Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
eren 952
1 yıl önce - Pzr 11 Hzr 2017, 15:54

Yapan firma iflas etti yeni ihaleye çıkılacak.Kaynak:
http://www.ordu.bel.tr/Haber/GULYALININ-CAZIBESI- ...K/38/40655


Misafir 93c

1 yıl önce - Pzr 11 Hzr 2017, 17:44

ÇİKOLATA PARK PROJESİ, ÜZERİNDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLE YENİDEN İHALE EDİLECEK”

Türkiye’nin en tatlı projesi olarak nitelenen Çikolata Park’la ilgili sürece de değinen Başkan Yılmaz, “Çikolata Parkımızın ihalesini yaptık, projesini onayladık ve bütçesini hazırladık ancak işe başlayan müteahhit firma iflas etti. Şimdi sözleşmeyi iptal edip yeni bir ikmal proje hazırlayarak yeniden ihaleye çıkacağız. Bunun yanında proje üzerinde birtakım tadilat ve değişiklikler yapacağız. Çünkü günün şartları yeni ihtiyaçları da ortaya çıkarıyor. Çikolata Park, yaklaşık 60 dönümlük alan üzerinde çok önemli bir yer. Burası sadece Gülyalı açısından değil, Ordu ve Giresun açısından da çok ciddi cazibe merkezi. Gerekli talimatları ekiplerimize verdik. Allah izin verirse yeniden ihaleye çıkmak suretiyle Çikolata Park Projemize ilişkin taahhüdümüzü yerine getirmiş olacağız” dedi.


Misafir c23

1 yıl önce - Pts 19 Hzr 2017, 14:13

Proje biterse, arap turistler bölgeyi cennete çevirirler. Yeter ki, uçak seferleri aksamadan devam etsin. Ordu şaha kalkmak üzere.Misafir a07

1 yıl önce - Pzr 25 Hzr 2017, 09:25

Yapıldımı

Misafir 0c7

9 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 21:24

Proje bitmiş olması gerekiyor. Gelişmeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

ahmet5252
6 ay önce - Cum 18 May 2018, 13:23Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesine OrduGiresun Havalimanı yanında yapılan Çikolata Park Projesi’nde çalışmalar hızlı şekilde ilerliyor.
Gülyalı ilçesini cazibe merkezine dönüştürecek projenin yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Proje alanında yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları, üst kat seyir terasındaki seramik döşeme imalatları ve çevre aydınlatma ile ilgili altyapı çalışmaları tamamlandı. Çocuk oyun grubu ve fitness aletlerinin montajı yapıldı, yürüyüş yollarının tesviye çalışmaları ise bitmek üzere” dedi.
Başkan Enver Yılmaz, projenin öngörülen takvim içerisinde hizmete sunulacağını belirterek, “Restoran ve nikâh salonu olacak yapılardaki iç mekân çalışmaları ile satış büfelerinin çelik imalatları devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda ise döşeme, yürüyüş yollarının baskı beton imalatları ile boya, sıva vb. iç mekân imalatları, peyzaj çalışmaları ve aydınlatma elemanlarının montajı yapılacak. İnşallah projeyle ilgili çalışmaları öngörülen tarihte tamamlayarak, çok güzel bir yaşam alanını daha vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

8 bloktan oluşacak
Yapılan revizyonla birlikte 8 blok olarak planlanan projede A ve B1 Blok, 938 m2 kapalı alana sahip olup 320 m2 restoran, mutfak, çocuk oyun alanı, bay ve bayan wc, bay ve bayan mescit ve abdest alma yerleri, depolama alanları, personel odası ve ofislerden oluşacak. B3 Blok, 550 m2 kapalı alana sahip olup 367 m2 çok amaçlı salon, bay ve bayan wc, fuaye, depo, elektrik odası ve kulisten meydana gelecek. C Blok, 370 m2 kapalı alana sahip olup içerisinde 117 m2 ve 81 kişilik, 192 m2 ve 156 kişilik olmak üzere toplam iki adet nikâh salonu, bekleme salonları, bay ve bayan wc yer alacak. Satış birimlerinin faaliyet göstereceği E ve F Blok’ta ise 1 adet 47 m2, 3 adet 117 m2, 1 adet 164 m2 ve 3 adet 288 m2 satış birimi yapılacak. B2 Blok geçiş alanı ve D Blok ise seyir terası olarak hizmet verecek. B1, B3 ve C Blok’ta da seyir terasları olacak.
Çevre düzenlemesi kapsamında ise sert zemin kaplamaları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, 30x50 m ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı saha ve halı sahaya ait giyinme odası, 1 adet akrilik zemin kaplamalı basketbol ve voleybol sahası, çevre duvarı ve ferforje imalatları, çevre aydınlatma elemanlarının ve giriş takı yapılacak.

Habertürk alintidirahmet5252
5 ay önce - Çrş 11 Tem 2018, 11:06

Ordu Giresun Havalimanı ile birlikte gelişimini sürdüren Gülyalı ilçesi, Türkiye'de ilk olacak Çikolata Park'ı dört gözle bekliyor. İnşaatında sona gelinen Çikolata Park'ın Ağustos ayının sonunda yüklenici firma tarafından teslim edilmesi bekleniyor.Ordu'da 60 bin 534 metrekarelik alan üzerinde kurulan Çikolata Park'ın Ağustos ayı itibariyle tamamlanacağı belirtildi.

Gülyalı'ya yapılacak olan Çikolata Park'ın yapımına devam edildiğini hatırlatan Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, Çikolata Park'ın ilçeye ayrı bir değer katacağını kaydetti.

"Sona yaklaşıldı"

Şen, Çikolata Park'ın son durumu hakkında bilgiler vererek; "Çikolata Park'ta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Artık sona yaklaşıldı. Ağustos ayının sonu gibi Gülyalımızda inşasında sona gelinen Çikolata Park bitecek ve halkımızın hizmetine sunulacak. Ordu Giresun Havalimanı'nın yanına Çikolata Park'ın da eklenmesiyle birlikte Gülyalı ilçemiz gelişimini sürdürecektirTürkiye'de bir ilk olacak olan Çikolata Park projesi, ilçemizde yaşayan ve yakın bölgelerde bulunan vatandaşlarımız için sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bir değer olacaktır." dedi.

Başkan Şen, Çikolata Park projesinin Gülyalı'ya kazandırılmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın büyük desteği olduğunu söyledi.

Yaklaşık 5 milyon lira maliyetle 8 bloktan oluşacak Çikolata Park'ın içinde; 938 m2 kapalı alana sahip olup 320 m2 restoran, mutfak, çocuk oyun alanı, 117 m2 ve 81 kişilik, 192 m2 ve 156 kişilik olmak üzere toplam iki adet nikâh salonu, Çevre düzenlemesi kapsamında ise sert zemin kaplamaları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, 30x50 m ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı saha ve halı sahaya ait giyinme odası, 1 adet akrilik zemin kaplamalı basketbol ve voleybol sahası olacak.

Ordu Hayat/Gözde Özgür (Özel Haber)


tolga_antalya
1 ay önce - Çrş 07 Ksm 2018, 18:03

projede ne durumda bilgisi olan var mı?

ahmet5252
1 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 08:53

EN TATLI PROJE TEKİNTAŞ’A NASİP OLACAK ÇİKOLATA PARK GÜN SAYMAYA BAŞLADI
Fındık üretiminde ilk sırada yer alan Ordu'da, ürünün en fazla kullanıldığı alana yönelik Ordu Büyükşehir Belediyesince yürütülen ve %80'i tamamlanan “Çikolata Park Projesi”nin bahar aylarında hizmete girmesi planlanıyor. Başkan Engin Tekintaş projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısı da büyük olacaktır” dedi.
Fındık üretiminde ilk sırada yer alan Ordu’da, ürünün en fazla kullanıldığı alana yönelik Ordu Büyükşehir Belediyesince yürütülen ve %80’i tamamlanan “Çikolata Park Projesi”nin bahar aylarında hizmete girmesi planlanıyor. Başkan Engin Tekintaş projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısı da büyük olacaktır” dedi.

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde yapımı süren “Çikolata Park Projesi”nin, %80’i tamamlandı. Türkiye’nin en tatlı projesi olarak nitelendirilen Çikolata Park’ın yapımı, Avrupa ve Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’nın yakınında 60 dönüm alan üzerinde devam ediyor.

NİSAN, MAYIS AYINDA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR

Kentin turizm ve ekonomik yapısına önemli katkı sağlaması planlanan proje kapsamında, Türkiye’nin en önemli ürünlerinden fındığın kullanıldığı çikolatanın imalat ve satış noktaları yapılıyor. Deniz kenarındaki projede fındığın tarihini yansıtan müzenin yanı sıra seyir terası, çocuk oyun parkı ile sportif alanlar, restoran, düğün salonları ve çok amaçlı salon da yer alacak. “Çikolata Park Projesi”nin, yılbaşında tamamlanması ve nisan, mayıs ayında da hizmete girmesi hedefleniyor.

“FINDIK MÜZESİ” DE PLANLANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, projeyi yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Tekintaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem Karadeniz hem de Ordu için çok özel bir mekân oluşturulduğunu söyledi. Yeme içme ve çikolata üretim mekânları, nikâh salonları, çok amaçlı salonlar olmak üzere çok geniş bir yapının ortaya çıkacağını belirten Başkan Engin Tekintaş, kır düğünü yapılabilecek özel mekân, halı saha, basketbol sahası, yeşil alan, yürüme yolları, denize açık iskele, yaklaşık 300 araçlık otoparkın da içinde bulunduğu alanın günü birlik vakit geçirilebileceği özel mekânlardan biri olacağını ifade etti. Başkan Tekintaş, 2014 sonunda yapımına başlanan projenin, neredeyse kullanabilecek noktaya kadar geldiğine dikkat çekerek proje içerisinde fındığa ilişkin müze oluşturulmasının da hedeflendiğini dile getirdi.
İSTİHDAMA DA KATKI SUNACAK
Projenin en güzel yerlerinden biri olacak ve sahile açık, her yeri görebilecek bir seyir terası da inşa edildiğini bildiren Başkan Tekintaş, “Bu yapıyı yılbaşına kadar hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İnşallah nisan, mayıs ayı itibarıyla hem hizmet sunumu hem de mekânların güzellikleri ortaya çıkmış olacak” dedi. Başkan Engin Tekintaş, sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısının da büyük olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:
“Temel ürünlerinden biri fındık olan çikolatanın burada en iyi şekilde yapımını ve sunumunu sağlayacak bir alan inşa ediliyor. Diğer taraftan da asıl olan istihdamdır. İstihdam açısından da bakınca hem üretim hem satış sürecinde çok sayıda arkadaşımız çalışacak. 70’in üzerinde kişinin çalışacağı bir mekân olacak. Dolayısıyla Gülyalı’daki kardeşlerimize de teknik olarak gıda mühendisi, makine mühendisleri gibi birçok kişiye katkı sunacak. Diğer taraftan da sosyal amaçlı olduğu için sportif faaliyetlere de katkı sunabilecek bir alana dönecek.”
TURİZM YÖNÜNDEN ÖNEMLİ KATKISI OLACAK
Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise projenin kısa sürede açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Söz konusu projenin turizm yönünden katkısının önemli olacağı düşüncesini paylaşan Başkan Şen, şunları söyledi:
“Yerli ve yabancı bütün turistlerimizi burada ağırlamaktan onur duyacağız. Çünkü havalimanının hemen yakınında olması bir tarafında da uluslararası kara yolunun geçmesi buraya turizm yönünden gerekli katkıyı sunacağına inanıyoruz. Küçük de olsa butik otellerimiz hizmete giriyor. Yakın zamanda da bir tane açılacak. Yine bu tür talepler var. Onları da değerlendiriyoruz. İnşallah gelecekte biz hak ettiğimiz ve beklenti içinde olduğumuz turizmden gerekli katkıyı alacağız.”

Orduistibalsayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET