Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Amasya - Suluova
« önceki   12345

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
bahadır 0302
1 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 09:00

Taşımalı Eğitim Yapan Okul Servisleri Denetlendi.
-Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlı ekipleri işbirliğinde, öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla temel eğitim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan araçları ve sürücüleri denetlediler.
2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminde öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde birçok başlıkta incelemeler yapıldı.
Okul servis araçlarında araç sürücülerin ruhsat ve ehliyet kontrolünü yapan ekipler, araçların cam ve pencerelerinin sabit olması, koltuklarda emniyet kemeri bulunması, yolcu kapasitesinin kontrolü, okul taşıtı ibaresi, araç arkasında kırmızı ışıklı “Dur” lambasının çalışır durumda olup olmadığını, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması durumunu, araç yaşı, araç bakım onarım takip formu, iç dizaynı ve malzemelerin yapısının denetlendiği incelemelerde ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğinin öngördüğü periyodik muayenelerin yapılıp yapılmadığı denetlendi.
Sürücü ve rehber görevlilerine uyarıların ve bilgilendirmelerin yapıldığı denetimde ayrıca sürücülerin yaşı, sahip oldukları sürücü belgeleri, yurt içi taşımacılığı sürücü mesleki yeterlilik belgesi ve gerekli diğer dokümanlarının olup olmadığı incelendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, öğrencilerin rahat, güvenlikli ve sağlıklı bir şekilde okullarına taşınmaları için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf ettiklerini belirterek, öğrencilerimizin emanet edildiği okul taşıtlarına yönelik denetimlerin 1. dönemde olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.
Öğrencilerle de bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, herhangi bir sorun gördüklerinde veya yaşadıklarında mutlaka kendilerine bilgi verilmesini istedi.
Denetimlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ile Şube Müdürü Uğur Menekşe Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür ettiler.
Kaynak: AA-Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan


bahadır 0302
1 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 08:23

Anaokulu Öğrencilerinden Şehitlere Vefa.
-Suluova Mihri Hatun Anaokulu’nun minik öğrencileri, Şehitlerimiz için “Şehidim Sen Rahat Uyu Biz Vatanı Bekleriz“ etkinliğini düzenlediler.
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütlerine yönelik olarak başlattığı "Zeytin Dalı” harekâtına katılan Mehmetçiklerimize destek vermek ve onların yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla öğrencilerimizle birlikte böyle bir etkinlik planladıklarını belirten Okul Müdürü Fatih Güven, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ettiklerini ifade etti.
Öğrencileri duyarlılıkları nedeniyle tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise, Vatanımız, Bayrağımız ve Ezanımız için şehit olan kahramanlarımızın öğrenciler tarafından anılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “bu türz etkinliklerin özellikle daha küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimizde milli birlik ve beraberlik şuuru oluşturarak manevi değerlerimizi pekiştirmektedir” dedi.
Aziz şehitlerimizin canlarını uğrunda feda etmekten çekinmedikleri bu vatan topraklarının, onlara minnet ve şükran duyguları ile bağlı küçüğünden büyüğüne, 7’den 70’şe, aziz milletimize en kutsal emanet olarak bırakıldığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Davu, okul idareci, öğretmen ve öğrencilerine gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.
Kaynak: AA-suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan


metinyesil

3 gün önce - Sal 13 Mar 2018, 23:42

Mihri Hatun Anaokulu eğitimcilerine teşekkür ediyorum . Sosyal duyarlılık da üzerlerine yok.sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler