 yılı bitimine doğru herhangi bir habere rastlayamadım.

Ovit-Kırık-Dallıkavak ve bunun devamında Kavaklıdere tünelinin programa alınması için Cumhurbaşkanına mektup yollanmış.

Misafir abe

7 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 01:44

Kırık Tüneli 2019 Eylül Ayında Açılcak. Dallıkavakda 5 ay önce yine işe koyuldular bu Yaz bitecek yüzde 90 san ama Kırık Tüneli 2019 Eylül en geç

erkan_gs_mk

7 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 19:52

Alıntı:
KAVAKLIDERE TÜNELİ PROGRAMA ALINSIN

Rize-Erzurum karayolu hakkında yaptığı kamuoyu çalışmasıyla dikkat çeken Erzurum AKP eski İl Genel Meclisi üyesi ve Erzurum Kent Konseyi başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu Kavaklıdere Tünelinin programa alınması için Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

Kavaklıdere Tüneli hakkında bir açıklamada bulunan Erzurum Kent Konsey Başkan Yardımcısı Tahsin Bayramoğlu;”Rize-Erzurum karayolunda kısmen tamamlanan ve çalışmaların devam ettiği Ovit Tüneli, Kırık Tüneli ve Dallıkavak Tünelinden başka Kavaklıdere Tünelinin yapılmasıyla bu karayolu 70 km. kısalacaktır. Bu Tünelin yapılması lazım.Cumhurbaşkanımıza bu konuda bir mektup yazdım..Ovit bir rüyaydı bu rüyayı gerçeğe dönüştüren saygıdeğer cumhurbaşkanımıza Erzurum ve Rize halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tüneller bölge için çok önemli. Bilhassa Erzurum-Rize için ayrı önemi var Erzurum bu yol sonunda sahil şehri olacaktır. Ovit tünelinin devamı olan Kırık Tüneli devam ediyor. Dallı kavak Tüneli devam ediyor. En son ayak ise Dallı kavak-Kavaklı Dere arası bir tünel daha yapılırsa Erzurum-Rize arası 150 km.ye düşecektir. O zaman Erzurum Liman şehri olacaktır. Bu hizmetin neticesinde Erzurum gerçek ipek yolu üzerinde bir yatırım üssü olacaktır.

Bu konuda Sn. Cumhurbaşkanımıza bir harita gönderdim. Ancak gönderimin Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliğinden Cumhurbaşkanımıza iletilmeden Ulaştırma Bakanlığına gönderildiğini düşünüyorum. Gönderdiğim haritada Dallı kavak-Kavaklıdere arasındaki mesafenin Sn. Cumhurbaşkanımızın dikkatine sunulmasını istiyorum” dedi.

http://ikizdere.net/kavaklidere-tuneli-programa-alinsin/

Mehmet2553
2 ay önce - Çrş 27 Hzr 2018, 09:54

Kırık ve Dallıkavak Tünelleri ile ilgili son durum nedir acaba? Bilen arkadaşlar varsa cevaplarsa seviniriz. Evet Ovit hayati bir öneme sahipti şükür açıldı ama malum bu 2 tünel Rize-Erzurum arasında ciddi anlamda zamanı kısaltacak tüneller, dolayısıyla çok önemli

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM