Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 327
SERDAR OZAN
1 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 00:41

Korku benden özür bekliyormuş. Pardon da neyin özürünü dileyeceğim acaba? Her ne kadar gerçekleşiyormuş gibi lanse etmenize rağmen ortada minibüs filan göremiyorum ben hala. Tamam belki Burulaş'la görüşmeleriniz oluyordur ama bir sonuca bağlandı mı? Hayır. Minibüs dönüşümü ile ilgili kesin bir karara varıldı mı? Hayır. Ortada birkaç köşe yazarının konuyla ilgili yazdığı birkaç cümleden başka resmi bir açıklama var mı? Hayır. Sefere çıkan herhangi bir minibüs var mı? Yine hayır. E hal böyleyken ne özürü bekliyorsun ki benden Korku. Çok beklersin.

Aslında asıl özür dilemesi gerekenler bu başlığı aylardır yalan yanlış mesajlar çöplüğüne döndürenlerdir. Mesela 2 Ocak gibi onlarca hayali tarih verenler, belediyenin minibüs plakası dağıtmaya başlayacağını iddia edenler, minibüsünün hazır olduğunu yazanlar daha neler neler. Bunlara yalancı dediğim için bana kızıyorlar ama Allah aşkına söyleyin her söyledikleri yalan çıkmadı mı bu güne kadar?

Bence ne yap biliyor musun Korku? Geriye doğru başlığı bir incele, arkadaşlarının bu konu ile ilgili yazdıkları deli saçmalarını bir oku. Belki o zaman utanır da benden özür beklemekten vazgeçersin Korku.

Hakankorku
1 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 10:03

Serdar beyciğim aslında tek tek sizin yazdıklarınızı alıntıladım da, yönetim site kurallarının 2. maddesi gereği direkt olarak sizlere hitap ettiğim için beni uzaklaştırdı. Dolayısıyla tekrar yapamıyorum bunu. İsteyenler geriye gidip tek tek neler yazdıklarına bakıp kendi muhakemelerini yapabilirler.

Bu arada bazı arkadaşlar söylediklerinin arkasında duramayıp dansöz gibi kıvırıyor. Onlara da acıyorum.

mustafaguler
1 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 11:43

Açıkçası besleme hatlarında ki otobüslerin minibüse dönmesinde bir sakınca yok. Ancak minibüse dönüyoruz diye kartlı sistemin dışına çıkılırsa ve durak harici yolcu indirme ve bindirme yapılacaksa buna karşı çıkarım. Araçlar minibüse dönebilir ama işletme mantığı otobüs gibi olmalı.

Sabahları belli saatlerde minibüste olsa o anlık yolcu potansiyelini bir anda taşıması yine zor olacaktır. Normal saatlerde bir durağa beş dakika içinde beş kişinin gelmesi ile pik saatte bir durağa beş dakika içinde on kişi gelmesi bir değil sonuçta.

Minibüs konusu dışında özel halk otobüsü esnafına bir sorum olacak. Malumunuz İstanbul'da otobüs içinde ki ekranlarda durak takibi yapan bir sistem mevcut. Böyle bir sistem için oda veya Burulaş bir girişimde mi? Geçen aylarda Burulaş kendi otobüslerinde deneme yapmıştı diye hatırlıyorum.

Ardila
1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:21

Özel halk otobüslerinin çalışacağı yeni bir hat oluşturulmus hat adi: 97/A
Hatta kac araç çalışacak bilgisi olan var mı?

mustafaguler
1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:12

Bu zamana kadar Terminal hattına özel halk sokmamak için direten Burulaş şimdi özel halk otobüsçülerine bir hat vererek kendi tabusunu yıkıyor. Saatte bir sefer olduğuna göre tahminen iki adet otobüs çalışacak gibi duruyor.

Cüneyt5316

1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:23

Burda belediyenin otobüs/minibüs (Batı’dakiler ile) mahkemesi ile ilgili bir planı olabilir. O yüzden yapıldı diye düşünüyorum.

Hakankorku
1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 17:17

Ahahaha. Minibüs falan yok, olamaz, yalan dava da yalan diyenler minibüs yazmaya başladı. Harika. Yavaş yavaş dediğimize geleceksiniz.

Cem284
1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 19:27

1A hattında burulaş otobüsü ne alaka

Mühendis 000
1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 19:44

belediye yıllar önceden beri mudanya ve terminal hatlarını o.h.o lara vermeye çalışıyor. oholarin kabul etmeme sebebi ise mudanya da ki ücretsiz yanı 65 yaş üstü lerin fazla olması. terminali ise taşınacak olma ihtimali için kabul etmiyorlardı.

SERDAR OZAN
1 hafta önce - Pzr 11 Şub 2018, 00:53

Başlık konusu ne zaman aslına dönse minibus sevdalıları hemen atlıyor hayallerini gündemde tutabilmek için. Değil mi Korku? Minibüs yok tabii. Var mı?

97A numaralı hattın ÖHO lara verilmesi bence bu minibüs sevdalısı bazı sözde ÖHO cuların
heveslerini kırmıştır. Nedeni de hattın güzergahı. Sanki 9 mt.lik otobüsler için daha uygun biz güzergahmış gibi geldi bana. Eh malum bizim minibus heveslilerine göe de 9 mt.lik otobüsler minibüse dönüşecek ya sözde, eh bu hatta da minibüs yeterli olamayacağına göre demekki 9 mt.lik otobüslerin minibüse dönüşü pek de gerçekleşemeyecekmiş gibi sanki. Ne dersin Korku?

Öyle sanıyorum ki ÖHO lara yeni hat tahsisleri devam edecektir. Eğer bu olursa minibüse dönüş şöyle dursun ÖHO cuların halihazırda 355 ( Doğudaki İsuzularla birlikte...) olan otobüs sayısını arttırması ve filoya yeni otobüsler katması gerekecektir.

sayfa 327
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara