Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
tarzanlar
1 yıl önce - Sal 06 Şub 2018, 17:22

Başkan Ergün Salihli’de köprülü kavşak çalışmasını inceledi
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe ziyaretinde Salihli Köprülü Kavşağı’nda devam eden çalışmalarını inceledi. Çalışmaların son durumu hakkında bilgiler alarak, çalışmaların hızlandırılması talimatını veren Başkan Ergün, KDV dahil yaklaşık 53 milyon liraya mal olacak olan köprülü kavşağın Salihli’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Salihli halkı tarafından ölüm yolu olarak adlandırılan Salihli Kavşağı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kavşak projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve kurmaylarıyla birlikte yapımı devam eden kavşakta incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir ile yüklenici firma yetkililerinden çalışmaların durumu hakkında bilgiler aldı. İnceleme esnasında çalışmalarda herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına dualar edilerek kurban kesildi. Kavşak çalışmasında şu ana kadar 624 fore kazık imalatından 210’unun tamamlandığı ve temel ayak betonları atıldı.
“9 Ayda Tamamlamayı Hedefliyoruz”
KDV dahil yaklaşık 53 milyon liraya mal olacak olan kavşak çalışması hakkında bilgiler veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İlçemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi ölümlü kazalara sebebiyet veren İzmir-Ankara yolu üzerindeki kavşaktı. Bu sorunun önüne geçebilmek adına Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğiyle Salihli Köprülü Kavşak Projesi’ni hayata geçirdik. Geçtiğimiz aylarda ihalesini ve yer teslimini yaptığımız kavşakla vatandaşlarımız bin 300 metre uzunluğundaki viyadüklerle hiçbir sinyalizasyona takılmadan gidebilecekler. 270 gün olarak planlanan yapım süresi sonunda kavşağımızı tamamlayıp Salihlili vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.(+)

(+)

(+)

(+)
tarzanlar
1 yıl önce - Sal 13 Şub 2018, 17:31

KÖPRÜLÜ KAVŞAK İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI
Salihli'de ölümlü ve maddi hasarlı kazalara son vererek trafik yoğunluğunu azaltacak olan Köprülü Kavşak inşaatında çalışmalar hız kazandı. İnşaat ihalesini alan Gürtur İnşaat sahibi ve yüklenici firma yetkilisi Cemalettin Çakır, Belediye Başkanı Zeki Kayda'yı makamında ziyaret etti. İnşaat çalışmaları hakkında Başkan Kayda'ya bilgi veren Çakır, Güntaş Zemin A.Ş. işbirliğinde koordineli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek yeni gelen 2. iş makinesiyle de inşaatın hızla ilerleyeceğini söyledi.
Köprülü Kavşak inşaatında çalışmaların aralıksız devam ettiğini vurgulayan Başkan Kayda, ziyaretlerinden dolayı yüklenici firma yetkilisi Cemalettin Çakır ile beraberindekilere teşekkür etti. Başkan Kayda, "Herşeyden önce ölümlü kazalar son bulacak. Garaj önü ve dörtyol kavşaklarında yaşanan maddi hasarlı kazaların da önüne geçilecek. Bu dev projeyi ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e teşekkür ediyorum. Salihli'mize hayırlı olsun"dedi.
Ziyarette, Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Ali Rıza Ünveren de hazır bulundu.tarzanlar
12 ay önce - Cum 23 Mar 2018, 14:00

Salihli’nin Kavşağı Sorunsuz İlerliyor Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Salihli’de “ölüm yolu” olarak adlandırılan kavşağın yerine yapımına başladığı köprülü kavşak çalışmaları, sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Modern kavşağın üst geçit ayaklarının yanı sıra prefabrik bağlantı kirişlerinin tamamlandığı, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan projenin yükseldiği belirtildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir-Ankara-İstanbul ve Denizli-Antalya bağlantısını sağlayan ve günde yaklaşık 27 bin aracın geçiş noktasında bulunan E 96 karayolunda yapımına başladığı Salihli Köprülü Kavşak projesi, sorunsuz ilerliyor. Modern kavşağın 270 günde tamamlanması planlanıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi ekipleri de trafik yoğunluğu yaşanan karayolunda ulaşımın aksamaması için yan servis yolları açtı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı mühendisleri Eray Özkan ve Mehmet Oral, yüklenici firma sahibi Cemalettin Çakır ile birlikte köprülü kavşak inşaatında incelemelerde bulunarak saha mühendisi Mesut Gökalp’ten bilgi aldı. İnşaat çalışmalarının Aralık 2017’de başladığını belirten Gökalp, “Üst geçitlerin taşıyıcı ayakları için temel kazıkları açılarak demir kolonları dikildi. 18 taşıyıcı ayağın temeli ile 6 taşıyıcı ayağın betonu atıldı. Köprünün prefabrik bağlantı kirişleri tamamlanıyor” dedi.
“Planlanan sürede kazandıracağız”
Salihli’de sorun teşkil eden birçok konunun Manisa Büyükşehir Belediyesi ile son bulduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Salihlili hemşehrilerimizin “ölüm yolu” olarak adlandırdığı E 96 karayoluna bir kavşak kazandırmak için yoğun bir çalışma içerisine girmiştik. Nihayetinde tüm prosedür süreçlerini tamamlayarak, 2017 yılının sonunda kazmayı vurduk. Çok şükür oradaki çalışmalarımız da sorunsuz bir şekilde ilerlemekte. Bir aksilik olmazsa, planlanan 270 gün içerisinde bu önemli projeyi Salihli’mize kazandırmış olacağız. İnşallah açılışını yapmak da nasip olur” dedi.
(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)
tarzanlar
11 ay önce - Pts 26 Mar 2018, 22:59


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)

PROJE HALİ
(+)


tarzanlar
11 ay önce - Sal 17 Nis 2018, 18:43

KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN PREFABRİK KİRİŞLERİ KONULUYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde yürütülen çalışmalar sonucunda ilçeye mega projeler kazandırdıklarını vurgulayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Salihli’nin çehresini değiştirdiklerini söyledi.
Salihli’de modern pazaryeri başta olmak üzere prestij caddeleri, yağmur suyu alt yapı çalışmaları, masal ormanı parkı ve köprülü kavşak ile birlikte büyük bir değişim yaşandığının altını çizen Başkan Kayda, “Cengiz başkanımla yakaladığımız sinerji sayesinde Salihli’yi değiştiriyoruz. Mega projelerimiz tamamlanma noktasına geldi. Bununla birlikte ölüm yolu olarak bilinen garaj önü ve dörtyol kavşaklarında Büyükşehir Belediyesi’nin yapım çalışmalarını başlattığı köprülü kavşak hızla yükseliyor. Burada birçok canımızı yitirdik. Köprülü kavşak ile inşallah ölümlü kazalar son bulacak” dedi.
İzmir-Ankara bağlantı yolu üzerinde inşaat çalışmalarının büyük bir hızla sürdüğünü kaydeden Başkan Kayda, “Bin 300 metre uzunluğa sahip olacak köprülü kavşağın prefabrik kirişleri konuluyor. Daha sonra betonlama ve asfaltlama işlemi yapılacak. Ağustos ya da Eylül sonu gibi çalışmalar bitecek. Bize her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ederim” dedi.

(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)
sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler