Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Kusur Bulanoğlu
7 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 00:35

Mersin-Kazanlı-Karataş ordan da deniz üzerinden Hatay'a yol açılsın.33 km bişi değil 🤣..İzmir'e yapılacak proje gibi...

Sergen123
7 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 15:36

Alıntı:
Tamam çokta takılmadık zaten. Hatta tebrik ettik. Kendi belediyemizide eleştirdik.
Ama bazen etikettir, sekil şemaldır, isimdir bunlar önemli olur.
Samsunun ilk adım ilçesi k harfiyle başlayan bir şey yapsa ilk harfler mi kullanacak yani...

Illa işletme isminin ilk harfleri olacak diye birşey yok dedik.

İsim şekil olarak basit ve kabul edelim ki çok çekici olmayabilir. Ama isimden dolayı ben buna binmem diyen olmaz herhalde. Ayrıca paylaşıldı mı bilmiyorum ama Türkiye'deki en hızlı deniz otobüslerinin geleceği söyleniyor. İçinde Hatay yemeklerinin bulunacağı bir restoran olacak.

Mersin tarafından bakınca otobüse ve trene nazaran daha kısa sürede gidilecek. Fiyat olarak otobüse göre uygun ama tren fiyatını bulamadım. O hatta sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Kıbrıs hattında uçakla rekabet edilecek. Hatay-Kıbrıs bazen iki bazen bir firma sefer düzenliyor yılın farklı zamanlarında ve tek firma kalınca fiyatlar çok yükseliyor HADO iyi bir alternatif olacak. Hatay'dan Kıbrıs'a okumaya giden çok öğrenci var, çalışan da var. Ama yine de bekleyip görmek lazım.

Beyrut hattı ise eğer ilgi görürse rakipsiz olacak. Sanıyorum o hat Suriye biraz durulunca açılacak. Hatay'dan Beyrut'a uçakla gidilebilir ancak İstanbul aktarması var bunu kimsenin çekmek isteyeceğini düşünmüyorum. Maliyet anlamında da süre anlamında da net olarak deniz yolu avantajlı duruyor.

İnşallah 23 Nisan'a yetiştirebilirler. Başkan Lütfü Savaş'ın dediği gibi şimdilik sadece Hatay'ın projesi gibi duruyor ama büyüyüp olgunlaşabilirse yeni hatlarla tüm Güneydoğu ve Akdeniz'in projesi haline gelebilir. Hayırlı olsun.

En son Sergen123 tarafından Prş 15 Şub 2018, 15:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serkan33

7 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 15:40

Kocamaz’ın yapamadığını yaptı Lütfü Savaş helal olsun hem de Hatay Büyükşehir’in bütçesi Mersin’in çok daha altında olmasına rağmen, bravo başkana

Bu sayede Mersin-Hatay arası iç turizm olayı daha da gelişecek, zaten iki ilden gitgeller çok fazla oluyor akrabalık ilişkileri de yoğun iki ilin, artık sıkıldığımız an Marina’dan atlayıp İskenderun’a rahatça gidebileceğiz, onlar da sıkıldıkça Mersin’e gelecekler .

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET