Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı Projesi
« önceki   123 ... 787980 ... 909192   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 79
Misafir 759

6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:52

evlerin %90 nın kira olduğunu nereden biliyorsunuz? ben orada oturuyorum. şahsen orada kentsel dönüşümü sizin belirttiğiniz şekilde yapmak imkansız. ha bana evimin bedelini verirler ki şu an üst komşumuz 780.000TL ye satıyor mesela. o zaman oturur konuşuruz. yoksa bizim oturduğumuz bölge oldukça değerli. ha şu var değerini bulan her şey satılabilir. devlet biz stad yapıcaz diyipte bana 800.000TL verirse yada aynı değerde aynı bölge de ev yaparsa veririm evimi neden vermeyim. yai tolga arkadaşın dediği gibi çevre apartmanlardan falan alırım. ama devletin de bizlere o değerleri verebileceğini hiç sanmıyorum. çünkü stadın çevresi apartman dolu. doğlar oalrak öyle kamulaştırma falan yok yani yapılamaz gibi. keşke yapılsa tabi. kim istemez yeni ev sahibi olmayı

mahmut11
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:59

OHAL'deyiz, bir KHK'ya veya acele kamulaştırmaya bakar. Ancak bu başarıdaki bir takım için ehemmi mi? Tartışılır.

alen Doğu Gencer
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 16:06

Alıntı:
3-4 tane apartmanı kamulaştırmak milyar dolarlar gerekmez, acitasyon yapmaya da gerek yok zaten
+ evlerin %90 'ı kira. mülk sahipleri alacakları paralarla çevredeki evlerden satın alabilir veya farklı çözümler üretilebilir, hiç bir şey çözümsüz değildir. Ancak 15000 kişilik stad yapıp yarın öbür gün burası yetersiz geliyor diyip yıkılması veya atıl duruma geçmesi daha büyük bir zarardır. KSK şu anda kötü durumda olabilir ancak potansiyeli olan bir takım tıpkı Göztepe gibi . Göztepe 5-10 sene önce amatör ligdeydi ancak herkes bir gün bu noktalara geleceğini biliyordu çünkü potansiyeli vardı. Aynı şey KSK için de geçerli. 15000 kişilik günü kurtarıcak bir stad yerine yine aynı yerinde daha büyük bir stad çok daha güzel ve kalıcı olur.

Dostum siz 40-50 yıllık apartmanlar dediniz , kentsel dönüşüm dediniz bende size bu işin olurunu yazdım daha dogrusu olamayacagını yazdım. bunun nesi acitasyon ? kentsel dönüşüm hakkında gram bildiginiz yok bir çözüm bulunur diyorsunuz! biz yıllardır bayraklıdaki sorunları. karabağlardaki, ege mahallesindeki kentsel dönüşüm sorunlarını çözemiyoruz. siz yüzbinlerce TL lik evleri kamulaştırmadan bahsediyorsunuz. hayal gücünüz gerçekten geniş. ayrıca göztepe potansiyeli ile KSK potansiyeli bir değiL.

gediz_1994
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 18:26

Yapılmayacak birşey değil. Taraftar birlik olsun bak nasıl yapılır. Önemli olan taraftarın bunu sosyal medyada ön plana cıkarması. Karsıyaka köklü ve büyük bir klüp. Bugün 2.ligde düsmemeye oynuyor olması kimseyi kandırmasın. Güclü bir yönetimle ayaga kalkacaktır. 25.000 kapasiteyi rahatlıkla dolduracak taraftarı da mevcut.

Misafir 6c1

6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:23

KSK'nde 25 bin kişilik stad dolduracak potansiyel yoksa kapatalım dükkanı gidelim Türk futbolu olarak. Ayeıca KSK'nün gerek sosyal medya yoluyla gerekse başka mecralardan kamuoyu oluşturacak ve bazı dinamikleri harekete geçirecek gücü vardır. Sadece uyuyan bir deve benzetiyorum son yıllardaki halini. Bu sene ligde kalsınlar sonrasında önlerinin açık olacağını düşünüyorum. Yeter ki taraftarı A.gücü ve kocaelispor'un yaptığı gibi yapmalı, zor günde daha çok destek olmalı. Stad ile ilgili olarak ne yapın ne edin bu tırışkadan projeyi kabul etmeyin KSK'li dostlar, sonra çok pişman olursunuz ama o pişmanlık fayda vermez. KSK'yi 15 bin kişilik stada mahkum etmek vizyonsuzluktur. Stad 5-10 sene için değil minumum 50 sene için yapılıyor lütfen bunu düşünerek TR'nin kültüre sahip sayılı camialarında KSK'ne hak ettiği şekilde davranın sayın yetkililer! Rizeye 15 bin, batmana 15 bin, çoruma 15 bin ve ksk'ne 15 bin!!! Bu hiç olacak iş mi? Elinizi vicdanınıza koyun ve oradaki 2-3 bina için bu çınara bunu yaşatmayın! Koskoca TC devleti isterse orayı öyle bir kamulaştırır ki ...

GkhanTR
6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 02:46

Bende Alene katılıyorum. O bölgede bu tarz bir kamulaştırma çok kolay değil. Daha sonrasında Timsah Arena'da olduğu gibi bir sonuçla karşı karşıya kalınabilir.

Alıntı:
Dünyanın heyecan veren ilk 10 stadyumu arasında gösterilen Timsah Arenanın yeri konusunda açılan davada uzlaşma sağlandı. Yer sahibinin açıp kazandığı bedel tespiti ve el atma davası sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyesi faiziyle birlikte 41 milyon tl ödemeyi kabul etti.

Her ne kadar resmi adı Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu olsa da Bursaspor taraftarının 'Timsah Arena' olarak adlandırdığı stadyumun kurulduğu alanın büyük bölümü Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne aitti. Ancak, bölgede kamunun yanı sıra şahıs arazileri de bulunuyordu. Arazi sahiplerinden bazılarıyla anlaşma sağlanırken Şenay Çoruh isimli yer sahibi ile anlaşma yapılmadan inşaata başlandı.

İnşaatın yükselmesiyle birlikte bedel tespiti ve el atma davası açan Şenay Çoruh, davayı kazandı. Mahkeme Çoruh'a, belediyenin 30 milyon ödeme yapmasına karar verdi. Büyükşehir Belediyesi bu karara itiraz etti. Ancak dava karara bağlandığı için üzerine her ay faiz bindi. Arazi sahibi Şenay Çoruh ile Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde anlaşarak fiyatta uzlaşmaya gitti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şenay Çoruh'a daha önce itiraz ettiği 30 milyon için faiziyle birlikte 41 milyon lira ödemeyi kabul etti.

http://m.iha.com.tr/haber-timsah-arena-davasinda- ...di-709626/

Misafir 759

6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 14:55

@Misafir 6c1 bence kapatıp gidin dükkanı . KSK en son 1980 li yıllar da 20bin kişiyi bir arada görmüş. Burada geçen sene GS ile oynanan kupa maçın da bile 8 bin taraftarı gitmiş maça. bu mu potansiyel? klübün zor günlerin de bile destek vermeyen taraftara da taraftar denmez. GÖztepenin amatöre düştüğü dönemde bile bazı maçları 15-16bin lere oynadığını bilirim. 2. lig te gene bazı maçları 30-40bin li taraftara oynadığını bilirim. hadi önceden passolig deniyordu. e şimdi 2.lig te passolig te yok ! nerede o büyük ksk taraftarı ?

Kimse kusura bakmasın ama bu şehrin rahat %50 si İstanbul takımı tutuyor. kafadan %25-30 civarı Göztepeli. kalanı ksk ve altay paylaşır. bu sebeple 25bin seyirciyi ksk anca rüyasın da görür. ha belki altay gibi okullara bedava bilet dağıtırlar ise o stad dolabilir.

Misafir 947

6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 17:59

Konyaspor'un 42 bin kişilik stadı dolduracağını da rüyasında görürdü millet senin bakış açına göre... hiö endişelenme ksk,agücü,kocaeli,sakarya gibi camialar yeri gelir 5 bin kişiye oynar yeri gelir 25 bin kişi deplasman yapar. Bu camiaların potansiyelini bilmiyorsun. Geçen sene agücü maçlarında iğne atsan yere düşmez kalabalık oluyordu misal... konjonktüre göre değişir bu işler. Konya bile hayatında 10 nin kişiye oynayamamış bir takım olarak yeni stada geçti kaç kez +30 bine oynadı. Bunlar onemli şehir klüpleri. Ksk de önemli bir semt klübü olarak potansiyelini daima korur ve gun gelir rahatlıkla 25 bini doldurur!

Misafir e0c

6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 18:17

Karşıyaka tarihinde sportif başarı yok ki
Süper ligde şampiyon olamadı
Türkiye kupasını müzesine götüremedi
Avrupa kupalarında mücadelesi yok
Karşıyaka'yı övünecek tarafı yok
Tek övünecek durumu varsa yoksa taraftarı başkada bir şey değil

İndepen dent
6 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 20:15
T

Leicester City hiç bir zaman başarı elde etmemiş bir kulüp ama bu kulübün tarihten bu yana ciddi bir taraftar grubu vardı üstelik bu bizim ülkedeki gibi İstanbul yalakası olup birde memleket takımını destekleyen korkaklar gibi değil sadece Leicester City taraftarı olarak gurur duyan bir taraftar sonunda imkansız denilen oldu ve premier lig şampiyonu oldular sizin futboldan anladığınız hiçbirsey yok sadece boş bir teneke gibi ses çıkartıyorsunuz..

sayfa 79
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 787980 ... 909192   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet