Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1263
Can_Ede
3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 15:10

Okuma yazması olmayıp sadece resimlere bakıp sözüm ona '' Bu resimler zaten vardı'' diye eksi veren şahsiyet. Resimlerin altına bakarsan orda ALINTIDIR yazdığını göreceksin, tabi eğer bakmak gibi bir derdin varsa.
Ayrıca o resimleri, sorduğum şeyin ne olduğu anlaşılsın diye, sonradan ''ne dediği anlaşılmıyor'' ya da ''biraz izah gerekiyor'' diye eksi puan verilmesin diye paylaştım. Ama nerde...
Bakın resimlerin altında bir şey sormuşum. Zahmet olacak ona cevap verin.

mafakyanc

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 16:30

Alıntı:
Akpınar'a doğru genişletilemez mi? Orası da 5 metre kodunda inşa edilebilir.

Akpınar sadece +5 mt. kodunda mıdır? İnanın ilk sizden duymuş oldum; ancak Akpınar dediğiniz gibi +5 (hatta diyelim +25) kodunda olsun: Yeni Havalimanı kodu indirilmiş haliyle +70 mt. Aradki 45 metrelik dolguyu yapmak kolay mı???

mafakyanc

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 16:35

Alıntı:
İki çalışma arasındaki yerleşim ve planlama farklarını bulursanız incelemenizi tavsiye ederim. YÖK tez veri tabanında bir tez içerisinde her iki çalışmaya da ulaşmak mümkün.

Açıkçası şu an için önerdiğiniz o iki projeye bakıp da karşılaştırma yapmaya vaktim olamayacak. Siz duruma yeterince vakıfsanız, ESB'nin o eski/yeni projeleri ile Yeni Havalimanı'nın bugünkü 76.5 km2'lik alanı dışında büyütülebilme olasılıkları arasındaki paralellikleri kısaca izah edebilir miydiniz? Teşekkürler.

erkinalp
3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 16:42

mafakyanc demiş ki:
Akpınar sadece +5 mt. kodunda mıdır? İnanın ilk sizden duymuş oldum; ancak Akpınar dediğiniz gibi +5 (hatta diyelim +25) kodunda olsun:

75 metre, ama 70 metreye eşitlemek yumuşak/sert zemin karışıklığına yol açar ve zemini kararsız hale getirir. Zeminin kararlılığının aynı olması için dolgu yükseklikleri benzer olmalı.

Misafir 994

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 17:01

Tahminimi söyleyeyim aslında ciddi işkazası 400 ün üzerindedir şüphe yok..kayıtlı işkazaları ciddi olanlar 400 olabilir. 400 kişi ise iş kazasından kesinlikle ölmedi..400 kişi ölmüş olabilir ama başka sebeblerde bunun içindedir..
Şöyle bir örnek vereyim Bursarayın inşaatı sırasında sadece Hürriyet kavşagında günde ciddi 2 veya 3 kaza oluyordu..yani 1000 günlük seyre bakarsanız 2000 kişi öldü derseniz yanlış olur. Yüzlerce kişi öldü ama iş kazası değil bütün anayol kazıldığı için trafik kazası....bunu başka bir yetden duyamazsınız

mafakyanc

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 17:08

@ Sn. erkinalp :

Demişsiniz ki:
Alıntı:
75 metre, ama 70 metreye eşitlemek yumuşak/sert zemin karışıklığına yol açar ve zemini kararsız hale getirir. Zeminin kararlılığının aynı olması için dolgu yükseklikleri benzer olmalı.

Vallahi ben inşaatçı ya da inşaat mühendisi değilim. Yukarıda yazdıklarınızdan fazlaca bir şey anlamadım. Şimdi bir de +75 mt. çıktı ortaya??? Şunu, ilkokul talebesine anlatır ibi anlatsanız?

bulent kucuk

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 18:25
Resimleri d020 den bugün çektim

Kargo terminali, devlet konukevi kavşağı
( resmi kırpa kırpa siteye uydurdum)

(+)

Vıp terminali önünden, pb1 - 2 ye uzanan apron, sağ tarafta bulunan yükseltiler, 3. pist bölgesi.

Sağ ortada, vip terminali, solunda, emniyet binası, resmin sol altı, jandarmaya yapılan binalar.

(+)

Enerji merkezi, solunda, airport city 1. Etap.
Resimde arka planda gördüğünüz çadırların( yemekhaneler) arkasında sıradag şeklinde yükseltiler, airport city alanına dahildir.

(+)

Aynı alanın diğer açıdan çekilmiş resmi.

(+)

Resmin altında görülen hat, veri merkezi, Atc Kule, kargo terminali vesaire vesaire giden enerji tüneli, servis ekibi tünel içerisinde araçlarıyla seyahat edebilecek şekilde inşa edildi.

(+)

erkinalp
3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 19:09

Akpınar köy merkezi 75 metre yükseklikte. Kaynak: Andy Allan'ın OSM verisi ve kendi yükseklik dosyası ile oluşturduğu harita (openstreetmap.org adresinde cyclemap katmanını seçersen çıkar)

En son erkinalp tarafından Sal 13 Şub 2018, 19:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erslan

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 19:16

Öncelikle 3.havalimanı inşaatında hayatını kaybeden işçilerin için Allah rahmet eylesin rabbim günahlarını affetsin yakınlarına sabır versin,

Bir kaç gündür bazı mecralarda yazıldığı gibi iş kazasından dolayı havalimanında 400 kişi hayatını kaybetti şeklindeki bazı haberler çıkmıştı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, iş kazaları tartışmalarıyla gündeme gelen 3. Havalimanı inşaatıyla ilgili açıklama yaptı ve havalimanı inşaatında bugüne kadar 27 işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Misafir 6d9

3 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 19:32

27 işçi öldüyse sorun yok ya... Nedir yani, bir inşaatta 27 işçi ölmüş. Olur böyle şeyler...

sayfa 1263
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM