Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...!
« önceki   123 ... 103104105 ... 111112113   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 104
mehmet0619
2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 17:50
BU İŞ DOSTUM YAŞAR, DÜŞMANIM ÖLÜR HESABINA GETİRİLİYOR

Sevgili dostum ali can kardeşim, Ben firma yetkilisi değilim ,Bizim koop bağlı bir firma sizin projenize iki defa teklif,de bulunmuş ve sonuç alamamıştır.Bende BU SUNULAN TEKLİFLERİN içeriğini araştırdım sonuç mükemmel ,Olabilirliği yüksek olduğu için defalarca bur dan anlatmaya çalıştım, faydası sizlere
ilk teklifte 3000 villa +3000 konut alsın üye denilmiş karşılığında,da 515 bin lira ödeme yapsın ,
Düşünün isterseniz konutunuzu eşinize dostunuza bir yerlere satın elde etiğiniz parayı getirin firmaya ödeyin.konutun satışından doğan miktarı siz belirleyin miktar 500 bin 600 bin kaça satarsanız satın faydası sizlere olacak denildi. 1 konutu satamaz,mısınız, satıramaz,mısınız, hayretler için deyim.
yönetim kurulunuz teklife cevaben hasılat paylaşımı yapmıyoruz söyleminde bulunmuş.
Bur dan soruyorum ŞİMDİ NE YAPIYORSUNUZ PLANINIZ ÜNLÜ BİR FİRMA ADI ALTINDA HASILAT PAYLAŞIMI PLANLIYORSUNUZ, ÖYLE DEYİLMİ.

ikinci teklifte ise katkı payı hususunda, bir teklif hazırlanmış ve bir rakam belirtilmiş ,rakamın yüksek oluşuna dikkat edilmiş ve bu rakamı üyelerine izahı zor olacağını ve belli bir oranda yetki aldıklarını dışına çıkamayacaklarını söyleyerek, kriterlerine uymadığı husunda cevap verilmiş.
sizler Şimdiki planda kredi , ortaya para koyarak taşore etme, marka bir isim,len yola çıkarak bir şeyler yapmak istiyorsunuz. kolay gelsin demekten başka bir şey aklıma gelmiyor.

Benim örerim teklife dönüşmüş olsa idi , iki teklif,i birleştirerek güzel bir teklif meydana çıkarırdım,
çıkardım bile ve dahi onayını,da aldım fakat bu platformda yayınla,yamam etik olmaz .
saygılarımla

mehmet0619
2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 18:45
Cemalettin bey HOŞGELDİNİZ.

Sayın Cemalettin bey Öncelikle katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.
Haluk beyin tezlerine sonuna kadar katılıyorum,olması gereken bu,projenin alt yapısı olmuş olsa idi,
yüklenicilerin yaklaşımı daha ciddi olurdu.
Birde bu 3000 villa isteme hususu,planlanmış olmasa olmaz denilmekte,
Varsayalım alt yapı ABB tarafından yapıldı, yüklenicilerle masaya oturuldu,ARSANIN DEĞERİ YÜKSELDİ.

Arsa yatırım değeri......................= 1.000.000.000-TL
Proje yatırım değeri.....................= 2.100.000.000-TL
Toplam yatırım değeri..................= 3.100.000.000-TL

3.100.000.000-TL / 1.000.000.000-TL = % 31 ARSA sahiplerinin yatırım oranı.
1 villa inş. maiyeti. 360.000-tl+ 150 000-tl arsa payı.=510.000-tl

510.000-tl x 2000 villa..=1.020.000.000-tl
istenilen talebi karşılamaz.
saygılarımla.

Haluk Demir
2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 20:41
NİYET ÖNEMLİ

Arkadaşlar yukarıda yazdığım gibi NİYET ÖNEMLİ......................
Eğer niyet,Osman Kurt yönetiminde ki gibi, olmazsa olmasın,burası eninde sonunda gelişecek,bizde o zaman yaparız,o zamana kadarda biz de maaşlara devam edelim ise sonuç bu olur. İnsanlar parayı,gücü,ayrıcalığı seviyor. Osman Kurt yönetimine çok kişi kaşı çıktı, ne mi oldu sonra ? Karşı çıkanları yönetime aldı maaşa bağladı. Onlarda sustu. İsim isim sayarım isteyen olursa yazarım.Zaten çoğu sizin koop. başkanınız.
Şimdi asıl istenen ne üyelerin ona bakmak lazım.Ben 90 bin tl ye ; hem bir 350 metrekarelik villa, çok katlıda da arazim var oradan bir ev, bir de ticari alan var oradan da bir şey gelsin hayali varsa bunları vasiyetnamenize yazın ancak torunlarınız belki görür.
Şimdi yeni Başkan eğer iyi niyetli ise bu 3000 kişiyi ev sahibi yapar. ABB bu konuda bize yardımcı olacak en büyük kurum. Numan KURTULMUŞ burada, Cumhurbaşkanı baş danışmanı Şükrü KARATEPE burada , birçok milletvekili burada, buradan çözüm çıkar. Yukarı da yazdığım gibi eğer iyi niyetli ise.
Burada aylardan beri yazıyoruz.Başka sitelerde de geçmişimiz var.Buradan müzdarip olan üyelere sesleniyorum(SIKINTISI OLMAYAN O YAPI İÇİN DEĞİL:ZATEN ONLARA NE DESEK ONLAR BİZDEN DEĞİL BAŞKA YERDEN EMİR ALIRLAR) : Çalıştaya hazırlıklı gidin,kavga etmeye değil çözüm için gidin,soru sorun hesap sorun, getiri ve götürüyü iyi tartın.Eski yazılarımıza bir bakın, orada ki çözümleri sunun.Bir de bu yönetimin SEMA İNŞAAT ile alıp veremediği neymiş sorun.Bilmediğimiz bir şey mi varmış.Ortada teklif veren yokken neden davet edilmiyor muş ?

06vural
2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 23:57
yaylabag hayali proje

Haluk bey bu projede hepimizden fazla çabalayan sizsiniz bunu biliyorum haluk bey bundan 14 sene önce bende bu koparatife kazayla girdim 2adet villa sözu verdiler fiyatida 100.000 tl yi geçmeyecek dediler bekle bekle bu zamana kadar bekledik tık yok geçen ay stresden 1 tane hissemi 115000tl sattim çerez fiyatina bir hisseye yaklaşik 50.000 euro para verdim bana maliyeti ben hayatimda bunlar kadar serefsiz haysiyetsiz insanlar görmedim hatta 5 6bintl de borç var gecenlerde eve kagit göndermişler borcunuzu ödeyin yoksa sizden ayrilmak istemiyoruz diye yazmişlar yani bu osman cinnet nedir bilirmi bilmem ama arayip konuşacam kendisiylede şöyle bir durumda var kendilerini çok dürüst dindar hak yemez huzur hakkindan bahseden bu insana şu anda 1 hissem var yanina 1 tane daha hediye edelim desede hakkimi helal etmiyorum yaşasin cehennem diyorum cocuklarimin riskini yaklasik 100.000 euro param gitti Allah bunlarin belasini versin bu serefsizler reisin ölmesini bekliyorlar bu koparatifden bişey cikmaz.

SÜLF
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:24

ANKARA - Haberler ve Sohbet - Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...! en son mesaj

Bu konu 126032 defa okundu, toplam mesaj sayısı : 1033
Misafir mesaj sayısı 383 (%37.1)
Kayıtlı üye mesaj sayısı 650 (%62.9)

SÜLF

sitedeyim!
3 ay önce - Cum 27 Ekm 2017 15:35
Bu konu 70579 defa okundu,

ANKARA - Haberler ve Sohbet - Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...! en son mesaj

Bu konu 70579 defa okundu, toplam mesaj sayısı : 650
Misafir mesaj sayısı 383 (%58.9)
Kayıtlı üye mesaj sayısı 267 (%41.1)
Bu konudaki mesajlara 10 defa puan verildi : Son bir günde 509 kişi bu konuyu okumuş günlük 500 kişiyi geçmişiz ,lütfen paylaşımda bulunmayı ihmal etmeyelim .

3 ayda bu başlığı yaklaşık 56 000 defa okunmuş . Sağır sultan artık duyar.
Az çok katkım olduysa ne mutlu . Kendi adıma gerçekten hayal kırıklığı olan istenilirse tüm Ankara'nın göz bebeği olabilecek potansiyele sahip yaylabağ tabir caizsse birilerinin kirli emellerinin doymayan gözlerine batmış .
Sahi akyurttan kazana temelliden samsun yoluna yenikentten halaşlıya kadar her yere uğrayan bu yapılaşma hep yaylabağdan uzak tutulmuş .
İlginç ama sebepleri illaki var .
Rant kavgası ,çıkar menfaat siyasi çekişme ne ararsan var yok yok yok ......
Şöyle bir son 10 yıl gözümün önüne geliyor bu gün şehire eklemelenmiş bir dünya yer bomboş atıl iken yaylabağın ölüsü bile para ederken bu gün gelinen durum içler acısı.
Tabi bunda bu projeninde katkısı çok büyük .Ama işte bana yar olmayan başaksınada yar olmasın zihniyetiyle el birlik sıkıntılar ve keşmekeşler yumağı haline getirlmiş.
Sizin tuznuz kuru anladık ,sizin gönlünüzü etmekte çok zor .Koskoca Türkiye'nin en büyük firmaları bile dönüp bakmıyor yüzüne.
Tabi bu hale nasıl geldiğini bu sayfaları okuyan kardeşlerim sanırım az çok haberdar olmuştur.
Haluk beye Mehmet beye ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür ederim.
Her an birşey olur umuduyla burayı okuyan yorum yapmayan okuyucularımzada teşekkür ederim.

Haluk Demir
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 08:59
VURAL BEY

Vural Bey, yazınızı okudum çok üzüldüm. Sizin gibi daha çok üye olduğunu tahmin ediyorum. Yazınızın en son bölümünde yazdığınız Cumhurbaşkanı nın ölmesini bekliyorlar lafına sonuna kadar katılıyorum. Hayatımda RTE ye oy vermedim ama bu dava başka dava yanındayız.
Vural Bey, sizleri ve sizin gibi insanları biraz bu koop. konusunda bilgilendirdiysem benim için çok iyi.Benim bu koop .yaptırma şansım yok ama içerideki insanları ayağa kaldırma şansım var.Benim de uğraşım budur. Eskiden de söyledim ben özel mülkiyet sahibiyim.
Vural Bey,burada bir savaş var.Rant savaşı, burayı yedirmemek için birbirleriyle savaşıyorlar.Doymuyorlar,daha da istiyorlar.Hep bana hep bana diyorlar. Şimdi işlerin biraz hareketlenmesini sebebi bizlerin ve sizin gibilerin seslerini çıkarmasıdır. Ne mi yapacağız bundan sonra ? Artık bu koop. tanıdı herkes ,açık açık sorun öğrenmek istediklerinizi cevaplayalım isim isim.
Vural Bey, sizin ve sizin gibi hala korkup arkadan saklanıp buraya iki kelime yazamayan arkadaşlara sesleniyorum. Şunları yapacağız.
1. ABB ne şikayet mail leri atacağız.Direk Sayın Tuna nın sayfasına açık açık yazın okunuyor merak etmeyin.
2Bimer e,Çimer e devamlı şikayet mesajları atacağız,haftada bir
3.Üstbirliği ve kendi koop. Bşk. nınızı devamlı sıkıştıracağız ve hesap soracağız. Söyle diyeceğiz bu insanlara HESAP VERİN KARDEŞİM,HESAP VER OSMAN...........
4.Sonuç olarak ya devlete gidip arazilerin bir kısmını devredip yol ve altyapıyı yaptıracaklar,sonra küçük bir katkı payı ile bir firma ile anlaşacaklar ( BUNU 15 SENEDİR YAPMADILAR ÇÜNKÜ EMELLER FARKLIYDI.BURAYI YEDİRMEK İSTEMEDİLER KİMSEYE HEP BURADA KALMAK İSTEDİLER ) yada koop. fesih edilecek herkes arazisini alacak ondan sonra kendisi anlaşacak mütehahitlerle.
Vural Bey ve burada ki üyeler ve burayı okuyan üstbirlik üyeleri ve çalışanları ; UFACIK FINDIK FARESİNİ ELİNİZDE SÜPÜRGE İLE DUVARIN DİBİNDE SIKIŞTIRIN ÇARESİZ KALAN O UFACIK FINDIK FARESİ ÖLECEĞİNİ BİLE BİLE ÜZERİNİZE ATLAR. Ne demek istediğimi herkes anlamıştır ,yılmak yok mücadeleye devam.

06vural
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:06
yaylabag hayali proje

Haluk size harfieyen katiliyorum defalarca sikayetler e mailler attim ve de atmaya devam edecegim.
Haluk bey ben villadan soğudum yönetimi sorumlulari parmakliklar arkasinda görmek istiyorum.
sizinde dediginiz gibi her uye her hafta kendi koparatif baskanlarini arayip sıkıştirsaydi villalar biteli 5 sene olmuştu üzgünüm böyle olmamaliyldi.sonyazdigiginiz yapilacaklar ve uygulamalari sonuna kadar uygulayacagım .

ilgi ve alakanizdan dolayi size saygı ve hurmet ederim.

SÜLF
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 14:22

Nasıl bir hipnozdaysanız uyanacağınız yok .5000 kişinin böyle eli kolu bağlı seyrettiği bir organizasyonun figüranlarısınız. Dünyada örneği varmı sanmam.
Yani şimdi bir vural beymi var hergün onlarca kişinin okuduğu sayfada .
sadece vural beymi 100 000 eurosunu burda batırdı .
Vural bey gibi olan 3000 üye hepinizmi bu üst kuruldan maaş alıyosunuz.
Nedir bü yüksek beklentiniz.Bir söyleyin bizde bekleyelim .
Burdan tekrar vural beye geçmiş olsun diyorum
Osman okuyosun dimi bunları ???

alicann006
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 17:12

degerli üye arkadaşlar büyük umut ve hayallerle bu koparatife üye olduk evet hepimiz zarardayız ihale dediler boş bundan önce arap firması yok almanlar yok hollandalılar vs dünyanın gözü yaylaşehirde eski başkan osman bey inanmıştım inanıyorum 100 bin tl ye villa sahibi yapacagım demişti acaba şimdi kendi inanıyormu şimdi bide ankara buyuk şehir bel çıktı bunlarlada bu seneyi atlatırlar ordanda hiç bir iş olmayacağını herkes biliyor artık bu gidişata bir dur deme vakti geldi ve geçiyor aidat ödemelerini durduralım yeter bu adamların bizi sövüşledikleri burdan sağolsun bir haluk bey ve birkaç arkadaşın gayreti var demekki öbür üyeler gayet memnunlar gerekli yerlere şikayetlerimiz devam ettirelim haluk beyin önderliğinde bir diriliş hamle yapmamız gerekli ha oısman başkan ha ilyas başkan farketmez ikiside aynı karavanadan kaşşık salladılar birde sema inşaat la neden görüşmediklerini açıklasınlar bizde öğrenelim artık yeter keser döner sap döner bunu üst birlik ögrenecekkk syg

kemalbey69
2 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 18:09
Orda bir köy var uzakta...

Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür. Orda bir ev var, uzakta, O ev bizim evimizdir. Yatmasak da, kalkmasak da O ev bizim evimizdir.

Merhaba
Bir süredir bu forumu takip ediyorum. Bu projede arsa sahibiyim. Bence projenin yapılabilmesi için Emlak Konut, TOKİ ve ABB ile anlaşılması lazım.
Projenin talep görmesi için emsal artışı yapılması lazım. Kamu kuruluşları ile anlaşılırsa emsal artışı daha kolay yapılabilir.
Üst birlik yıllardır hiç bir şey yapmadan insanları oyalıyor. Hiç kimseden ses çıkmıyor. Buna hayret ediyorum.
Sosyal medya üzerinden twitter üzerinden kampanya başlatalım. Yazılı ve görsel basına gidelim sesimizi duyuralım. İlgili mercilere şikayette bulunalım. Bir elin nesi var iki elin sesi var. 50.000 den fazla insan mağdur durumda.
Seçim arefesinde siyasiler buna sessiz kalamayacaktır. Yeter ki sesimizi duyuralım. Üzerimizdeki bu ölü toprağını silkeleyip ayağa kalkalım artık.

sayfa 104
« önceki   123 ... 103104105 ... 111112113   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet