Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1150
akin87
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:08

Siilerin hadislerinde geciyor alim. ona göre degerlendir...

Yiğit3344
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:18

Gidişatı özetleyebilecek biri var mı. Tüm bu hareketliliğin sebebi nedir.

nevrans Hakan

11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 01:40

Bu soğukta şehit oğlunun mezarı başında nöbet tutan bir baba Allah Sabırlar versin

(+)
Hamza Koçak
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 08:34

-iran iha'si israil hava sahasina girmis.
-israil f-16'lari suriyede iran milislerini bombalamis.
-bu arada bir f-16 israil sinirlari icinde dusmus (sebeb: muhtemelen suriyeden gelen atislar) pilot yasiyor.
-bir iran iha'sinin vuruldugu da soyleniyor.

bunlar birbirleri ile ugrasa dursun, biz de bir an evvel afrini temizleyelim.


Muneccim
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:08

Afrin operasyonuna Suriyeli Türkmenlerden destek geldi. Türkmen Komutan Seyf Ebubekir liderliğindeki Sultan Murad Kolordusu’nun Hamza Tümeni, 120 günlük özel eğitimini tamamlayan 500 kişilik komando birliğini Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere Afrin’e gönderdi.

500 kişilik komando birliğinde neredeyse eşit miktarda Kürt, Arap ve Türkmen asker bulunuyor. Bu arada ÖSO Genel Komutanı Albay Abdülcebbar el-Akidi, Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki temel amacın Afrin’i ayrılıkçı teröristlerden temizlemek olduğunu söyledi. Akidi, “Bu ayrılıkçılar Suriye’nin kuzeyinde ayrı bir devleti kurmak istiyorlar. Suriye halkı ayrılık ve ülkenin bölünmesini istemiyor. Suriye tek ülke olarak kalacaktır. Biz bunu temin etmek için savaşıyoruz” diye konuştu.


500 asker az degil. 120 gunluk egitim verilmis. Insallah sahada bize epey fayda saglarlar.


mehmet GZL
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:43

3. Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 10 Şubat 2018 tarihinde, 79
PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1.141 olmuştur.


Alıntı:
Москва, 10 февраля. Сирийские ПВО в субботу в воздушном пространстве над провинцией Дамаск отразили еще одну атаку Израиля, сообщает сирийское государственное ТВ.

Автор: Алексей Громов ..... suriye israil bir atagini daha puskurttu


Syrian air defenses on Saturday in the airspace over the province of Damascus repelled another Israeli attack, the Syrian state TV reported.Suriye Televizyonu, İsrail jetlerinin Şam yakınlarına yeni bir saldırı düzenlediğini ancak saldırının hava savunma sistemleri tarafından engellendiğini ve Şam yakınlarında patlama seslerinin duyulduğunu açıkladı.

Suriye rejim televizyonu, İsrail jetlerinin Suriye'deki bir askeri üssü bombaladığını buna karşılık olarak birden fazla savaş uçağının hava savunma sistemleri tarafından vurulduğu duyuruldu.

İsrail medyası Netenyahu'nun kabine ile bir araya geldiğini ve İsrail işgal ordusunun Suriye içlerindeki hedefleri vurmasına yeşil ışık yaktığını aktarıyor.

#İsrail uçakları #Humus'taki #T4 havaüssünü bombaladı. İsrail kaynakları üssün kullanım dışı bırakıldığını iddia ediyor

İsrail savaş uçakları Mezze askeri hava alanını hedef alıyor. Şam'daki kaynaklar hava savunma sistemlerinin karşılık vermeye devam ettiğini aktarıyor.

#Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığı,(öso) #Afrin'de operasyondaki #ÖSO savaşçılarının cep telefonu&kamera kullanımını sonlandırmasını,harekatta temel insani değerlere bağlı kalınarak hareket edilmesini,uluslarası hukuk kurallarında davranılmasını ileten bir mesaj yayınladı

Turk askerlerinin #Idlib guneyinde Tel Tukan'a konuslanmasindan sonra rejim gucleri Tel Allus ve Vasita'dan cekildi. Rejimin birkac yerden daha cekilecegi belirtiliyo

#ZeytinDalıHareketı kapsamında 7 köy PKK'dan alındıktan sonra Afrin kırsalında oluşan son durum.

berdan ak
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:19

1- Suriye hava savunma sistemleri abd uçaklarını görmüyor mu?

2- Suriye ordusu hava savunma sistemleri henüz deyr zor'a ulaşmadan böyle bir saldırıya girilmişse bir nevi intihar saldırısı olmuş.

3- Suriye ordusunun saldırısıyla eş zamanlı olarak deaş eş zamanlı olarak abd kontrolündeki bölgeden SAA'ya saldırı başlatıyor, bir kaç saat öncesinde esad tarafından deaş için idlib'e güvenli koridor açılıyor.

4- Tüm olanlar gerçek anlamda deaş diye bir örgüt olmadığını, Suriye'de her aktörün kullandığı bir "joker" kart olduğunu gösteriyor.

5- Abd sahadaki kara gücü sdg mi dsg mi ne haltsa yapılan saldırıyı kendisine yapılan bir saldırı kabul ederek aslında bir nevi Türkiye'ye membiç konusunda bir mesaj iletmiş oldu.

6- Petrol ve gaz sahalarının olduğu bölgeyi bırakmak istemeyen Suriye-Rusya-iran ittifakı eğer bunu başaramaz ise ekonomik ve siyasi olarak büyük yenilgi alacaklar ve Suriye'de kartlar yeniden dağıtılacak.

7- Bugünkü görüşmeleree terör devleti abd'ye Membiç konusunda mesajlar net şekilde tekrarlanacaktır. Terör devleti Türkiye'yi Suriye, Afganistan ya da Irak gibi 3.dünya ülkesi olarak görüyorsa fena halde yanılıyor.

8- 15 Temmuz sonrası fetö büyük oranda kazındığından abd ülkemizde istediği gibi at koşturamayacaktır.


kemalviyana
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:54

Harika bir firsat elimize gecti suriye rusya-ypgpkk amerika bir birlerine girdi.. biz bugün ne kadar cok hucum yaparak o kadar cok köy toprak aliriz.. bu firsata artik hizlanmamiz gerek..ucaklariniz ypgpkk cephanelikleri vurmaya devam ediyor

sahinok
11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:06

Çok net bir şekilde Amerika-İsrailin karşısında yer almalıyız. Düşmanlarımız bu ülkeler. Rusya-iran ve istemesek bile Suriye ile birlikte hareket etmemiz gerekiyor.

Semih Yaşar

11 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:25

Esad ve Rusya ile anlaşıp, bizim bugüne kadar desteklediğimiz muhaliflerin geleceğini garantiye almamız lazım.
Afrin temizlendikten sonra önemli bir Suriye'li nüfus bu bölgeye yerleştirilecek, açıklamalardan bunu anlıyoruz.
Bu insanların büyük çoğunluğu Suriye'li muhalif dediğimiz insanlar . Bu insanların bir şekilde garantörü Türkiye olacak . Şimdi işin ince kısmı , Suriye'nin toprak bütünlüğü söylemi ile Afrin'de oluşacak yarı özerk ve Türkiye'ye bağımlı bir bölge Nasıl bağdaştırılacak. Bu bölgenin Suriye yönetimine katılımı ve temsili Nasıl olacak ? Bunlar da üzerinde düşünülmesi gereken Siyasi sorunlar olarak ileride karşımıza çıkacak.sayfa 1150
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET