Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Fatih Ağa
2 yıl önce - Cum 05 Şub 2016, 01:53

20 YILLIK SERÜVENDE FİNALE DOĞRU !

Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünde 15 Şubat 2016’da açılacak olan Üniversite Hastanesinin ruhsat işlemleri için Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü denetim yaptı.

Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünde bitme aşamasına gelinen hastanenin denetimi sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Denetime; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu, Fakülte Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Can Kürkçüoğlu, Hastane Baş Müdürü Abdullah Göçmez ve çok sayıda uzman hekimler katıldı.

ŞANLIURFAMIZA HAYIRLI OLSUN

Araştırma Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Can Kürkçüoğlu, çok anlamlı ve önemli bir günde olduklarını söyleyerek; “ Valilik ve sağlık müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz, bizimle ilgilendiler. Bugün bizim için önemli bir gün hastanemizin açılışına biraz daha yaklaşmış olduk, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, Şanlıurfa’ya hayırlı olsun” dedi.

FİNALE AZ KALDI

Araştırma Fakültesi Baş Müdürü Abdullah Göçmez ise; “ Bugün nihayet 20 yıllık bir hastane serüveninin finaline yaklaştık, hastanemiz 10 ile 15 Şubat itibariyle yeni yerine taşınmış olacak. Bugün Sağlık Bakanlığı bütün ekibi ile hastanemizin sağlık müktesebatına uygun ruhsatlandırma yapmak için burada bulunuyor. Hastanenin tüm birimleri, gerek servisler gerekse poliklinikler gerekse yoğun bakımların uygunluğu denetlendi. Hastanemizin açılmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

72 UZMAN DOKTOR İNCELEDİ

Harran Tıp Fakültesi hastanesinin uygunluğunu 72 uzman doktorla inceleyen İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu, son raporlarını yazmak için incelediklerini dile getirerek şöyle dedi; “ Şubat ayı itibari ile ilimizin en büyük sorunu olan yatak sorununu çözmek adına Üniversitemiz, Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Bakan Faruk Çelik’in talimatıyla hastanemizi bir an önce açmak için bir mücadele içerisindeyiz. Bugün yaklaşık olarak 72 uzman doktor ve konunun uzmanı arkadaşlarla üniversitede bir değerlendirme yaptık, bugün son raporu hazırlayıp bakanlığımıza ileteceğiz. İlimiz ve ülkemiz adına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İncelemelerin artında inceleme ekibi ve Hastanenin yönetimi acil çıkışında hatıra fotoğrafı çektiler.

http://www.urfahizmet.com/haber/saglik/20_yillik_ ...ogru/85354


Fatih Ağa
2 yıl önce - Çrş 17 Şub 2016, 19:42

Vatandaşın Ayağı Tıp Fakültesine Alıştı

Yaklaşık 3 gün önce hizmete giren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, yeni açılmasına rağmen günde yaklaşık 2 bin kişiye sağlık hizmeti verdi. Bu rakam birçok özel hastanenin ve devlet hastanesinin üstünde.

Yoğun ilgiye Tıp Fakültesi doktorları da çok şaşırdı. Son model cihazlarla Urfalılara sağlık hizmeti vermek hastane çalışanlarını da çok mutlu ediyor.

EKSİKLİKLERİ HIZLA GİDERİLİYOR

Şanlıurfa merkezden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen hastaların ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdiği Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde bölge hastanelerinde olmayan birçok teknolojik cihaz bulunuyor. Tek kişilik ve iki kişilik hasta odaların bulunduğu Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, Şanlıurfa’dan Çevre illere hastane sevkinin önüne geçeceğe benziyor. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesine hasta yakınlarının konaklamaları ve barınmaları için prefabrik bir tesis yapılması planlanıyor.

TIP FAKÜLTESİ SON MODEL HASTANE OLDU

Hastanenin son model hastane olduğunu ve aynı zamanda hem laboratuvar olarak hem de radyoloji ünitesi olarak çok üst düzey özel cihazlarının bulunduğunu söyleyen Radyoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Çeçe, radyoloji bölümüyle ilgili şu bilgileri verdi; “Ameliyathanemiz, yoğun bakımlarımızla birlikte çok özel cihazlarla donatılmış. Radyolojide şu anda bölgemizde tek olan 3 Tesla ve Sessiz MRG cihazı var. Bu cihaz bölgedeki hiçbir hastanede yok. Özellikle sessiz düzeyde MRG getirdik ve MRG görüntülerinin her şeyini çekebileceğiz. Aynı zamanda tomografi cihazımız da öyle. Bu cihazda Türkiye’de bir tek bizim hastanemizde var. Bu cihazda özellikle kalp görüntülemelerinin hepsini yapabileceğiz. Ayrıca meme görüntülemeyle ilgili monografi cihazımız var. Mamografi cihazımızda Türkiye’deki en önemli cihazlardan biri, bölgede tek cihaz bizde. Her türlü röntgen yapa biliyorsunuz. Ayrıca Dijital Floroskopi cihazımız da mevcut. Bu cihazla özellikle kalın bağırsak, ince bağırsak mide ve 12 parmak bağırsağını görüntüleye bilmek için Urfa için bu cihazımız da çok önemli. Full Motorize Dijital röntgen dediğimiz yeni teknoloji röntgenlerimiz var.

HASTALAR ARTIK ANKARA’YA YADA BAŞKA BİR İLE GİTMEYECEK

Urfalı vatandaşlarımıza en güzel sistemleri bu hastanemize getirmiş bulunuyoruz. Zaten vatandaşlarımızın ilk günden bu yana ilgisi var. İnşallah onların bu ilgisini memnun kılabiliriz. Şu anda yoğun bakımda laboratuvar ve radyoloji ünitesi var, bir başka yere gönderilecek hastamız yok. Radyoloji yöntem olarak tüm teknikleri yapabiliriz. Yani bir hastamız radyoloji görüntülemek için Ankara’ya yada başka yere gitmeyecek. Zaten bizim kan nakli operasyonlarımız da geçen haftadan itibaren başladı. Ankara, İstanbul ve başka yerlerde perişan olmayacak. Kendi şehrinde tedavisini görecek ve inşallah memnun kalacaklardır.”

TIP FAKÜLTESİ DOKTORLARI DA İLK GÜNDEN BU KADAR YOĞUNLUK BEKLEMİYORMUŞ

Hastaneyi ayın 15’inde açarken bu kadar hasta yoğunluğunun olacağını beklemediklerini söyleyen Radyoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Çeçe,” Maşallah çok ciddi bir şekilde talep ve ilgi var, buda bizi memnun ediyor. Şu anda ortalama 1200 hastayla başladık. Bunun ortalama 2 bine ulaşacağını düşünmüyorum. Şehir e uzak olması nedeniyle gidiş gelişlerimiz sağ olsun belediyemiz bu konuda hatları yoğunlaştırdı vatandaşlarımız da çok rahat bir şekilde ulaşıyor. Sayının çokta artacağını düşünüyoruz. Tabi yeni bir sistem kuruluyor, tamamen hastane yeni ve tüm sistemleri yeni sağ olsun milletvekillerimiz bakanlarımız teknolojik cihazlar olarak her türlü destekleri verdiler. Buda Urfalıya büyük bir hizmet. Tabi yeni hastanemiz içeresinde eksiklerimiz olacak ama çok kısa sürede bunları halledileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

HASTA YAKINLARI HASTANEDEN MEMNUN

Şanlıurfalı hasta yakınları da hastaneden memnun. Hasta yakını Ahmet Tatlı “Hastaneden çok memnunuz ama şu anda bizim demek istediğimiz hastanemizden bir bilgi almak istediğimiz arkadaşla muhatap olacağız kimse bilgi vermiyor, hastane yeni olduğu için şu anda tam bir net bilgi alamıyoruz. Dün geldiğimizde bugün öğleden sonra daha iyi karşılama gördük. Doktorla görüştük hastamızla daha iyi ilgileneceğini söyledi, şu anda hastaneden memnunuz. Hastamız kalp krizi hatalığı için gelmişti. Kalp krizini atlatır inşallah doktor servise çıkartma ihtimalimiz var dedi. Doktorla görüştük hastamızın bir sıkıntısı var mı diye, doktorda gerekli müdahaleyi yapacağız yarın servise ya da taburcu edeceğiz inşallah” dedi.

http://www.sanliurfa.com/vatandasin-ayagi-tip-fak ...671534647/


Fatih Ağa
9 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 23:36


(+)Şanlıurfa'da bir ilk!

PET/CT Kanser Teşhis Cihazı Hizmete Girdi.


Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Sivil Toplum Kuruluşlarıyla toplantı yapan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, üniversitede yeni hizmete alınan cihazlar konusunda bilgiler verdi.
Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, Üniversite Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Emre Erkuş ile başhekim yardımcılarının da hazır bulunduğu, Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine yeni getirilen PET/CT (kanserin ilk teşhisi) cihazı hakkında bilgiler verildi.

Üniversitede yeni kurulan Nükleer Tıp Ünitesi hakkında STK temsilcilerine bilgi veren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Kanserin ilk teşhisi, yaygınlığının belirlenmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılması için tüm aşamaların bu cihaz ile gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Kanser teşhisi konusunda Urfa dışına sevki önleyecek olan PET/CT cihazının önemine değinen Rektör Taşaltın, “Teknolojik yenilikleri takip eden hastanemizin Nükleer Tıp Ünitesinde faaliyet gösterecek olan cihazımızla, kanserli hastaların erken tanısı yapılabilip tedavi sürecine yönelik adımlar başlatılmış olacak. PET/CT ile kanser haritası çıkarılarak bu hastalık ile etkin bir mücadele sağlanacak. Böylece bölgemizdeki hastalar başka şehirlere gitmelerine gerek kalmayacaktır. Üniversitemiz, bölgemizde örnek olma yolunda yeni teknolojileri bünyesine katmaya devam etmektedir. Şanlıurfalı hemşerilerimiz her türlü şikâyetlerinde hastanemizi tercih edebilirler” diye konuştu.

Yeni alınan PET/CT cihazıyla ilgili toplantıda STK temsilcilerini bilgilendiren Başhekim Doç. Dr. Emre Erkuş, toplantının sonunda hep birlikte Nükleer Tıp Ünitesini dolaştılar.

http://ajansurfa.com/tr-tr/haberler/24163/sanliur ...mete-girdisayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler