Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eren Aksoy 25

10 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:15
Yerli Otomobilin Şarj Üniteleri Erzurum’da Üretilecek

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığı girişimlerin olumlu karşılanması sonucu, yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum’da yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Ilıcalı, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum'da düzenlenen mesleki eğitim-sektör istişare toplantısına katıldığını anımsattı.

Toplantıda, bölgede uygulamaya başlanan "Cazibe Merkezleri Programı" ile yerli sanayinin daha fazla ihtiyaç duyacağı teknik elemanların, bakanlık ve sektör iş birliğiyle yetiştirilmesi için yapılması gerekenlerin değerlendirildiğini kaydeden Ilıcalı, yerli sanayinin ihtiyacı olan teknik elemanların yetiştirilmesi açısından çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Ilıcalı, Türkiye'nin, milli ve yerli otomobilini üretmesi yönündeki altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurum'da yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde bir çok girişimde bulunduğunu belirten Ilıcalı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önemsediği ve çalışmalarına başlanan yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretimi, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığımız bu girişimlerin olumlu karşılanması sonucu GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum'da üretilecek." dedi.

Ilıcalı, GERSAN AŞ Yönetim Kurulunun, bu sabahki toplantısında, bu yatırımın Erzurum'da yapılması yönünde karar aldığını ifade ederek, "Bu karar, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir adım. İlgili kurum ve kuruluşlarımıza ve GERSAN Elektrik AŞ'ye, hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

http://mobile.tgrthaber.com.tr/ekonomi/yerli-otom ...cek-225534

talha58
10 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:20

Hayırlı uğurlu olsun hem Erzurum'a hem ülkemize. İnşallah yerli otomobilimiz üretilip rakipleriyle rekabete girer ve sonrasında da yeni yerli otomobiller çıkarabiliriz.

bysanalturk
10 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:30

Gersan hisseleri uçuşa geçti daha bugün ekonomi haberlerinde en çok kazandıran ilk şirketlerden biri demekki altında bu işi yapacak olması yatıyor hayırlı olsun Erzurum'da umarım bu işin altından kalkacak kalifiye eleman sorunu yaşamazlar

Misafir bbb

10 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 01:20

Sen merak etme Erzurum da eleman sıkıntısı yaşanmaz rahat ol

murad_1299
10 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 09:56

Gersan daha önce Tesla şirketiyle bir anlaşma imzalamıştı

batarya değil de şarj istasyonları ile ilgili bir üretim söz konusu muhtemelen

turkoman
10 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 16:03

Erzurum'da üretileceği konusu hakkındaki açıklamayı kim yaptı? Faruk Özlü'ye bugün bu konuyu sordular ve "öyle bir şey yok" dedi...

http://konhaber.com/haber-hukumetten_flas_yerli_o ...09520.html

Alıntı:
Özlü, "Yerli otomobilin şarj üniteleri Erzurum'da mı üretilecek?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Öyle bir şey yok. Henüz daha çalışıyoruz. Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Dolayısıyla yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok. Yer konusunda 22 ilden talep var, bu talepler önümüzdeki 1,5 yıl içerisinde değerlendirilecek, yer konusu daha belli değil."

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET