Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 279
Misafir 3bc

6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 17:00

Ben işin arka tarafına bakmadan gözle görünür olanı söyledim, aslında bizler 40 yıldır görünürde pkk terör örgütü ama arkasında başta abd/israil olmak üzere birçok devlete karşı mücadele vermişiz, buda onlardan biri fazla büyütmeye gerek yok, sadece hanımefendinin bunu belediye işleriyle ilişkilendirmesini yadırgadım o kadar.

Misafir 8ff

6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 17:17

Ya arkadaslar Adana unutulmus bi sehir hic kimse beklemesin biseyler olacak diye 11 yildir sanayi carsisini bekliyoruz... 11 yildir savas mi var yok tabii konuyla alakasida yok zaten bizlerin hic bi umudu kalmadi Adana'miz ilerlemicek sadece gecici makyajla insanlarin gözleri boyanacak....👎👎

ceyhanlı umut
6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 17:33

ya savasla ne alakasi var terörle mücadele 30 yıldir var cimento ve demir fiyatlari yükseldi ondan olabilir

TRemre
6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 18:41

Alıntı:
ya savasla ne alakasi var terörle mücadele 30 yıldir var cimento ve demir fiyatlari yükseldi ondan olabilir

Bu bahaneyi istisnasız her müteahhitin ağzından duyabilirsiniz. Bunun Türkçe’si “Girdiğim yerde vurgun değil sağlam vurgun yapamıyorum”dur. Adamın ofisinin önünde 6 tane araba var 3 tanesi kendine ait, her gün başka birine biniyor. Bana “demir yükseldi iş yapamıyorum ühühühü” diyor. Tapu kayıtlarına ya da sahibinden’e ileri ki zamanlarda bir bakıyorsun binanın yarısı satılmış ya da sadece alt katlar duruyor.

En çok zevk alacağım nokta sanırım piyasanın gerçekten durgunlaşıp hatta gerileyip bu soyguncuların teker teker yok olduklarına şahit olmak. 3 yıldır sigara içmeyen şahsıma keyif sigarası yaktırır, o derece.

Misafir 071

6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 19:06

Gürselpaşada 100bine malettikleri daireleri 300'e sattılar 5 sene önce, 2 bin liralık akıllı ev sistemi takıp 500 bine sattılar, Adanadaki porsche patlaması bundandır .
Mithatpaşada sırkıntı inşaat 2011'de tam 35 dönüm yer topladı 7 sene geçti daha kazma vurmadı, gariban halkı mağdur ettiler.
Ama zengine bir şey olmaz , daireler ellerinde kalsa nolur,

Misafir 219

6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 20:15

Kentsel dönüşüm hikaye müteahhit ler saricamdaki boş araziler ile realin karşısındaki boş arazilere ev yapıyor kent daha da çarpık kent olacak

Misafir 071

6 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 20:52

Bu kentsel dönüşüm zengini daha zengin yapıyor ben daha güney Adanada bir tane garibanın yüzünün güldüğünü görmedim, zaten güneydeki gecekondulara girip oraları dönüştüren yok, turgut özaldaki zenginin oturduğu 10 katlıyı yıkıp rezidans yapan kokuşmuş bir kentsel dönüşüm bu. Garibanda bekliyor biri kendini görür mü diye, umut fakirin ekmeği.

Adanali1981

6 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 01:20

Kentsel dönüşüm bir zorunluluktur aslında ama doğru kullanılırsa, malesef Kentsel dönüşüm iyi niyetlerle düşünülmüş olsada bir çok belediye ve bürokrat bunu kötü yönde adeta fakir fukarayı mağdur edecek şekle dönüştürdü, misal bir gecekondu mahallesini dönüştürmek isteyen belediye o mahalleyi düşük bedelle istimlak edip kat be kat fazla fiyatlardan satışa çıkarıyor, oradan ayrılmak istemeyen eski mülk sahibinede daire verip üstünede uzun yıllara dayanan borç takıyor, ben gece kondu denilen plansız ve imarı olmayan bölgelere bir plan çıkarıp birazda yoğunluk verilirse o bölge daha iyi dönüşür fakir fukarada biraz ihya olur diye düşünüyorum, ama malesef yerel yöneticiler fakir kazansın derdinde değil, ben ve ahbaplarım nasıl daha fazla kazanırız derdindeler.
Alıntı:

Bu kentsel dönüşüm zengini daha zengin yapıyor ben daha güney Adanada bir tane garibanın yüzünün güldüğünü görmedim, zaten güneydeki gecekondulara girip oraları dönüştüren yok, turgut özaldaki zenginin oturduğu 10 katlıyı yıkıp rezidans yapan kokuşmuş bir kentsel dönüşüm bu. Garibanda bekliyor biri kendini görür mü diye, umut fakirin ekmeği.

Naciye Özdemir
6 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 02:05

Tamam size göre operasyon bana göre savaş herneyse konu üzerinde polemiğe girmeyeceğim kentsel dönüşüm mevzusunu neden etkilemiş olabilir düşüncemin sebebini açıklamak istiyorum Sümer mahallesinde belediye kamulaştırma kararı almıştı 2017 aralık ayında karar yerel gazetede yayınlandı 1 ayda askıda kaldı mülk sahipleri görüşmeye çağrılmayı bekliyorduk ben bu arada belediye imara gittim ön bilgi almak istedim evimin yerinin park alanı olacağını karşılığında ibo osmanda yer verileceğini filan söylediler yani kısaca görüşmeler ve proje ocak ayında başlayacaktı şu an hiçbir bilgi vermiyorlar yakın zamanda böyle bir değerlendirme yok diyorlar bende kendimce durumu söz konusu bana göre savaş size göre terör operasyonu var diyemi kararlar alınamıyor diye düşüncemi belirttim hepsi bu

AliKebude

6 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 10:17

Kentsel dönüşümü illa ki müteahhit yapacak diye bir şey yok. vatandaş isterse kendi binasına risk tespiti yaptırıp bakanlığın vereceği uygun kredi ile kendi evini dönüştürebilir. Ama vatandaştaki çarpık anlayış şu "cebimden para çıkmasın, müteahhit gelip yapsın." Müteahhit ise sadece para kazanacağı bölgeye girer. Müteahhit kentsel dönüşümde sizin inşaat payınızdan kendine konut, işyeri çıkarıp satmalı ki para kazansın; bu durumda da küçücük ucube daireler çıkıyor.

İkinci bir mevzu inşaat girdi maliyetleri %40-50 arası arttı. Bu durum ciddi bir risk getiriyor. Müteahhitlerimiz hesaplarını sağlam tutmalı yoksa 2019 a kadar pek çok mağduriyetler yaşanabilir. İstanbul da pek çok proje yarım kaldı, benzeri burda olmasa şehir ekonomisi için iyi olur.

Son olarak; yerel yönetimlerimiz büyük ölçekli dönüşüm projelerini maalesef beceremediler. Siyasi ayrım yapmıyorum tamamı başarısız. Örnek: Sinanpaşa, döşeme, belediyeevleri vs. Büyük ölçekli bir master plana ihtiyacımız var, sistemli olmaya ihtiyacımız var. Önceliğimiz deprem analizi olmalı, depremde en büyük hasarı neresi alır? bunun için ne yapabiliriz? sormamız gereken ilk sorular bunlar.

sayfa 279
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET