Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 515
Furkannn16
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:20

Ticaret bu kâr da var zarar da alırken de etmez bu kadar diyenler vardı.Şişti fiyatlar dediler 100 lirayı görmez dediler ben demiyorum ki sana 250 den al ister al ister alma beni pek ilgilendirmez.İlk baca tütmeye başladıktan sonra bu fiyatlar da zor.Çok hızlı gelişiyor senelerdir komplo teorileri üretiyorlar Karacabeyle ilgili ve hâla işler tıkırında devam ediyor.

Furkannn16
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:23

Ben demiyorum büyük inşaat firmaları belediyeden tüyo alan elemanlar hepsi dağkorusunu parsel parsel kapatma derdinde bu adamlar mı sorunlu ya da sizler mi ben bunu anlamadım.

Murat yazicioglu
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:56

Karacabeyi kötülemek gibi bir amac yok forumda yazan bazı arkadaşlar tarafından yanlış anlaşıldık galiba.orayi o fiyatlara taşıyan emlakçılar oldu yok şöyle olacak böyle olacak vesaire vesaire ile bir fiyat balonu oluştu bölgede aylardır 120 liradan satılmaya çalışan bir sürü tarla var hala satılan kaç yer var bide onu sorgulayin 2014 öncesi ordan yer alan ciddi iş adamlarıdaolmus hemde 20 li fiyatlardan teknosab haberiyle fiyatlar artmaya başlayınca da iyi karla satıp çıktıklarınida duyduk. Gerçekten çok istikbal vaad eden bi yer olsaydi adam 20 binden aldığı yeri 60 binden neden satıp çıktılar o zaman daha sonra küçük yatırımcıların bölgeye dahil olmasıyla emlakçıların vasıtasıyla fiyatlar bu rakamları buldu şimdi biri çıkmış forumda iyorki tren kaçmadan 120 dende yer alin

Yorumcu16
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:17
Badirga

Badirgayada ayrica uydukent yapilacakmi. Bildigim kadari ile oranin 1/1000 leri mart nisan gibi cikacakti

cyclon21
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:14

(+)

cemolimm
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:34
TESBİT

Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle belirteyim kesinlikle emlakcı değilim. Sadece bölgede nacizane yatırım yapmış bir vatandaş olarak bölgeyle ilgili beklentilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu şekilde hem bu forma belki biraz katkım olur hemde düşüncelirimle ilgili görüşlerimi paylaşarak karşılıklı değerlendirmeler yaparız diyem umut ediyorum.
Karacabey le ilgili olumlu yada olumsuz bircok acıklamalar oluyor. Bu açıklamaları öncelikle hoşgörü ile karşılamak gerek. Sonuçta insanlar kendi düşüncelerini açıklıyor. Bu bölgeye yatırım yapacaklara nacizane fikrim her söylenene inanmayarak akıl süzgecinden geçirip bölgenin gelişimini iyi takip etmeleri. Sonuçta Burda açıklama yapacakların içinde ard niyetli olanlarda olabilir emlakcıda. Artık onları Allaha havale ediyoruz.
Gelelim konumuza; Karacabeyi seçmemim en büyük sebebi konumu. Tabi insan elindeki imkanlarla en iyi yatırımı yapabileceği yeri arar. Benim içinde karacabey böyle biryer. Bir yatırımcı için bence konum olarak çok cazip biryerde Karacabey. Baktığınızda İstanbul Bursa İzmir gibi Türkiye ekonomisinin dinamosu sayılan merkez illerin buluşma noktasında. Bildiğiniz üzere Yeni otobanla bu merkezlere ulaşım ınanılmaz birşekilde kolaylaşıyor. Ayrıca Bu formda şimdilik çok bahsedilmesede 2023 yılında açılacak çanakkale köprüsü var. Bu köprü sayesinde de Avrupaya acılacak yeni bir kapınında merkezinde de olacak. Şimdi merkezi yer olması tek başına yeterlimi diye soracak yada eleştirecek arkadaşlar olacaktır. Kismen yeterli değildir, yani o bçlgenin gelişebilme imkanıda olmalıdır tabiki. Şimdi karacabeye bakıyorsunuz bu yöndende çok cazip emareler var. Mesela Çok uzatmadan Gerek bölge yöneticilerin açıklamaları gerek Bölge Ticaret kuruluşlarının yönetici iş adamlarının açıklamaları, Bursada yatırımların bu bölgeye doğru geleceğini gösteriyor. Hatta gelmeye başladı bile. Pek biteceğini düşünmediğim Tekstil sanayı bölgesi ile TEKNOSAP bunların en önemli delili. TEKNOSAP'ın gerçekleşme hızı ve başarısı bu bölgenin gelişme hızını encok belirleyecek unsur olacaktır bence. O yüzden umarım TEKSONAP başarılı olur. Ayrıca neredeyse yapılması kesinleşmiş olan uydu kent projeleride bu bölgenin değerlenmesinde önemli olacaktır. Açıkcası uydu kentin bu bölgede nerede yapılacağı bence çok önemli değil. Sonuçta nereye yapılırsa yapılsın çevresine bir çarpan etkisi olacaktır ve bölgenin gelişmesinde ve gelişme hızında çok güzel bir etkisi olacaktır. Yalnız umarım bu proje benim aldığım yer üzerinde olmaz. Bu projenin gerçekleşeceği yer muhtemelen devlet eliyle yada yardımıyla istimlak edilecektir. Otoban örneğinde olduğu gibi yerler muhtemelen düşünüldüğünden çok daha ucuza istimlak edilecektir. Bu durum özellikle daha yüksek bedelle yer alan yatırımcılar için sıkıntı olacaktır.
Bu bölgeye yatırım yapan yada yapacak arkadaşlara nacizane tavsiyem sabır. Gelişme her bölgesinde aynı hızda olmayacaktır. Dolayısıyla yatırım yaparken o bölge ile ilgili gelişmeleri çok iyi takip etmeli, yatırımlarınızı orta ve uzun vadede düşünmelisiniz. Mesela kendimle ilgili beklentim 10-15 sene. Tabi gelişmelere göre bu revize edilebilir. Vadenin uzun olmasının sebebi hemen belirteyim. Tahmin ediyorum bir çok arkadaşta kendi yatırımları için bunu düşünüyordur. Bölge cazıp olsada gelişme süreclerinin bir realitesi vardır. Mesela otobanın gerçekleşme süresine ve sürecine bakın belkide 10 yıllık bir hikaye. yada Teknosap yapılması bitirilmesi sonra çevresine etkisi hepsi bir süreç ve maalesef hemen gerçekleşmiyor. Aynı şekilde uydu kentlerde öyle. O yüzden benim bu bölgeyle ilgili düşüncem kısa vade de değilde orta ve uzun vade çok kazançlı bir yatırım olacagıdır.
Açıklamalarımda eksiklikler yada yanlışlıklar olabilir sonuçta bunlar benim öngörülerim ve görüşlerim. Başka tavsiye yada öngürüsü olan arkadaşlar varsa düşüncelerini paylaşırlarsa seviniriz. Sonuçta bu formun amacı bu değilmi en azından ben öyle sanımıyorum.
Allah herkese gönlüne göre versin.

Galip_89
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 13:50
Otoyol bağlantısı

cyclon21, otoyol bağlantısı tam olarak nereye yapılacak, bilgin var mı.

cyclon21
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 16:53

galip_89 bağlantı yeri ile ilgili bilgim yok ama youtube'daki Teknosab tanıtımında böyle bir görsel var. büyük ihtimalle kırmızı ile belirttiğim yerdir

cyclon21
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 16:56

youtube'a Teknosab yazarsanız detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz

VardiyA
3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 18:27

Otobandan çıkış V18 nolu viyadükten sonra

sayfa 515
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet