Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri
« önceki   123 ... 106107108 ... 111112113   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 107
truva elazığ

1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 17:12

Abdullahpaşa, Bahçelievler de öyle herhalde çok kalabalık, şoförleri de daha sinirli ve kaba.

Tolga Dt
1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 17:37

Minibüsçüler sanırım her yerde aynı vatandaş şikayetçi aramızda minibüsçü ile problem yaşamayan yoktur sanırım. Ciddi sıkıntılar oluyor bazen. Oturup konuşulmalı bu konular.

KRAL456
1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 18:28

VATANDAŞIN HAKKINI YEDİRMEM
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hakimiyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızdan ücret alan halk otobüslerine gerekli bütün cezaların verileceğini’’ belirtti.

Erkan BAY/Halk Otobüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren halk otobüslerinin 65 yaş üzeri, yüzde kırk üzeri engelli vatandaşlar ve refakatçilerinin ücretsiz taşımayacağı yönündeki kararına Elazığ Belediye Başkanı sert tepki gösterdi.

KANUN VE KURALLARA UYMAK ZORUNDALAR

Başkan Yanılmaz, “Halk otobüsleri, neticede bir ihale ve akabinde imzalanan sözleşme ile çalışan bir kurumdur. Bunlar hem ihale yönetmeliğinde hem de sözleşme şartlarında kanun ve kurallara uymak zorundadırlar.” dedi.

TAŞIMAMA GİBİ BİR LÜKSLERİ OLAMAZ

Başkan Yanılmaz, “Kanun bu otobüslerden kimlerin ücretsiz faydalanacağını çok net olarak belirtmiştir. Kanunun ifade etmiş olduğu ücretsiz taşınması gerekenleri taşımama gibi bir lüksleri asla olamaz. Kanuna herkes uymak zorundadır.” diye ifade etti.

ISRAR EDENLERİN OTOBÜS SEFERLERİNİ İPTAL EDECEĞİZ

Alınan kararın kanunsuz olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, “Kanunun diğer maddelerine uymayanlar nasıl o kanun çerçevesinden cezalandırılıyorsa, bu alınan kararında bir cezası var. Biz Elazığ Belediyesi olarak buna asla izin vermeyeceğiz. İlgili maddeleri mutlaka uygulayacağız. Gerekirse bu kararda ısrar edenleri otobüs seferlerinden alacağız. Vatandaşlarımıza kanun ile verilmiş hakları başkaları tarafından gasp edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

ÜCRET ALAN OTOBÜSLERİ BİZE BİLDİRİN

Bu konuda tavırlarının çok net olduğunu söyleyen Başkan Yanılmaz, “Personellerimiz gerekli denetimleri yapıyorlar. Gerekli cezalar verilecek. Vatandaşlarımızdan şunu istiyorum hangi yaşlı ve engelli vatandaşımızdan ücret alınmışsa bize bildirin. Nerde, hangi saatte ve hangi plakalı otobüs ise bize bildirin. Gerekli işlemleri yapalım.” dedi.

KİMSE KANUNLARA UYMUYORUM DİYEMEZ

Halk Otobüslerinin kanunsuz ve hukuk dışı bir eylem yaptıklarını ifade eden Başkan Mücahit Yanılmaz, “Herkes kanunlara uyacak. Ben kanunlara uyuyordum, bundan sonra canım istemiyor uymuyorum diyemez.”

HER AY 600 TL ÜCRET ÖDÜYORUZ

Halk Otobüslerinin aldığı karar ile ilgili Dernek ve Yönetim ile bir görüşmenin yapılmayacağını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Kanunları çok iyi biliyorlar. Birlikte olduğumuz zamanlar istişare ediyoruz. Hatta şu anda otobüs başına her ay 600 TL ücret veriyoruz. Bu ücret taşıdıkları yolculardan dolayı veriliyor.” dedi.

600 TL’NİN ÖDENMESİNE VESİLE OLAN DA BENİM

Geçmiş yıllarda Halk Otobüslerine yaşlı ve engelli vatandaş taşıdıkları için ücret ödenmediğini dile getiren Başkan Yanılmaz, “Önceden hiç ücret ödenmiyordu. 600 TL’nin ödenmesine vesile olan da benim. Çünkü bir toplantı da gündeme getirdim. Ankara Genel Merkez’de yapılan bir toplantı da durumu izah ettim. Halk Otobüslerinin ücretsiz taşıma yaptığını mutlaka bir ücret ödenmesi gerektiğini belirttim. O dönemki sayın başbakanımız uygun gördü. Bakanlar Kurulundan Aile Sosyal Bakanlığına talimat verildi. Bu saye de her otobüs aylık 600 TL ücret almaya başladı.” dedi.

VATANDAŞIN HAKKINI KİMSE GASP EDEMEZ

Alınan bu karardan geri dönmedikleri takdir de kanunların verdiği haklara dayanarak gerekli işlemlerin başlatılacağını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bu konuda ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Taviz vermeyeceğiz. Kanunların vatandaşlara verdiği hakkın başkaları tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Hakimiyet

Arapgir 23
1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 20:24

Vatandaşın ekmeğini yedirmek istemiyorsan şu minibüsçülere çeki düzen ver. Minibüsçülere zerre karşılık veremiyorsunuz olan otobüs şoförüne oluyor. Yaşlılar bedava otobüse paralı halk minibüsçülere kalıyor. Birde utanmadan minibüsler halk otobüsleri önün de yolcu topluyor

MustafaErtem
1 hafta önce - Sal 13 Şub 2018, 21:42

Alıntı:
Vatandaşın ekmeğini yedirmek istemiyorsan şu minibüsçülere çeki düzen ver. Minibüsçülere zerre karşılık veremiyorsunuz olan otobüs şoförüne oluyor. Yaşlılar bedava otobüse paralı halk minibüsçülere kalıyor. Birde utanmadan minibüsler halk otobüsleri önün de yolcu topluyor

Olayın özeti budur.

Misafir 534

1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 02:25

Vatandaşın hakkını yedirmek istemiyorsan diğer işlerde aldığın gibi 15 milyon dolar borçlan 100 tane otobüs al sorun çözülsün.

Her akşam mesai bitişi son model otobüsler personel servisi olarak beleidyenin önünde bekliyor. Onları vatandaşa yönlendirde millet rahat etsin, haklarını kimse yemesin. Vatandaşın parası ile alınan otobüslerle personel taşınmasın vatandaş taşınsın.

Misafir 534

1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 10:45

videoyu 5.30 dan sonra izleyin.Şöför belediye başkanın dönüşümde tehdit edildiğini söylüyor.Türkiyede 67 tane şehir dönüşüm yapmış.Yazık bu şehire...

KEMALİYE 23
1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 11:39

Arkadaşlar haber kaynaklarından okuduklarıma göre otobüs şirketi haklı.Adam taşımayalım demiyor adam binişlere sınırlama gelsin diyor.Verdiğiniz para yetmiyor diyor yada dolmuşları otobüs e çevirin diyor ki biz de bu konuda eleştiriyoruz zaten.46 otobüs tüm Elazığ ın yükünü çekiyor.Otobüsler oyun parkı oyuncağı değil öyle ben 100 kere bineyim o 70 kere binsin bu kamu malı bakımı lastiği mazot gerçekten haksızlık.Ha biniş sınırlaması koy yine millet bedava gitsin.Ya da dolmuş kavramını kaldır çözülsün.İslama göre de haksızlık

yusufyuşa23
1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 11:42

İşlerine gelmiyorsa başka iş yapsınlar. Sözleşmeyi imzalamadan önce okumamışlar mı?
Zorla mı bu işi verdiler!!

Misafir 534

1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 11:45

65 yaş ve engelli taşımalarına lafım yok ama 5 bin lira maaş alan belediye personeli niye ücretsiz taşınsın?Ya da engelli ama geliri çok olan biri niye ücretsiz taşınsın?

sayfa 107
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 106107108 ... 111112113   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM