Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Boşanan Erkeklerin Mağdur Edilmesi ve Kuran-ı Kerime Göre Boşanma
« önceki   123 ... 252627 ... 303132   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26

Erkeklerin itibarsızlaştırıldığına katılıyormusunuz?
Katılıyorum. 53.5%  53.5%  [54]
Katılmıyorum 37.6%  37.6%  [38]
Bilgim yok. 8.9%  8.9%  [9]
Toplam Oy : 101

halll
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 17:42

Nafaka veya mal paylaşımı Mantık şu ; kadın veya erkek fark etmez. Evlenen ve boşanan kişilerde bir tarafın varlıklı olması diğer kişinin evliyken alıştığı yeni hayatından dolayı madur olmaması. Diye söylemişti medeni hukuçu...

Tekinn2121
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 18:20

Alıntı:
halll
Nafaka veya mal paylaşımı Mantık şu ; kadın veya erkek fark etmez. Evlenen ve boşanan kişilerde bir tarafın varlıklı olması diğer kişinin evliyken alıştığı yeni hayatından dolayı madur olmaması. Diye söylemişti medeni hukuçu...

kimse uzun süreli evliliklerden bahsetmiyor
kısa süreli çocuk olmayan evliliklerde nafaka mantığı nedir

osman yörükoğlu
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 18:27

Alıntı:

Kadını çalıştırmadan hazır gelen nafakayı yemek .

alp1979
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 21:51

Öncelikle türkiye laik bir devlettir boşanmada herhangi bir din referans alınamaz.Kanunlarımızda nafaka sadece kadınlar için değil erkekler için de mevcuttur.Çoğu mesajı okumadım ama gereksiz bir başlık olmuş.

Misafir 1bf

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:01

Öncelikle türkiye laik bir devlettir boşanmada herhangi bir din referans alınamaz.Kanunlarımızda nafaka sadece kadınlar için değil erkekler için de mevcuttur.Çoğu mesajı okumadım ama gereksiz bir başlık olmuş.

Şu sayıları her geçen gün artan nafaka mağdurlarına sorun bakalım bu konuda din mi ? Laik kanunlar mi? Diye buyrun

halll
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:59

Alıntı:

Sistem boşanmayı zorlaştırmak için saraylarda kanunlar önünde bozuyor. Evlenirken bir kaç husus hariç sıkıntı yok önemli olan aile kurumu. Kısa süreli ya da uzun süreli evlilik diye bir attım var mı onu bilmiyorum o yüzden o konu hakkında bir şey diyemem...

Misafir 391

6 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 00:02

Sizde evlenirken belediye nikahı kıymayın abiler. İmam nikahı kafi, başkasına gerek yok.

Misafir 0bb

5 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 14:48

"Öncelikle türkiye laik bir devlettir boşanmada herhangi bir din referans alınamaz.Kanunlarımızda nafaka sadece kadınlar için değil erkekler için de mevcuttur.Çoğu mesajı okumadım ama gereksiz bir başlık olmuş."
ALINTI

1 - Türkiye laiktir iddiası tamamen palavradır. Türkiyede uygulanan Kanunlar Hristiyan kanunları dır. Kanunlar hep hristiyanlardan alınmış ve uygulanmıştır. Nitekim Medeni Kanunda aynı şekilde hristiyan Kanunudur. Sen cahilsen herkes cahil olmak zorunda değil. Önce araştır öğren.
2 - Erkeklere bağlanan tek bir nafaka yoktur. Bu sadece senin gibilerin kandırmaya çalışmasıdır. Belki göstermelik bir tane bağlanmış olabilir, ama gerçeği değiştirmez.
3 - Bu başlık sitenin en önemli başlığıdır. Bundan daha önemli bir başlık yoktur. Insanların yuvalarını yıktıntan sonra ülke kalkınsa ne olur, kalkınmasa ne olur. Aileleri parçaladıktan sonra bir şehre yatırım yapsan ne olur, yapmasan ne olur.

Misafir 1e5

5 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 15:02

Size kim dedi evlenin aile olun diye? Evlenmeyecektiniz. Biliyormuydunuz Türkiye'ye münhasır erkek düşmanı, aile düşmanı kanunları?

mustafa 1903
5 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 16:31

Alıntı:
Sadece bir gün evli kaldı... Yaşadıkları akıl almaz
Nikâhtan sonra yüz yüze gelmediği eşinden gelen boşanma tebligatı ile büyük şok yaşayan genç, mahkemede bir kez daha yıkıldı. Bir gün evli kaldığı eşine ayda 500 lira nafaka ödemesine karar verildi.

AKILLARA durgunluk veren olay İstanbul'da yaşandı. İddiaya göre, 28 yaşındaki Atakan Varlı 2015 yılında Kübra isimli bir kadınla tanıştı ve ikili, hayatlarını birleştirme kararı aldı. Önce nişan yapıldı, aileler tanıştı ve nikâh kıyıldı. Tekirdağ Çorlu'da düğün yapılacaktı ama nikâhtan sonra genç çift yüz yüze bile görüşemedi. Bir hafta sonra ise gencin eline boşanma tebligatı ulaştı.

Kendini bir anda mahkemede bulan genç, verilen kararla ikinci kez yıkıldı. Bir gün evli kaldığı ve en son nikâhta gördüğü eşine ayda 500 lira nafaka ödemesine karar verildi. İddiaya göre, kayınpederi ise 100 bin lirasını çaldı.

'BENİ ALDATTIĞINI GÖRDÜM'

Nikâhtan sonra eşini hiç görmediğini söyleyen Varlı, "Nikâhtan sonra kızı hiç görmedim. Araştırmaya başladım, beni aldattığını gördüm. Benimle nikâhlı olduğu halde farklı erkeklerle konuşmalarını yakaladım. Düşünün, bir gün evli kaldım, ikinci günü çekti gitti. Nikâhı kıydıktan sonra hiç görmedim. Üstüme icralar gelmeye başladı. Babasından ev alacaktım, babasına yüz bin lira para verdim. Babasından da haber yok, kızdan da haber yok. Buna istinaden üç yıldır nafaka ödüyorum" diye iddia etti.

http://m.hurriyet.com.tr/gundem/sadece-bir-gun-ev ...z-40761329

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET