Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
mirzan

1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 13:00

Sözleşme 28.10.2016 tarihinde imzalanarak firmaya yer tesliminde bulunulmuş. Ben yanlış görmediysem Yılan Kale'nin batı tarafında otoyolun da batısında ikinci hat çalışmaları gördüm, fakat otoyolda giderken çalışmanın detaylarını göremedim. Aşağıda EKAP'ta yer alan ihale bilgileri bulunmaktadır.

İhaleyi alan firma Çelikler Holding. Kendi web sitelerinde de proje yer alıyor.


Ömer_KSK
1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 18:35

Başbakan Binali Yıldırım, bugünkü Osmaniye mitinginde "Adana-İncirlik-Toprakkale demiryolu yenileme çalışmaları devam ediyor." açıklamasında bulundu. Sanırım bu başlığa konu olan projeden söz etmek istedi kendisi.

Ömer_KSK
1 yıl önce - Prş 17 Ağu 2017, 19:01

Proje kapsamında Ceyhan ilçesi genelinde yapılacak olan alt ve üst geçitlerle ilgili bir haber:
Alıntı:
CEYHAN’DA TREN YOLU HEMZEMİN GEÇİDİ ÇİLESİ BİTİYOR
TCDD Yolları Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Ceyhan sınırları içersinde kalan alt ve üst geçitlerle ilgili olarak Ceyhan’da bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak’ın girişimleri ile Murat Göğebakan Kültür Merkezi’inde gerçekleşen toplantıda TCDD Yolları 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı ve kurum yetkilileri tarafından teknik bilgiler verildi.

BOYDAK: KANAYAN YARA ÇARE BULACAK
Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan’daki tren hemzemin geçitlerinin yıllardır ilçenin kanayan yarası olduğunu hatırlatarak, “tren yolu ilçemizi ortadan ikiye bölüyor, geçiş esnasında hepimizin bildiği gibi trafikte büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Göreve geldiğimizin ilk haftasında sayın bölge müdürümüzle görüştüm. Kendisini ilçemize davet ettik. Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında ilçemiz sınırlarında bulunan toplam 11 adet alt ve üst geçitlerle ilgili yapacakları çalışmaları bizlere ve kamuoyuna anlatacaklar. İnşallah bu proje ile ilçemizdeki bu sıkıntı da ortadan kalmış ve hızlı tren hattından da faydalanmış olacağız. Kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

ADANA – CEYHAN ARASI DEMİR YOLU ULAŞIMI 20 DAKİKAYA DÜŞECEK
Bölge Müdürü Oğuz Saygılı ise Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Ceyhan’da toplam 11 adet alt ve üst geçit yapacaklarını ifade ederek, projenin hayata geçmesiyle birlikte Adana-Ceyhan arasındaki demiryolu ulaşımının 20 dakikaya ineceğini ifade etti.

Tamamı Karayolları standardına uygun olarak yapılacak olan geçitleri 2019 yılı itibariyle tamamlamayı hedeflediklerini belirten Bölge Müdürü Saygılı, bu konuda başta Ceyhan Belediyesi olmak üzere ilgili tüm kurumlarla istişare ederek çalışacaklarını söyledi

Türkiye’nin büyük projelerinden olan Adana-Toprakkale Hızlı Tren Hattı Preojesi güzergâhında Ceyhan ilçe sınırlarında Çakaldere alt geçidi, Toktamış alt geçidi, Ziya Gökalp Caddesi üzerindeki alt geçit, Uğur Mumcu Bulvarı üzerindeki ilave alt geçit, İnönü Bulvarı üzerindeki alt geçit, Değirmendere üst geçidi, Hamdilli üst geçidi, Günyazı alt geçidi, Kuzucak üst geçidi, Azizli üst geçidi ve Mustafabeyli üst geçidi olmak üzere toplam 11 adet alt ve üst geçit yer alıyor.

http://gazetekent.com.tr/haber/13350/ceyhanda-tre ...tiyor.htmlEyup2558
1 yıl önce - Pzr 17 Arl 2017, 23:06

Bu projede son durum nedir?

mirzan

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 00:09

İhaleyi alan firma Bursa YHT ihalesini de alan yıllarca bitirmeyip tekrar ihaleye çıkılmasına ve devleti milyonlarca lira zarara uğratan Çelikler Holding. Burası çok düz bir coğrafya ve hat uzunluğu da çok değil, umarım sonu Bursa hattı gibi olup yıllarca sürmez.

Resul GUL

1 yıl önce - Sal 13 Şub 2018, 23:07
Adana Valisi Demirtaş Adana-Toprakkale Hızlı Tren Projesini Yerinde İnceledi


Vali Mahmut Demirtaş, Adana- Toprakkale Hızlı Tren Projesi kapsamında Yenice-Adana-Ceyhan istasyonları arası 2. hat yapım çalışmaları ile mevcut hattın rehabilitasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
Haberin Detayı

Alıntı:
Yenice, Adana ve Ceyhan istasyonlarını ziyaret ederek projede gelinen aşama hakkında TCDD 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı'dan bilgiler aldı.


Son yıllarda yapılan kamu yatırımlarıyla birçok alanda gelişme gösteren Adana'da, ulaşım ağına önemli katkılar sunacak Adana-Toprakkale hızlı tren projesini bir an evvel tamamlamak ve vatandaşların hizmetine sunmak için azami gayreti gösterdiklerini belirten Vali Demirtaş, çalışmaların tamamlanmasıyla gerek yolcu gerekse yük taşımacılığında hızlı trenlerin daha da önem kazanacağını vurguladı.

Vali Demirtaş'ın istasyon gezileri, yapılan inceleme ve çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi. -
ADANA

Kaynak https://m.haberler.com/amp/vali-demirtas-adana-to ...33-haberi/
Misafir 931

1 yıl önce - Cum 16 Mar 2018, 01:38

Merhaba Arkadaşlar Atakent mah. sakinlerini toplantı için çağırdıklarını duydum.Ama yetkililer kaç metre gideceğini bilmiyorlarmış.Devlet ödenek vermemiş falan da filan.O toplantıya giden var mı bilgisi olan var mı acaba.Yüreğir Kültür merkezinde yapılmış galiba.Kazım Karabekir de olan

Furkan Özer1
5 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 23:16

Adana-İncirlik-Toprakkale İstasyonları arası 2. Hat Yapımı ve Mevcut Hattın Rehabilitasyonu yapım işi kapsamında Ceyhan – Toprakkale istasyonları arası Demiryolu Km.si 428+505’de bulunan Hamdilli Doğu Hemzemin geçidi 31.12.2018 tarihine kadar TCDD 6. Bölge Müdürlüğü tarafından trafiğe kapatılacaktır.

http://www.adana.bel.tr/ukome/


Furkan Özer1
4 ay önce - Sal 20 Ksm 2018, 00:32

Adana-İncirlik-Toprakkale İstasyonları arası 2. Hat Yapımı ve Mevcut Hattın Rehabilitasyonu yapım işi kapsamında Ceyhan – Toprakkale istasyonları arası Demiryolu Km.si 437+600’de bulunan Azizli Hemzemin geçidi (D-400 Karayolu ile Azizli Köy bağlantı yolu) 24.02.2019 tarihine kadar TCDD 6. Bölge Müdürlüğü tarafından trafiğe kapatılacaktır.

http://www.adana.bel.tr/versiyon4/ukome/sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM