Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 559
ads 1940
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 01:05

Alıntı:
30 yıldır Pkk-Pyd'ye destek veren Esed rejimi yıkıldığı zaman Türkiye kazanacak, Türkiye düşmanları kaybedecek.

30 yıldır teröristlere destek veren Esed rejimi için Abd ile mi savaşacağız?


Adamlarla savaşmıyoruz zaten müttefikiz bunun anlamı ABD ne isterse onu yapıyoruz yok savaş pozisyonunda olsak en azından İncirlik'i kapatırdık (rahmetli Erbakan'ın yaptığı gibi) dimi yani!

Saddam yıkıldığında da kazanan biz olacaktık 1'e 3 kazanacaktık ve yıllardan beri neyi kazandığımız belli = yanıbaşımızda kukla devlet ve terör. Oysa diktatör dedikleri Saddam zamanında bunların canına okuyordu ama ABD için harcadık o adamı da.

Ve bu arkada Suriye'deki bu içsavaşın çakma ordu yüzünden buralara kadar geldiğini, bilmez ki ben daha o ilk günlerde yanlış ata oynuyoruz diyordum.

Bu ÖSO zamanında Esad'a karşı ayaklanmasaydı devletine bağlı olsaydı bunların hiçbiri olmayacaktı ÖSO ABD'nin Suriye'ye girmesinin anahtarıdır.

Devletine kurşun sıkan Çakma ordu önce orayı bi güzel karıştırdı ve sonra geri çekildi ardından onunla çatışan Işid çıktı sonra Işid bahanesiyle ABD sahaya indi pyd de güya Işid'e karşı savaşıyordu sonrası malum ABD havadan Işidı bombaladı pyd karadan zahmetsizce alan elde edip cici çocuk oluverdi şimdi Işid bitti ama ABD köpeğini koruyup kollamak için orada ve orda meşru devletin meşru ordusuna yönelik saldırılar düzenlemekte. Esad pydyi vuruyor ABD ise pyd'yi vuran Esad'ı vuruyor ama ortadoğudaki bir kısım ABD yancısı mezhepçi coştukça coşuyor.

Ama bazıları ABD'nin bu iç savaşın provasını yıllar önce bir futbol maçında yaptığını bilmez yada bilir de unutur işine gelmez o günlerde de bu pkklıları Suriye devletine karı ayaklandırmış orayı şöyle bir yoklamıştı ABD.

Alıntı:
Esad'ın başını ağrıtan gerilim

Suriye'de 52 kişinin can verdiği Kürt-Arap gerilimi başkent Şam'a da sıçradı


Suriye yönetimi, maçta çıkan kanlı olaylardan sonra Kamışlı kentinde olağanüstü hal ilan etti. Türkiye sınırının da geçici bir süreyle kapatıldığı açıklandı. Başkent Şam'da Kürtler'in yoğun olduğu bölgede protesto gösterileri düzenlendi. Polis geniş önlem aldı. Avrupa'da iki kentte Suriye elçilikleri saldırıya uğradı.

l


Saddam posteri açılınca kudurmuş o ayrılıkçı Kürtler eh kudurmasınlar da ne yapsınlar zamanında onları doğduklarını pişman ediyordu Saddam ona da tıpkı Esad gibi zalim diktatör denildi ve devrildi sonucu yazmamın lüzumu yok.

Olayların arkasındaki güç tabiki Amerikaydı

Alıntı:
Amerikan Senatosu'nda 'Kürdistan' haritası skandalı

Trabzon, Ankara ve Antalya 'Kürdistan' sınırları içinde gösterildi

Baas rejimine muhalif Suriyeli Kürt gruplar Washington'daki Amerikan Senatosu binasında bir konferans düzenledi. Toplantıda dağıtılan broşürlerdeki haritada Trabzon, Ankara ve Antalya da 'Kürdistan' sınırları içerisinde gösterildi. Kürsüde ise, Kuzey Irak'taki Kürt partilerin kullandığı, tarihteki tek Kürt devleti olan Mahabad Kürt Cumhuriyeti'nin bayrağının asılı olması dikkat çekti.

Kürt muhalifler, Ortadoğu'da demokrasi ve özgürlüklere verdiği destekten dolayı ABD Başkanı George W. Bush'a ve ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'a da ayrı ayrı teşekkür etti. Konferansta söz alan konuşmacılar, bölgede esen 'özgürlük' rüzgarlarının Suriye'ye de ulaşmasını diledi.

TALABANİ'NİN OĞLU DA KATILDI
Suriye'de Kürt göstericiler ile güvenlik güçleri arasında Mart 2004'te yaşanan Kamışlı olaylarının ikinci yıldönümünde gerçekleştirilen konferansa Suriye dışındaki Kürt örgütlerin temsilcileri de katıldı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile arası açıldıktan sonra ülkeyi terk ederek muhalif bir hareket oluşturan eski Devlet Başkanı Yardımcısı Abdülhalim Haddam'ın da bir destek mesajı gönderdiği konferansa, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani de katıldı

http://www.gazetevatan.com/amerikan-senatosu-nda- ...69-gundem/

ABD kimi istemiyorsa o iyidir bizim için Aynı hatalara düşmeyelim Suriyenin toprak bütünlüğünden yana olan resmi devletin resmi başı Esad'la ortak hareket edip ypg, sdg, pkk ya karşı savaşmayalım da ne yapalım? diğerleri pandoranın kutusunun açılmasına ve ABDnin bu topraklara girmesine vesile olmadılar mı? o adam devrilirse asıl neyi kaybettiğimizi o zaman göreceksin Irak'ta olduğu gibi ama iş işten geçmiş olacak.


Cemil TAN
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 07:44

ads 1940

Zamanında Suriye de terör örgütü serefsizlerin her türlü barınma, eğitim, saklanma ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan bu esed degilmiydi.
Bize kurşun sıkan serefsizlere kapılarını açan onlara her türlü yardımı yapan birini nasıl olup da dost bilicez.
Binlerce masum insanı katleden kansizlara destek veren biriyle kesinlikle masaya oturulmaz. Bırakın masaya oturmayi muhatap bile alınmaz.
Daha dün bir haber kanalında izledim.
Esed Putin'i havaalanında karsiliyor. Ama Putin'in korumaları Putin'in yanında yurumesine izin vermediler.
Hatta esed in kolundan tutup geride kalmasını istediler.
Esed ise tabii hay hay der gibi soyleneni yaptı.
Şimdi bu adamı mı muhatap alicaz.
Bence hazır oraya girmisken gidebildigimiz kadar gidelim.
Ha esed ha pkk ve onun farklı versiyonları.
Benim için hepsi bir.
Allah Ordumuzun, askerimizin yar ve yardımcı olsun.


ads 1940
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 22:27

Alıntı:
Zamanında Suriye de terör örgütü serefsizlerin her türlü barınma, eğitim, saklanma ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan bu esed degilmiydi.

Evet bu Esad değildi ötekisiydi yani babası Hafız Esad dı.
Alıntı:
Bize kurşun sıkan serefsizlere kapılarını açan onlara her türlü yardımı yapan birini nasıl olup da dost bilicez.
Binlerce masum insanı katleden kansizlara destek veren biriyle kesinlikle masaya oturulmaz. Bırakın masaya oturmayi muhatap bile alınmaz.

Kurşun sıkan şerefsizlerden bahsediyorsun kapı açılmasından bahsediyorsun orda bi dur bakalım

Çok değil bundan bi kaç yıl önce kurşun sıkan birilerinin ta kendisi Habur kapılarından kırmızı halılara basarak halaylar eşliğinde ülkemize giriş yapmadı mı? peki bu şerefsizlere kapıyı kim açtı? kapıları açana o tarihlerde iki çift laf ettiniz mi? tabiki de hayır aksine çoğunluğlunuz (analar ağlamasın gözyaşları dinsin vs diyerek) o süreci desteklediniz o sürecin arkasında durdunuz ha onun öncesinde yine bize kurşun sıkan Ermenilerle açılım yapılmadı mı? kurtuluş savaşında bizimle şavaşan nice ülkeyle daha sonra oturup konuşmadık mı? kaldı ki kardeş dediğimiz Esad diğer saydıklarım gibi bizimle direkt olarak savaşmış biri de değil herkesle savaşıp sonrasında masada oturup konuştuk da Esad ile neden görüşmüyoruz nedir bu inat? böyle daha mı iyi oluyor? siviller ölünce de suçu o adamın üzerine atıp Esad zulmetti diyorsunuz ama kazın ayağı öyle değil.

Esad durduk yere kimseye bişey yapmadı muhalifler ona karşı ayaklanınca o da karşılık verdi ne yani ülkeyi ABD taşeronu çapulculara teslim mi etseydi? o zaman da adama İsrail'in rahatı için ülkesini Amerika'ya sattı pkkyı başımıza bela etti diye yine sitem edecektiniz.alp1979
1 yıl önce - Cum 16 Şub 2018, 21:37

Esada israil ve amerika dostu diyenler bugün ne düşünüyor acaba.Elindeki imkanlarla pkk yı suriye topraklarından atmaya çalışıyor ama el kaide ve işidle savaşmaktan suriye ordusu zayıflamış durumda.Umurım Türkiyeninde desteğiyle pkk suriye topraklarından yok olur.Türkiye suriyeyle anlaşmak zorunda Türkiyenin geleceği için

Cemil TAN
1 yıl önce - Cum 16 Şub 2018, 22:33

Alp.
Öso ile mi Esad ile mi?
Kimle anlaşmak zorundayız?


alp1979
1 yıl önce - Cum 16 Şub 2018, 22:47

Elbette suriye devletiyle şuan beraber operasyon yaptığımız öso grupları genel olarak türkmen gruplar ve para için gelen arap gruplarda var.Bu grupların suriye devletiyle anlaşması mümkün olabilir.Önemli olan bizim samimiyetimiz ve suriyenin bütünlüğünü savunmamız.hazarkentli
1 yıl önce - Cmt 17 Şub 2018, 14:30

İki gün önce 7 köy dün 2 köy temizlenmişti.Kuzey cephesinde ise son 15 günde 3 köy alındı.Doğuda Azez cephesinde ise harekatın başından beri Burseya tepesi, Dikmetaş ve Castel cindo köyü dışında alınan bir yer olmadı.Harekatın en ağır ilerlediği daha doğrusu ilerlemediği bir cephe oldu burası bu cepheden bugün Kilise yine saldırı olmuş

hazarkentli
11 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 23:42

Afrin Raco Hacı Bilal köyü yakınlarındaki çatışmada 5 şehit 7 yaralımız olduğu yönünde haberler var.Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Kalabalık grupta 20 den fazla teröristin öldürüldüğü söyleniyor.

ads 1940
11 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 17:14

Suriye'de Rus uçağının düştüğü 32 ölü olduğu söyleniliyor.
http://aa.com.tr/tr/dunya/rus-kargo-ucagi-suriyed ...lu/1081345


hazarkentli
11 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 18:22

PKK/YPG içinde Araplardan oluşan Ceyşul Suvar ordusu Deyrizor ve Rakkadan çekilp Afrinde çatışmaya geliyormuş, ABD Pentagon da, SDF nin Türkiye ile savaşmak için Afrin'e gidececeğini açıklamış, bunlar Fıratın doğusunda da vurulmaları için Türkiye ye gerekçe veriyor.Bu konvoylar nerede hareket halinde ise orada vurulmalıdır.
Fırat Kalkanı Harekatının ben başarılı yürütüldüğünü düşünmedim, çünkü FKH harekatı 1600 km2 arazi kontrolü 7 ay sürdü bazen bir kasaba 7 kez alındı verildi.Al Babın dibindeki Tadef kasabası bile belirsiz bırakıldı.YPG harekat sürerken hem Membiç hemde Afrin tarafında 70 civarında köyü aldı.Bunların büyük çoğunluğu ÖSO çatışmasına rağmen geri alamadı.
Bu harekat da çok ağır ilerliyor.Ağır ilerledikçe her gün yeni sıkıntılar çıkıyor.Bence alanı artık iyice daraltmalı ve hızla Afrin ve Tel Rıfat önlerine gelinmeli ki dışarıdan gelen PKK ve destekçilerinin harekat alanları kısıtlamalıdır.Bu şekilde daha fazla PKK ve destekçisi temizlenecektir.sayfa 559
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET