Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Teknik Üniversitesi
« önceki   123 ... 414243

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 43
Özkan_Bayhan

1 yıl önce - Çrş 18 Oca 2017, 22:25

Bursa Teknik Üniversitesinin Yıldırım ve Mimar Sinan Kampüslerinden çektiğim bazı fotoğraflar paylaşmak istiyorum. BTÜ Yıldırım Yerleşkesi eski Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinin olduğu yerde inşa edilen yeni bina. Asansörlü ve güzel sınıfları ile dikkat çekiyor. Mimar Sinan Yerleşkesi ise kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesinin kampüsleri. BOÜ kapatılınca bu binaya BTÜ yerleşti. İtiraf etmek gerekirse Bursa Orhangazi Üniversitesinin kampüsü gerçekten harikaydı. Özel üniversite olduğundan yatırım yapılmıştı. Asansörlü kampüs, geniş, ferah ve akıllı donanıma sahip sınıfları vardı.

Bursa Teknik Üniversitesi Yıldırım Yerleşkesinden Fotoğraflar:


(+)(+)(+)


Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesinden Fotoğraflar:


(+)(+)(+)Ve Bonus, Yıldırım Yerleşkesinden Uludağ Manzarası.

(+)


Volkan__34
1 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 00:56

Bu nasil universite? Ogrenciler nerede? Hocalar nerede?

Musa Dmr
1 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 10:11

Alıntı:
Bu nasil universite? Ogrenciler nerede? Hocalar nerede?

yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz:)
sınıfta dersteler demekki öğrenciler:)Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 19 Oca 2017, 12:17

Yaz BTÜ'nün sitesine Akademik Takvim diye öğrencilerin nerede olduğu belli olur.

Misafir 000

1 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 12:32

Bursa'nın en önemli bu yatırımı ne oldu?
27 Şubat 2017 Pazartesi, 07:26
Ersel PEKER
erselpeker@bursahakimiyet.com.tr

Kentimizde uzunca süre konuşulan en önemli yatırımlardan biri olarak da gösterilen Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) yapımıyla ilgili Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'ın dışında kimsenin ağzını bıçak açmıyor.
Zira hükümetin her ile bir üniversite projesince kentimiz de payına düşeni almış olmasına rağmen ne yazık ki iki yıl yatırımın nereye yapılacağıyla ilgili tartışmalarla geçmiştir.
Netice itibarıyla Kestel'e yapılmasında karar kılınan Bursa Teknik Üniversitesi'nin ana kampusu inşaatına bir türlü başlanılamamasıyla da iki yıl daha ilave kayıp zaman oluşmuştur.
Yapılacak kampus inşaatı alanı içinde kalan vatandaşa ait yerlerin ücretleri ödenip kamulaştırılması yapılmış olmasına rağmen, en küçük bir gelişmenin olmayışına TBMM'de Bursa'yı temsil eden siyasi iradenin de yatırıma olan ilgisizliği hayret edici boyuttadır.
Evet, Orhangazi Üniversitesi'nin 15 Temmuz sonrası lağvedilerek mevcut binalarının Bursa Teknik Üniversitesi'ne devredilmesi kampus yapımı sürecini sekteye uğratmıştır.
İyi de, kampusun Kestel'e yapılacağının açıklanmasıyla başta Kestel Belediyesi'nin üniversite gençliğine hitap edecek plan, proje çalışmalarıyla birlikte bölgede yaşanan yatırım hareketliliği bu yüzden durmuştur.
Aynı şekilde ilçe halkında da pekala haklı olarak üniversitenin Kestel'e yapılmaktan vazgeçilip yatırımın başka bir yere kaydırıldığı görüşü hakim.
İnşaatın başlamasına ilişkin somut bir gelişmenin olmayıp beklentilerin gerisinde kalınması hiç şüphe yok ki, en çok Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'ı güç durumda bırakmıştır.
...

Kaynak : http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/ersel-p ...-9934.htmlMisafir b83

9 ay önce - Cum 16 Hzr 2017, 17:05

Özür dilerim yukarıda mesajımı yazarken yanlışlıkla tuşa basıp mesajı henüz bitirmeden gönderdim o yüzden anlamsız bir mesaj ortaya çıktı. O mesaj silinirse memnun olurum. Neyse şu anda Bursa'ya kurulması planlanan Bursa BTSO Üniversitesi ve Sınav Eğitim Kurumları Başkanı Gıyasettin Bingöl tarafından kurulması planlanan bir özel üniversite daha var.

Haberin detayına buradan ulaşabilirsiniz; http://www.bursaport.com/haber/egitim/bursaya-yen ...80378.html


Misafir 563

4 hafta önce - Pts 19 Şub 2018, 12:36

Ayrıca bir de Cavit Çağlar'ın Mudanya Yolu'na çephe olacak olan ünivesite projesi var. Yani 2 yıl içinde Bursa net olarak 3 vakıf üniversitesine kavuşacak. Bir ara otosansit'e Emir Sultan tıp Üniversitesi kurulacağı da konuşuldu, ama o biraz zor. Keşke sadece tıp üniversitesi kurulabilse.sayfa 43
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 414243
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet