Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Tolga Dt
8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 22:58

1 osb ye mi 2 ye mi bilmiyorum birşey denmemiş fakat 1 aya temel atılacakmış, mevcut osb ye yapılır diye düşünüyorum diğerinin hiçbirşeyi hazır değil çünkü.

MustafaErtem
8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:00

Henüz açıklanmadı.

hazarkentli
8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 23:59

1. OSB ye kuruluyor.Zaten 2.OSB nin en az 2 yıllık işi var.Elazığ da benzer işlerin ilerleme hızını da hesaba katarsak 5 yıldan önce yatırıma hazır hale gelmez.İş sıkı tutulursa 2 yıl gevşek ilerlerse 5 yıldan önce hazır olmaz.Sezgin motorun zaten 1.OSB de kurulu tesisleri var burada olacaktır.
Elazığ Besi OSB bölgeside Cevizdere de kuruluyor.

EMRAH233
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 10:57

Akşam vali kanal fırat a konuştu 1 osb kurulacak ama 2 osb dende firmaya yer sözü verdik dedi.

Tolga Dt
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:01

Dünkü programda tam bir sunucu faciası vardı. Valimiz daha başka müjdeleriniz var dedi Furkan mavi ekran hatası verdi resmen.

Lübnanlı yatırımcılar ne yapacak ben sonuna denk geldim kaçırdım.

Misafir 371

8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:20

Bu sanırım yeni yapılacak orgazine sanayi bölgesinde olur.

alper23

8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 18:13

Alıntı:
ELAZIĞ’DAKİ ARGE MERKEZİ TÜRKİYE’DE İLK ARGE MERKEZİ OLDU” Vali Kaldırım Katarlı yatırımcılarla ilgili olan son gelişmeyi ise şöyle bildirdi: “Öncelikle Muzaffer Sezgin Bey’in çok büyük bir emeği, tecrübesi, birikimi var. Kendisini tebrik etmek lazım. Bunun karşılığını da alıyor. Takdir edilerek alıyor, ticari olarak almıyor. ARGE merkezi imal edildi ve Türkiye’de ilk. Elektrikli motorlar hava alanında ilk ARGE merkezi oldu. Bu Elazığ için gurur verici bir gelişmedir. Bu yeni nesil sektörler, yeni nesil alanlar ve yeni nesil motorlardır. Elektrikli araçlarda ve çok önemli firmalar, dünyanın dev firmaları bu alana ciddi yatırımlar yapıyor. Geleceğin sektörü, geleceğin alanı bu alan. Elazığ çok önemli bir konumda. Bu açıdan Muzaffer Beye canı gönülden canı gönülden teşekkür ediyorum, kendisini tebrik ediyorum. Çok önemli bir proje hazırladı ve projesi kabul gördü. Şu açıdan da gurur verici; Bakanlıkta bir görüşmede ARGE merkezi yapılan bir uygulama yok. Defalarca deneyen var, danışmanlarını çağırıyorlar, değişik kişileri dinliyorlar ama sadece Muzaffer Sezgin gitti bir seferde, bir toplantıda ARGE merkezini aldı geldi. Elazığ’ımıza getirdi. Dolayısıyla şu anda Almanya’da var, Mitsubishi, Toyota, Amerika’da Tesla, dev firmalar bu alana çok ciddi yatırımlar yapıyor. Elazığ’dan böyle bir değerin çıkması, böyle bir yatırımcının çıkması müthiş gurur verici. Bu tabi Elazığ ölçeğinde gerçekten önemli bir yatırımdı ama bu alana yatırım yapmak isteyen Bader Bey, Katarlı çok önemli bir yatırımcı. Özellikle yeni nesil alanlara yatırım yapan, teknolojiye yatırım yapan, yazılıma yatırım yapan teknolojik çözümler üreten, akıllı kentler, akıllı şehirler, otomasyon sistemleri, hep farklı ürünler çıkaran ve Katar piyasasını bu alanda yüzde 60’ını kontrol eden ve devlete bütün bu alanda sunulan hizmetleri veren çok önemli bir yatırımcı. Ciddi çalışmaları var. Bader Holding’i Türkiye’de Elazığ’a yapıyorlar. Bu alanda ciddi bir potansiyel gördüler. Muzaffer Sezgin Bey’le motorla iş birliğine gittiler ve çok heyecanlılar gerçekten ve Elazığ içinde Türkiye içinde yapılan bu yatırımı dünya ölçeğine çıkaracak bir yatırım yapıyorlar. Mimarı çizimleri çok hızlı bir şekilde yaptılar, ben bu kadar hızlı beklemiyordum ve bugün gelip son noktayı koydular. 1 ay içinde de bir an önce temel atıp yatırıma başlamak istiyorlar ama birkaç izinleri kaldı. Biz OSB’de kendilerine yer tahsis ettik. Yeni yer talepleri de olacaktı. 2. OSB’de kendilerine söz verdik. Tabi hem teknolojiyi getiriyor. Hem yeni nesil alanları getiriyor. Bunun arkasında iyi bir yazılım olacak. Türkiye’nin yatırım yaptığı ve çok önem verdiğimiz, özen gösterdiğimiz bunun önemini Afrin’de savunma sanayinde gördüğümüz bir alan. Yerli ve Milli olmak koşuluyla biz bu tür alanlara, yeni nesil alanlara çok ciddi katma değer üretecek alanlara yatırım yapmalarını çok önemsedik. 1000 metrekarenin üzerinde bölgenin en büyük ARGE merkezini kuracaklar. Bu çok önemli. Buradan yeni ürünler çıkacaktır, yeni yazılımlar çıkacaktır. Yeni inovasyonlar çıkacaktır. Yeni patentler çıkacaktır. Elazığ yeni nesil elektrikli motorlarda Türkiye’de tek ve en önemli merkezlerden birisi olacaktır. O açıdan ben çok önemsiyorum. Yatırımı, yatırım değerine olan istihdamdan ziyade Elazığ’a getireceği bir katma değerle ve Elazığ’ı bu alanda bir merkez yapması konusunda gerçekten çok önemsiyorum.

“ÜNİVERSİTEYE DE ŞEHRE DE ÇOK BÜYÜK KATKI YAPACAKTIR” Bunun üniversiteye de katkısı çoktur. Yani bütün ARGE’de çalışan elemanların hepsi Fırat Üniversitesi’nden mezun. Oradan sürekli eleman alacaklar. Yeni ürünler geliştirecekler, işletmeci olacaklar, yeni yatırımcı olacaklar. O açıdan da çok önemsiyorum. Üniversiteye de şehre de çok büyük katkı yapacaktır. Bu merkez sadece kendi ilçemizde yatırımlar yapacak yeni ürünler çıkaracak veya çok değişik alanlarda kullanılan elektrikli motorların, İHA’lardan asansör sistemlerine kadar birçok yatırım olacak. Türkiye otomotiv üretmede çok büyük adımlar attı. Alanı çok geniş tekstilden güneş enerji sistemlerine bir çok alanda elektrikli motorlar kullanılıyor ve kullanılacak. Dolayısıyla hepsine çözüm üretecek bir yapıdalar.”

Vali beyin basın açıklamasından alıntıdır.

hakan023
8 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 12:56

Türkiye’nin önemli firmaları arasında yerini alan Sezgin Motor ve Katarlı Bader&Flora Holding Elazığ’da yeni nesil elektrikli otomobil motoru üretimi yapacak. Elazığ Organize Sanayi bölgesinde inşaatına başlanan fabrikada yılda 2 Milyon yeni nesil elektrikli otomobil motoru üretilecek.

Elazığ’da faaliyet gösteren Sezgin Motor ve Katarlı Bader&Flora Holding, Elazığ’da yeni nesil elektrikli motor üretimi yapacak. Firma yetkilileri yeni nesil elektrikli motor üretimi için anlaştı. Yapılan protokolün ardından motor fabrikasının inşaatına başlandı.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 16 Bin m2 kapalı olmak üzere toplam 33 Bin m2 alan üzerinde inşa edilecek fabrikada yıllık 2 Milyon adet yeni nesil elektrikli araç motoru üretilecek. Kısa dönemde yapımı tamamlanması planlanan fabrikada 250 işçi çalıştırılacak.

ELAZIĞ’IN ÖN PLANA ÇIKTI

Sezgin Motor Yönetim Kurulu başkanı Muzaffer Sezgin, günışığı’na yaptığı açıklamada, motor teknolojileri alanında yerli ve mili üretim için Elazığ’ın ön plana çıktığını söyledi.

Firma olarak Türkiye’de üretimi gerçekleştirilmemiş olan elektrikli motorların üretimi için kolları sıvadıklarını belirten Muzaffer Sezgin, bu alanda üretim yapmak için Katarlı Bader&Flora Holding ile anlaştıklarını kaydetti. Yapılan protokollerin ardından elektrikli motor fabrikasının inşaatına başladıklarını aktaran Sezgin, fabrikayı kısa sürede tamamlayarak hizmete acımayı planladıklarını söyledi.

2 MİLYON ELEKTRİKLİ OTOMOBİL MOTORU ÜRETİLECEK

Firma olarak motor üretiminde çeyrek asrı aşan tecrübeye sahip olduklarını belirten Sezgin,”Firmamız elektrikli motor teknolojileri alanında Türkiye’deki ilk ve tek Ar-Ge merkezi oldu. Sezgin Motor sayesinde Elazığ, Türkiye'de Ar-Ge merkezi olan iller arasına dahil olarak 40. il oldu. Doğu Anadolu Bölgesine ve şehrimize Ar-Ge merkezini kazandıran ilk firma olduğumuz için gururluyuz. Motor teknolojileri alanında inovatif yaklaşımlar ile pazara yeni ürün ve teknoloji kazandırmak ilk hedefimizdir. Bu kapsamda Elazığ Organize sanayi bölgesinde 33 Bin m2 alanda fabrika kuruyoruz. İnşaat çalışmaları başladı. Fabrika hizmete girdiğinde yılda 2 Milyon elektrikli otomobil motoru üretimi gerçekleştireceğiz. Yeni nesil motor alanındaki çalışmalarımız hem ilimiz hem de ülkemiz için teknolojik alt yapının artmasını sağlayıp, katma değer oranını arttıracaktır. Ar-Ge Merkezi olma sürecini başarıyla tamamladık, bundan sonraki süreçte de aynı istek ve özenle yolumuza devam edeceğiz. Elazığ'dan dünyaya açılan teknoloji firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ulusal ve uluslarası çalışmalarını genç ve dinamik ekibi ile sürdürmeye devam ediyoruz. " dedi

Günuşığı

Misafir 4ef

8 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 13:07

Bi katarli dubaili furyasidir gidiyor hadi hayirlisi bakalim. Bu isin de sonu foruma benzeyecek ya neyse.

EMRAH233
8 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 13:13

Bi işede çamur atmayın be kardeşim yazık ya adamlar fabrika temelini attık diyor sen forum diyorsun işiniz gücünüz baltalamak şimdi biri çıkıp ne işimiz var bizim elektirikli motorla başka yapacak bişey mi yok derse hiç şaşırmayacam valla

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET