Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 113114115 ... 142143144   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 114
Misafir 10e

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:09

Evet şahin bey sizde haklisiniz bize gönderilen tebligata Gore pazartesi bir toplantı varmış pazartesi az çok birşeyler belli olacak gibi tabikide hakkımızı aramamiz lazım kazanılmış haklar geri alınmaz doğan beyin verdiği değerlendirmelerin altında olmayacaktır herhalde zaten belediye başkanın da çıktığı tv programlarında beyanı var hak sshiplerini mağdur etmeyecegiz diye bekleyip göreceğiz verilen sözler tutulacakmi.

talha58
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:16

Bu projenin ilk gündeme geldiği yıllardan beri savunduğum bir durum var. Belki bu başlıkta da ilk sayfalarda bu görüşlerim yer almıştır. Buradaki esnaflarımızın hakkı ne ise kesinlikle verilmeli. İlk andan beri kimsenin mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ettim. Fakat aynı zamanda kimse de bu proje fırsatıyla hakkından fazla talepte bulunup şartları zorlamamalı diye de ekledik çok defa.
Şimdi o bölge değerli bir bölge. Dolayısıyla şu ana kadar işlerin uzamasının en önemli nedenlerinden birisi bu olsa gerek. Buranın boşaltılması ciddi bir masraf tutacağı için muhtemelen kaynak ortaya çıkarmayı gerektiren bir proje.
Bana kalırsa o bölgedeki esnafın çekincelerinden birisi de oradan ayrıldıktan sonra işlerini nasıl devam ettirebilecekline dair bir kaygı.
Bütün bunları toplayınca ben ilk senelerde gündeme getirdiğim noktaya geliyorum.
Belediye şehrin farklı bir noktasında muhtemelen biraz dışında çok geniş ve modern bir ticaret alanına o yıllarda başlayıp o bölgeyi cazibe merkezi haline getirmeli ve esnaflar oranın parlak geleceğe sahip olacağına kanaat getirmeliydi. Tabiki Seyfebeli projesi veya 4 Eylül'de yapılan dükkanları söyleyeceksiniz ama adımlar daha net, hızlı ve esnafın ikna olmasını sağlayacak şekilde atılmalıydı. Bence yine de bu yapılabilir. Esnaf gittiği zaman ıssız olmayacak hareketli bir yere gideceğini bilirse ve eski dükkanının değerine göre daha modern bir yere gidip de müşteriyi tekrar çekebileceğini hissederse gider diye düşünüyorum. Tabi eski dükkanı ana caddede olan veya büyük olan esnafa ona göre bir karşılık verilir. Diğerlerine de aynı şekilde mekanlarının özelliklerine göre adaletli yaklaşılırsa belki de şehrimiz yeni bir bölge yeni bir cazibe alanı da kazanabilirdi ya da halen kazanabilir.
Peki o bölge boşaldı diyelim masrafi çıkarmak için veya gelire dönüştürmek için o alanın yüksek katlı yoğunluklu projelerle donatılması iyi olur mu derseniz açıkçası benim kanaatimce iyi olmaz. Çünkü şehir her geçen gün belli merkezlerde yoğunluk yaşayıp kilitlenme noktasına gelebilir. Çünkü zaten kalabalıklaşan bir merkeze yeni yük bindirmek gibi olur diye düşünüyorum. Ama işin maddi yükünü hafifletmek adına kısıtlı tutulacak şekilde ticari alana mecburen katlanılmak zorunda kalınabilir. Böyle olması durumumunda dahi Aksu ile bütünleşik çevre düzenlemesi ve yer altı otopark gibi ihtiyaçların karşılanması ile şehir kimliğine uyacak bir proje olması önem arzeder.

Misafir 467

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:34

Talha arkadaş bu konuda yazılacak her şeyi yazmış hemen hemen bence sivastaki bütün sanayi siteleri ve toptancılar seyfe beline taşınırsa kimseye haksızlık olmaz ama şehrin her hangi bir yerinde merkeze yakın sanayi toptancı olur bir kısmı giderse seyfe ye gidenlere haksızlık olur bu belediyenin elinde musade etmemeli yüksek kata gelince eski sanayi de oraya mecbur gibi bir şey para getirecek bir proje olmalı sonuçta yoksa yük olur belediyeye kolay değil yüzlerce dükkanı yıkmak değeri vermek iyi tarafından bakıyorum mevcut projeye son derece modern gösterişli sivasa öyle bir şeylerde lazım

Misafir 09b

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:43

Belediye Allah’tan korksun. 2.65 kaks ne kadar yuksek bir oran. Sivas’in merkezinin betonlasmasi demek Bu durum. Ne kadar yogun bir betonlasma olacak dusunemiyorum!!!

Sehrin diger bircok bolgesine daha dusuk kaks verilirken -ki itiraz etmiyorum, dusuk yogunluk daha insancildir- Bu bolgeye 2.65 gibi yuksek bir kaks verilmesi hem Sivas’a yazik etmektir, hem de daha dusuk kaks verilen bolgelerdeki insanlarin hakkini yemektir.

Allah’tan korkun. Hesap gunu var...

sahinnbey
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 20:42
Misafir 09b Rumuzlu yorumcu diyor ki,

Eski sanayi bölgesine belediye 2.65 kaks (imarda ''kat alanı kat sayısı'' oranı denir) vermiş, Allah'tan korkun diyor. Nerde yazıyordu kaks 2.65 ? Ayrıca diğer bölgelerdeki insanların hakkı yeniyormuş. Bence bilmediğin konularda yorum yazma hemşehrim. 80.000 m2 alandaki yüzlerce insanın hakkı ile birlikte yapılacak inşaatların maliyetleri nasıl karşılanacak bir fikrin var mı ?. varsa belediyeye dilekçe ile müracaat ediver de kimsenin hakkı hukuku kaybolmasın. Belki sana da dua edenler olur ! Ne dersin ?

simge izmir
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 20:55

Uzlaşma görüşmelerinde sürecin nasıl işleyeceği ,hangi katsayi ile ödeme yapilacagi hakkında fikri olan var mi ?biz şehirdisindan geleceğiz ,neden bilgiler internet üzerinden paylasilmiyor

sahinnbey
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 21:24
Sevgili hemşehrim Simge İzmir,

Siz ve sizin gibi, aynı zamanda bizim gibi Sivas dışından gelecekler acele etmesin derim. 12 Şubat/23 Şubat tarihleri arası ön bilgilendirme görüşmesi yapılacakmış. Asıl muvafakat verme/sözleşme imzalama safahatı 26 Şubat/26 Mart arası olacakmış. Tavsiyem acele etmeden önce ön görüşme tarihlerine giden tanıdık yada akrabalardan ne konuşulduğuna dair bilgi edinilmesi, sonra Belediyenin hazırlamış olduğu sözleşme metnini elde edip müzakere etmeli (tanıdık bir hukukçu ile olabilir), daha sonra da muvafakat ve sözleşme için 26 Şubat sonrası bilgi donanımlı olarak Sivas'a gitmeli. Ne dersiniz ?

Misafir 6f6

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 21:45

binalar olabildiğince çok katlı olmalı ki etrafında yeşil alan çok olsun kaks taks düşünülecek yer değil mal sahiplerini ikna etmek zor olur gargaya yavrusu şahan gelirmiş, cadde üzerindekilerin yerleri kıymetli neyse de aradaki dükkan sahipleri bile hasıl fazla kopartırız onun peşindeler

Misafir 6f6

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 21:55

benim bildiğim bir kaç kodaman önceden oradaki dükkanları topladı zaten proje belli olmadan daha , şimdi belediyenin işi kolay değil bu kelli felli muhtemelen göbekli zübükzadelerle masaya oturup ikna etmek kolay olmaz inşallah bir an önce çözülür sorun

ertan5858
3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 00:34

(+)

"Lina Peyzaj Tasarım ve Mimari Maket" facebook sayfası alıntıdır.

sayfa 114
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 113114115 ... 142143144   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET