Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 151617 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
Misafir cfb

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:51

Bir tane güçlü insan on tane cılız insana bedeldir.İki milyonluk içi boş şehir olmaktansa gelişmiş,,güçlü bir şehir olalım nufusumuz olduğu gibi kalsın.Şehirlerin güçlü olmasıda içinde yaşayan insanların vasıflı olmasıyle olur

Misafir cfb

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 10:48

Türkiyede trabzon nufusuna kayıtlı insan sayısı birmilyon beşyüzyirmiiki bin.Bu sayının dörtyüz binide akçabat nufusuna kayıtlı

Misafir 965

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:13

Kayıtlarla kendimizi oyalamıyalim.Herkes çok iyi biliyorki Turkiyede ben Trabzonluyum diyen sayısı 3 ile 4 milyon arasıdır.Ornek ben ve 2 oğlum nüfus başka ilde ama kim ne zaman nerede sorsa tek kelime var Trabzonluyum.

Misafir 710

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:21

3-4 milyon trabzonlu az bence 30 40 milyonsunuz. Hey Allahım

Misafir 965

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:40

Ne oldu beyfendi sen başla saymaya insanlar yalanmı söylüyor bendede sonuna kadar doğru.Bizde 5 kişilik bir aileyiz Ama sonuna kadar Trabzonluyuz.Heryerde Trabzonluyuz ama nufus olarak bağlantımız yok.Hatta ben hariç evimde Trabzonsporluda yok ama ailem çocuklarım memleket diye Sorana sormayana sosyal medya vs Trabzonluyuz der.3 ile 4 milyon çok ama çok doğru.

Misafir 8ce

7 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:47

Bence doğru 3ile 4 milyon rahat var ülkede Trabzonlu

mustafinyo 61
7 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 01:26

trabzonda yaşayan misafirlerin önyargı dolu düşüncelerine katılmamakla beraber bazı söylediklerine hak veriyorum. trabzon kesinlikle bundan çok daha iyisini hak ediyor. doğru düzgün bir belediyecilik görmüyoruz maalesef. vizyon sahibi çalışkan, bahane değil de çözüm üreten bir belediyeyle trabzon şu görüntüsünü çok değil 5 yıl içerisinde harika bir surete dönüştürebilir. bahsedildiği gibi şu meydan altı sahillerimiz ve moloz sahil şeridi güzel bir şekilde peyzaj edilip güzel mekanlar açılırsa,ki hiç zor bir şey değil bu, şehir çok hoş bir görüntüye bürünecektir. zannedersem bunların çalışması çoktan başladı bile. besirliden yapımına başlanan gülcemal projesi de tez elden bitirilebilirse trabzon karadenizin en güzel sahil bandına sahip şehirlerinden biri oluverir bir anda. ama plâjlarımızın olmayışı bizim her zaman defomuz olarak kalmaya devam edecek tâbi. şehrin çok eskilerden bugüne gelmesi yollarının sokaklarının dar olasına sebep olmuş. bu yüzden uzun ve geniş çarşılarımız yok. dar ve engebeli virajlı tarihi çarşılara sahibiz. bunlar birer tarihi mirastır. bunları korumakla beraber deminki misafir arkadaşların da istediği gibi geniş modern dükkânlı mağazalı falan bir iki piyasa caddesi olusturabilmeliyiz trabzonda. bu nasıl olur nerde olur bilmiyorum ama trabzonu daha da büyütmek ve carsisini dar bir yere mahkum olmaktan kurtarmak için bu şarttır. bence trabzon batıya değil doğuya yani yomra tarafına doğru gelişmeye devam etmelidir. o taraf arazi bakımından da daha meyilli ve düze yakın bir sekle sahiptir. pelitli çimenli yalıncak çok modern ve çok canlı bir yaşam alanına dönüştürülebilir. bu potansiyeli fazlasıyla vardır. hatta yıllardır söylüyordum degirmendereden dogusunu ikinci bir ilçe olarak ilan etmeliler bence. büyükşehir belediyesi yeni binasını yalıncakta inşa edecekmiş. bu güzel bir haber. bundan başka bir iki hastane birkaç devlet kurumu da bu taraflara yapılırsa şehir bu taraflara doğru yonelmeye başlayacak ve inşaatlar siteler caddeler meydanlar yapılacak. derken bir bakacaksınız şehrin doğu tarafı alternatif bir trabzon oluvermiş. insanlar artık meydanlara gitmeye ihtiyaç duymamaya başlamışlar . çünkü yaşadıkları yer artık meydan kadar canlı hatta daha da eğlenceli bir yer oluvermiş.. bunlar hiç de hayal değil bence. dedim ya vizyon sahibi bir belediye başkanı ve iyi bir ekip 10 yıl içinde trabzonu insanların gıpta ettiği bir şehre çevirebilirler. vesselâm.

Misafir 37f

7 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 12:41

Başka memlekelerde yaşayıp oranın nufusuna kayıtlı Trabzonluyum diyen sayısı çok olabilir ama sayısını tabiki bilemeyiz çok fazlada önemi yok.Trabzonun ağırlığı yetiyor zaten,nufusu bizden çok fazla olan şehirlerin bizim kadar ağırlığı yok.

senoly
3 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 03:08

Samsunlularda şehirlerini çok ovuyorlar ama kıstasları Trabzon.. madem gelişkin bir şehrini var sakarya ya da izmit ile yarıştirin da görelim..gelişmişlik nüfusla ölçülmez.nüfusun belli bölgelere yığılması geri kalmış ülkelerde genelde yaşanan bir durum.
Kaldıki Trabzon belki sanayi ve nüfus alanında değil ama 100 yıl bile olsa oraylà bağlantısını kesmeyen ve seven çok kalabalik insan potansiyeli çok yüksek olan türkiyedeki ender bir şehirdir ve Son yıllarda da atağa gecti .

Misafir 779

3 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 09:06

Kıtasımız Trabzon mu? Vallahi fark cok bariz be... Hic ayarımız değilsiniz. Sizin denginiz su an Corum Ordu. Cok fırın ekmek yemeniz lazım. Hicbir zaman Samsun gelişmişliğine ve nüfusuna erişemeyeceksiniz. Yapacak bir sey yok.

sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET